VGTU Mokslo atradimų diena kviečia pažinti, išbandyti ir patirti

Publikuota: 2014 m. rugsėjo 4 d. ketvirtadienis

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) mokslininkai skatina artimiau susipažinti su mokslo atradimais – rugsėjo 12 dieną tradicinio mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė 2014“ renginiuose jie kvies kartu tirti garso virpesius, statyti tiltus iš makaronų, išbandyti jėgas robotų valdymo varžybose, sukurti virtualų bepilotį orlaivį ar paskraidinti autonominį sraigtasparnį.

„Mokslininko darbas prasideda ir baigiasi ne laboratorijoje. Svarbiausia kūrybiškai pažvelgti į kasdienes problemas, ieškoti geriausių jų sprendimo būdų, o vėliau ir supažindinti kitus su savo atradimais. Mokslo festivalio lankytojai galės susipažinti su mokslininko darbo užkulisiais, pamatyti ir išbandyti universitete kuriamas inovacijas ir patirti, ką reiškia pažinimo džiaugsmas,“ – sakė VGTU Mokslo direkcijos direktorius Vaidotas Vaišis.

VGTU Mokslo atradimų dienoje statybos inžinieriai parodys, kad įvairių konstrukcijų pastatams kenkia ne tik vėjas, bet ir vibracija, kuri bus sukeliama įvairių muzikos žanrų virpesių. Laboratorijoje bus galima stebėti, kaip žemės drebėjimo virpesiai veikia smėlio pilį. Jaunieji VGTU mokslininkai skatins kūrybiškai pažvelgti į kasdieninius objektus ir kvies kartu su jais pastatyti bei išbandyti tiltą iš makaronų.

Mechanikos fakulteto mokslininkai pakvies pasivaržyti robotų valdyme. Specialiai paruoštoje trasoje teks roboto griebtuvais kuo greičiau surinkti išmėtytus daiktus ir nunešti juos į numatytą vietą. VGTU robotus kuria ir transporto inžinieriai, kurie demonstruos iš 3D spausdintuvu sukurtų detalių surinktą robotinę ranką, galinčią pernešti nedidelius daiktus iš vienos vietos į kitą ir tvarkingai juos sudėti. Jie taip pat kvies išbandyti ir transporto priemonę ant oro pagalvės – ji sveria vos vieną kilogramą, bet gali judėti vieno metro per sekundę greičiu net nelygiu paviršiumi ar vandeniu.

Oro transporto inovacijas pristatys VGTU aviatoriai, leisiantys paskraidinti autonominį sraigtasparnį – kvadrakopterį. Pageidaujantys patys turėti nepilotuojamą orlaivį, praktinio užsiėmimo metu galės sukurti virtualų jo modelį ir gauti praktinių konstravimo patarimų.

Apie išmaniuosius ateities miestus ir jų pranašumus pasakos VGTU Aplinkos inžinerijos fakulteto mokslininkai, kurie ne tik dalinsis vizijomis, bet ir parodys, kaip ant universiteto stogo įdarbinama vėjo bei saulės energija. Norintys daugiau žinoti ne apie ateitį, o apie dabartį, galės apsilankyti mobilioje aplinkos tyrimų laboratorijoje, kurioje tiriama teršalų koncentracija ore, triukšmo lygis bei elektromagnetinė įvairių prietaisų, pavyzdžiui, mobiliųjų telefonų ar mikrobangų krosnelių spinduliuotė.

VGTU Saulėtekio rūmuose vyksiančioje Mokslo atradimų dienoje į eksperimentus ar kitokius pažintinius užsiėmimus pakvies visų universiteto fakultetų atstovai, vyks beveik 20 skirtingų renginių.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Siekdama spartinti inovacijas „Visa“ atveria savo platformą startuoliams

Rugsėjo 25-27 dienomis finansinių technologijų kūrėjai yra kviečiami dalyvauti renginyje „Hack the Money“. skaityti »

Trečiasis Vilniaus inovacijų forumas: nuo svečių iš NASA iki atviro inovacijų maršruto vilniečiams

Forume „Innovation Drift“ didelis dėmesys bus skiriamas kibernetiniam saugumui, potencialiems technologijų keliamiems pavojams, robotikai, transportui, kosminėms ir nanodalelių technologijoms, išmaniems miestams. skaityti »

Baltijos kelio 28-osioms metinėms paminėti – paroda ir koncertas

LR Seimo rūmuose eksponuojama fotografijų paroda „Bunda jau Baltija“. skaityti »

Lietuvos paviljonas parodoje „EXPO 2017“ – svarbių tarptautinių susitikimų vieta

Lietuvos paviljonas yra tarp dešimties populiariausių tarptautinės parodos „EXPO 2017“, kuri šiuo metu vyksta Kazachstano sostinėje Astanoje, paviljonų. skaityti »

SMK organizuoja jaunimo kūrybos festivalį „Galiu kurti prie jūros“

Liepos 11–13 dienomis Klaipėdoje pirmą kartą organizuojamas jaunimo kūrybiškumą skatinantis trijų dienų festivalis „Galiu kurti prie jūros“. Festivalis yra nemokamas, skirtas 14-25 metų jaunimui, ieškančiam prasmingos ir kūrybiškos veiklos. skaityti »

VU biblioteka kviečia į parodą „Keliaujanti Lietuva“

Vilniaus universiteto biblioteka pasitinka vasarą, pristatydama teminę parodą „Keliaujanti Lietuva“. skaityti »

Parodoje „EXPO 2017“ – Nacionalinė Lietuvos diena

Kazachstano sostinėje Astanoje nuo birželio 10 d. vyksta pasaulinė paroda „EXPO 2017“. Joninių išvakarės, birželio 23-ioji, parodoje paskelbta Lietuvos nacionaline diena. skaityti »

8-asis „Hacker Games“: nuo uodų naikinimo aparato iki išmaniųjų technologijų akliesiems

Visą savaitgalį kūrybiškiausi programinės, techninės įrangos ir žaidimų kūrėjai varžėsi 8-ajame VGTU „LinkMenų fabrike“ vykusiame hakatone „Hacker Games“. skaityti »

LR Ūkio ministras dalyvauja gyvybės mokslų forume „BIO International Convention 2017“ JAV

Birželio 18–23 d. ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius kartu su verslo ir mokslo delegacija bei VšĮ „Versli Lietuva“ atstovais su darbo vizitu lankosi Jungtinėse Amerikos Valstijose. skaityti »

„Hacker Games“ hakatono dalyviams talkins profesionalūs mentoriai

Birželio 15 d. Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) „LinkMenų fabrike“ startuos aštuntasis hakatonas „Hacker Games“. skaityti »