VU atstovės – tarptautinėje Europos verslo etikos tinklo konferencijoje

Publikuota: 2014 m. spalio 17 d. penktadienis

VU Kauno humanitarinio fakulteto Filosofijos ir kultūros studijų katedros docentės dr. Raminta Pučėtaitė ir dr. Aurelija Novelskaitė 2014 m. spalio 9–11 d. dalyvavo Lisabonoje vykusioje Europos verslo etikos tinklo (European Business Ethics Network – EBEN) konferencijoje „Etika krizės metu“.

Čia mokslininkės pristatė visuotinės dotacijos projekto „Organizacijos etikos poveikis organizacijos novatoriškumo transformavimui(si) į darnias inovacijas“ rezultatus. Jie gauti atlikus organizacijų apklausą Lietuvoje. Tyrimo metu buvo siekiama įvertinti etiškos organizacijos kultūros ir lyderio bei sekėjų santykių kokybės poveikį organizacijos novatoriškumui.

Kinijos, Lietuvos ir Suomijos viešojo sektoriaus organizacijose surinktų duomenų lyginamosios analizės rezultatus pirmąją konferencijos dieną pristatė projekto vadovė doc. dr. R. Pučėtaitė. Šis pranešimas – tai tarptautinio bendradarbiavimo su Juveskiulės universiteto Verslo ir ekonomikos mokyklos (Suomija) tyrėjomis profesore Anna-Maija Lämsä ir doktorantėmis Dan Nie bei Elina Riivari rezultatas. Pranešime mokslininkės atkreipė dėmesį į tai, kad lyderio gebėjimas teikti grįžtamąjį ryšį ir sekėjų įsitikinimas, kad lyderis juos parems sunkiu metu, yra svarbūs lyderystės santykių aspektai, neatsižvelgiant į sociokultūrinio konteksto ypatumus.

Šie aspektai lemia, ar organizacijos darbuotojai atskleis savo žinias ir gebėjimus, reikalingus geresniam klientų aptarnavimui ar problemų sprendimui. Nepaisant šio panašumo, Lietuvoje ir Suomijoje veikiančiose organizacijose lyderystės santykiai daro didžiausią poveikį darbuotojų elgesio novatoriškumui, tuo tarpu Kinijoje – rinkos novatoriškumui. Iš dalies šis rezultatas buvo netikėtas, nes viešojo sektoriaus organizacijos, atliekančios reguliacines funkcijas, nėra arba yra labai mažai orientuotos į rinkos santykius. Iš Kinijos kilusi doktorantė D. Nie šį rezultatą aiškino tuo, kad duomenys Kinijoje rinkti tokiu metu, kai viešajame diskurse buvo labai akcentuojama nacionalinio lyderio išsakyta orientacijos į rinką idėja. Todėl tikėtina, kad bent požiūrių lygmeniu viešojo sektoriaus organizacijų darbuotojus šis diskursas galėjo smarkiai paveikti.

 

Antrajame pranešime doc. dr. R. Pučėtaitė ir doc. dr. A. Novelskaitė pristatė etiškos organizacijos kultūros poveikio organizacijos novatoriškumui Lietuvos viešojo ir privataus sektoriaus organizacijose analizės rezultatus. Netikėtai pačioms mokslininkėms, aiškumas kaip vertybė, kuri yra viena iš 8 etiškos organizacijos kultūros modelio sudedamųjų dalių, pasirodė reikšminga tiek privataus, tiek viešojo sektoriaus organizacijoms. Jos statistinė reikšmė ypač išaugo informacinių technologijų sektoriaus organizacijose. Šie rezultatai uždavė naujus klausimus mokslininkėms – kaip griežtai tirtos organizacijos apibrėžia elgesio taisykles ir etines normas. Į šiuos ir kitus klausimus tyrėjų grupė sieks atsakyti kokybinio tyrimo metu.

Konferencija suteikė galimybę viešinti tyrimų rezultatus, diskutuoti apie juos su kitų šalių mokslininkais. VU KHF tyrėjos džiaugėsi galėjusios sutikti jau pažįstamus savo srities kolegas, aptarti galimas naujas veiklas, tikėtinus dėstytojų mainus, inicijuoti naujus tyrimų ir studijų projektus. Mokslininkes, be dalyvavimo konferencijoje, maloniai nuteikė ir vasaros pabaigos šiluma žemyno pakraštyje, kavos aromatas, vietinių žmonių paslaugumas ir muzikalumas, Lisabonos panorama.

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„Penki“ ir GOODLIFE kviečia į nemokamą treniruotę Verkių regioniniame parke (2)

Šviesolaidinis tinklas „Penki“ ir sporto bei laisvalaikio klubas GOODLIFE kviečia į antrą nemokamą funkcinę treniruotę. Susitikime rugpjūčio 23 d. (ketvirtadienį) 19.30 val. Verkių regioniniame parke. skaityti »

Lietuvių kalbos kultūros metams paminėti – tarptautinė mokslinė konferencija Seime

Lapkričio 10 d., penktadienį, 9 val. Konferencijų salėje (Seimo III r.) rengiama tarptautinė konferencija „Kalbos, kultūros ir švietimo politika: sąveika ir sankirtos“, skirta Lietuvių kalbos kultūros metams paminėti. skaityti »

Inovacijų savaitės renginiai – nuo konferencijų iki lankymosi automobilių gamykloje

Septyniuose Lietuvos miestuose vyks konferencijos, diskusijos, praktiniai seminarai, pažintiniai turai po inovatyvias įmones, gamyklas ar mokslines laboratorijas. skaityti »

Maskvoje vyks kasmetinis tarptautinis bankinės ir mažmeninės prekybos įrangos forumas

Spalio 4–5 dienomis Maskvoje 9-ąjį kartą rengiamas tarptautinis „PLUS“ forumas tema „Bankinė savitarnos ir mažmeninės prekybos įranga 2017“. skaityti »

Kodėl inovacijos tokios svarbios smulkiajam verslui?

Apklausa parodė, kad 35,6 proc. smulkaus verslo įmonių nėra girdėję apie konkrečias inovacijų priemones, tinkančius jų verslui. skaityti »

Mūsų pareiga sukurti bendrų vertybių rinkinį politiniams sprendimams priimti

Lietuvoje lankysis prof. Klausas Schwabas, pasauliui žinomas kaip „Davoso forumo“ sumanytojas, įkūrėjas ir vadovas. skaityti »

Europos kalbų dieną Lietuvoje skambės poezija

Rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena. Šią dieną įvairiuose Lietuvos miestuose daugybe kalbų prabils lietuvių poetų eilėraščiai. skaityti »

„Rinkis priekę lietuvišką“ šiemet nustebins net pačius išrankiausius

Nuo debatų aktualia tema, verslo inovacijų, skonio ar mados naujienų, iki pirmosios Lietuvoje šokolado meninių fotografijų ekspozicijos – visa tai laukia parodoje „Rinkis prekę lietuvišką“. skaityti »

Kaip filologai galėtų padėti informatikams?

Lietuvių kalbos institute vyks tarptautinė mokslinė Jono Jablonskio konferencija „Skaitmeniniai kalbos ištekliai, jų plėtros kryptys ir panaudos galimybės“, atversianti kalbos kelio į informacinių technologijų pasaulį problemas ir ateitį. skaityti »

„TEDxISM“ konferencijoje – netikėti klausimai apie ateitį

„Nesitikėk to, ko tikiesi“ – tokiu intriguojančiu šūkiu šiemet siekia suvilioti dalyvius idėjų konferencija „TEDxISM“. skaityti »