Vilniuje nagrinės valstybių finansuojamas kibernetines atakas

Publikuota: 2015 m. gegužės 5 d. antradienis

Gegužės 26 dieną Vilniuje vyks didžiausias nepriklausomas elektroninės erdvės saugumo forumas Baltijos šalyse „Baltic CyberSecurity Forum 2015“. Trečius metus iš eilės rengiamame forume šiemet bus paliestos ir nacionalinės kibernetinės erdvės saugumo temos. Svarbiausiame IT saugumo industrijos renginyje Lietuvoje svečiuosis nuolatinis TED konferencijų pranešėjas suomis Mikko Hyppönen, pripažintas geriausiu pastarojo dešimtmečio švietėju IT saugumo temomis ir priskiriamas prie 50-ties svarbiausių interneto žmonių planetoje.

„Savo turiniu ir pranešėjais tai bus stipriausias forumas per pastaruosius trejus metus. Jame saugumo profesionalai nagrinės naujausias interneto grėsmių tendencijas ir būdus, kaip nuo jų apsisaugoti. Forume neišvengiamai kalbėsime ne tik apie organizacijų, bet ir apie nacionalinį kibernetinį saugumą, nes tvyrant geopolitinei įtampai regione, šios temos yra itin aktualios. IT saugumo industrija šiandien vis garsiau kalba, kad kibernetinėje erdvėje valstybės tampa mūsų priešėmis – jos pačios kuria kenkėjus ar finansuoja jų kūrimą, įsilaužia į kitų valstybių ar privačių kompanijų tinklus. Tokios atakos vykdomos šnipinėjimo, propagandiniais, sabotažiniais tikslais, o nuo jų dažnai nukenčia verslo organizacijos ir piliečiai, tapę atakų taikiniu. Ukrainos-Rusijos krizės akivaizdoje šie klausimas tampa itin aktualūs ir Lietuvoje“, – sako vienas iš „Baltic Cyber Security Forum“ iniciatorių, saugumo specialistas Andrius Šaveiko.

Anot jo, Lietuvoje tiek verslo, tiek valstybinių organizacijų dėmesys saugumui didėja. „Dar prieš 2-3 metus Lietuvoje IT saugumo klausimas buvo vertinamas kaip antrarūšis. Galvojome, kad esame maža valstybė, kurios gyventojai kalba unikalia kalba, todėl mums kibernetiniai pavojai – mažai aktualūs. Tačiau pastarieji porą metų rodo vis labiau evoliucionuojančius interneto pavojus, nusikaltėliai įvaldo vis naujų formų, atakos nukreipiamos ir į Lietuvos vartotojus, atsiranda lokalių interneto sukčių“, – pasakojo A. Šaveiko.

Jam antrino ir Paulius Čeponis, kitas CyberSecurity“ forumo iniciatorius. „Šiandien organizacijoms nebekyla klausimas, ar į jų kompiuterinius tinklus bus įsilaužta, ar ne. Jos sprendžia kitą klausimą – kada tai įvyks ir kokių pasekmių įsilaužimas turės“, – sakė P. Čeponis.

„Baltic CyberSecurity“ forume tikimasi sulaukti apie 400 saugumo specialistų iš Lietuvos verslo bei valstybinių organizacijų. Ryškiausia forumo žvaigždė bus suomis Mikko Hyppönen. TED pranešėjas ir kompanijos „F-Secure“ tyrimų centro vadovas yra laikomas vienu įtakingiausių IT saugumo industrijos atstovų ir nuomonės formuotojų. Lietuvoje M. Hyppönen kels klausimus apie vartotojų privatumo ir saugumo užtikrinimą internete. Anot suomio, mūsų privati informacija tapo interneto valiuta, kuria atsiskaitome tarptautinėms korporacijoms už jų nemokamas paslaugas, tuo pačiu suteikdami galimybių joms uždirbti milijardus dolerių. M. Hyppönen kalbės ir apie kibernetines atakas bei įsilaužimus, kuriuos organizuoja ne tik interneto nusikaltėliai, bet ir valdžios institucijos.

Be svečio iš Suomijos „Litexpo“ parodų centre vyksiančiame forume pranešimus skaitys dar apie 20 saugumo ekspertų. Tarp jų – neseniai įkurto Nacionalinio kibernetinio saugumo centro vadovas Rimtautas Černiauskas, kibernetinių atakų ir duomenų vagysčių prevencinės programinės įrangos gamintojo „Websense“ atstovas Neil Thacker, taip pat kitų pasaulinių saugumo korporacijų, tokių kaip „Kaspersky Lab“, „Fortinet“, „Sophos“, „Cyberoam“, „SEC Consult“ ir kitų atstovai.

Nepriklausomą „Baltic CyberSecurity“ forumą organizuoja į iniciatyvinę grupę susijungę Lietuvos IT saugumo specialistai. Dalyvavimas šiame renginyje yra nemokamas.

„Iki mūsų iniciatyvos Lietuvoje nebuvo rengiama nepriklausomų IT saugumo renginių, todėl forumas greitai tapo pagrindiniu metiniu renginiu. Matydami jo sėkmę Lietuvoje, šią iniciatyvą šiemet plečiame ir į Latviją. Rygoje gegužės 28 taip pat įvyks pirmasis nepriklausomas „Baltic CyberSecurity“ forumas“, – pasakojo forumo iniciatyvinės grupės narys Paulius Čeponis.

Pagrindiniais „Baltic CyberSecurity“ renginio rėmėjais šiemet tapo kompanijos „Cisco“ ir „Kaspersky Lab“.

Daugiau informacijos apie forumą

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

LPK kviečia dalyvauti verslo misijoje į Vokietiją

Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) balandžio 5–7 d. organizuoja verslo misiją į Vokietiją, Baden-Viurtembergo žemę. Verslo misija yra derinama su tuo metu įvyksiančiu oficialiu Lietuvos Respublikos ūkio ministro p. Evaldo Gusto vizitu į Vokietiją. skaityti »

Bibliotekų erdvė Knygų mugės lankytojams žada nepamirštamų potyrių

Vasario 25–28 d knygų mylėtojai tradiciškai rinksis kasmetinėje Vilniaus knygų mugėje. Visi lankytojai turės galimybę apsilankyti ir čia įsikūrusioje Bibliotekų erdvėje, kurioje įvairios Lietuvos bibliotekos pasiūlys kaip niekad daug įvairių edukacinių užsiėmimų ir pramogų. skaityti »

Lietuvos nacionalinė biblioteka kviečia į Vilniaus knygų mugę

Vasario 25–28 d. Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka dalyvaus 17-ojoje tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje, kurios tema – „Personažas ieško autoriaus“. skaityti »

Vilniaus knygų mugės kino salėje – ekrano personažai ir jų autoriai

Vilniaus knygų mugėje jau šeštus metus duris atveria Knygos kino salė, įvairių amžių mugės lankytojams kasmet pasiūlanti filmų ir renginių programą, priderintą prie bendros Vilniaus knygų mugės temos, susijusią su mugės svečiais, knygomis, svarbiomis literatūros pasaulio datomis. skaityti »

Vilniaus knygų mugėje vyks renginys „Virtuali biblioteka – langas į pasaulinę mokslinę informaciją“

Vasario 25 d. 10 val., 17-osios tarptautinės Vilniaus knygų mugės metu, Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ (Laisvės pr. 5, Vilnius), konferencijų salėje 3.2, vyks teminis renginys „Virtuali biblioteka – langas į pasaulinę mokslinę informaciją“, skirtas Bibliotekų metams. skaityti »

Konkursui „Tautos interjeras'15“ pristatyti „Loft Town“ būstai

Jau vienuoliktus metus Lietuvoje rengiamas būsto interjerų konkursas, kurio vertintojai – interneto naudotojai ir architektų komisija. skaityti »

Azerbaidžano Respublikos ambasada kviečia dovanoti kraują

Vasario 19 d. Azerbaidžane bus minima Chodžaly tragedija. Azerbaidžano Respublikos ambasada Lietuvoje organizuoja renginį „Kraujas gyvenimui“, kuriuo siekiama pabrėžti, kad žmonių pilietybė nėra svarbi, kuomet kalbame apie gyvenimą. skaityti »

LPK organizuoja konferenciją „Įmonių sėkmė – atsidavusių darbuotojų rankose?“

Š. m. kovo 3 d. 9.00 val. Lietuvos Respublikos Seime (Gedimino pr. 53) Lietuvos pramonininkų konfederacija kartu su projekto partneriais rengia tarptautinę konferenciją „Įmonių sėkmė – atsidavusių darbuotojų rankose?“. skaityti »

Seime pristatoma Vasario 16-ajai – Lietuvos valstybės atkūrimo dienai – skirta atvirukų paroda

Vasario 15–kovo 1 dienomis Lietuvos Respublikos Seime pristatoma Vasario 16-ajai – Lietuvos valstybės atkūrimo dienai – skirta atvirukų paroda. skaityti »

Kitą savaitę mokyklose prasideda protų mūšių apie Lietuvą turas

Vasario 17 d. Lietuvos mokyklose vyks pirmasis protmūšio „Kartu mes Lietuva“ etapas. Konkursą, skirtą paminėti dvi mūsų šalies valstybingumui svarbias datas - Vasario 16-ąją ir Kovo 11-ąją - inicijavo Švietimo ir mokslo ministerija kartu su Lietuvos moksleivių sąjunga ir Lietuvos mokinių parlamentu. skaityti »