Vilniuje nagrinės valstybių finansuojamas kibernetines atakas

Publikuota: 2015 m. gegužės 5 d. antradienis

Gegužės 26 dieną Vilniuje vyks didžiausias nepriklausomas elektroninės erdvės saugumo forumas Baltijos šalyse „Baltic CyberSecurity Forum 2015“. Trečius metus iš eilės rengiamame forume šiemet bus paliestos ir nacionalinės kibernetinės erdvės saugumo temos. Svarbiausiame IT saugumo industrijos renginyje Lietuvoje svečiuosis nuolatinis TED konferencijų pranešėjas suomis Mikko Hyppönen, pripažintas geriausiu pastarojo dešimtmečio švietėju IT saugumo temomis ir priskiriamas prie 50-ties svarbiausių interneto žmonių planetoje.

„Savo turiniu ir pranešėjais tai bus stipriausias forumas per pastaruosius trejus metus. Jame saugumo profesionalai nagrinės naujausias interneto grėsmių tendencijas ir būdus, kaip nuo jų apsisaugoti. Forume neišvengiamai kalbėsime ne tik apie organizacijų, bet ir apie nacionalinį kibernetinį saugumą, nes tvyrant geopolitinei įtampai regione, šios temos yra itin aktualios. IT saugumo industrija šiandien vis garsiau kalba, kad kibernetinėje erdvėje valstybės tampa mūsų priešėmis – jos pačios kuria kenkėjus ar finansuoja jų kūrimą, įsilaužia į kitų valstybių ar privačių kompanijų tinklus. Tokios atakos vykdomos šnipinėjimo, propagandiniais, sabotažiniais tikslais, o nuo jų dažnai nukenčia verslo organizacijos ir piliečiai, tapę atakų taikiniu. Ukrainos-Rusijos krizės akivaizdoje šie klausimas tampa itin aktualūs ir Lietuvoje“, – sako vienas iš „Baltic Cyber Security Forum“ iniciatorių, saugumo specialistas Andrius Šaveiko.

Anot jo, Lietuvoje tiek verslo, tiek valstybinių organizacijų dėmesys saugumui didėja. „Dar prieš 2-3 metus Lietuvoje IT saugumo klausimas buvo vertinamas kaip antrarūšis. Galvojome, kad esame maža valstybė, kurios gyventojai kalba unikalia kalba, todėl mums kibernetiniai pavojai – mažai aktualūs. Tačiau pastarieji porą metų rodo vis labiau evoliucionuojančius interneto pavojus, nusikaltėliai įvaldo vis naujų formų, atakos nukreipiamos ir į Lietuvos vartotojus, atsiranda lokalių interneto sukčių“, – pasakojo A. Šaveiko.

Jam antrino ir Paulius Čeponis, kitas CyberSecurity“ forumo iniciatorius. „Šiandien organizacijoms nebekyla klausimas, ar į jų kompiuterinius tinklus bus įsilaužta, ar ne. Jos sprendžia kitą klausimą – kada tai įvyks ir kokių pasekmių įsilaužimas turės“, – sakė P. Čeponis.

„Baltic CyberSecurity“ forume tikimasi sulaukti apie 400 saugumo specialistų iš Lietuvos verslo bei valstybinių organizacijų. Ryškiausia forumo žvaigždė bus suomis Mikko Hyppönen. TED pranešėjas ir kompanijos „F-Secure“ tyrimų centro vadovas yra laikomas vienu įtakingiausių IT saugumo industrijos atstovų ir nuomonės formuotojų. Lietuvoje M. Hyppönen kels klausimus apie vartotojų privatumo ir saugumo užtikrinimą internete. Anot suomio, mūsų privati informacija tapo interneto valiuta, kuria atsiskaitome tarptautinėms korporacijoms už jų nemokamas paslaugas, tuo pačiu suteikdami galimybių joms uždirbti milijardus dolerių. M. Hyppönen kalbės ir apie kibernetines atakas bei įsilaužimus, kuriuos organizuoja ne tik interneto nusikaltėliai, bet ir valdžios institucijos.

Be svečio iš Suomijos „Litexpo“ parodų centre vyksiančiame forume pranešimus skaitys dar apie 20 saugumo ekspertų. Tarp jų – neseniai įkurto Nacionalinio kibernetinio saugumo centro vadovas Rimtautas Černiauskas, kibernetinių atakų ir duomenų vagysčių prevencinės programinės įrangos gamintojo „Websense“ atstovas Neil Thacker, taip pat kitų pasaulinių saugumo korporacijų, tokių kaip „Kaspersky Lab“, „Fortinet“, „Sophos“, „Cyberoam“, „SEC Consult“ ir kitų atstovai.

Nepriklausomą „Baltic CyberSecurity“ forumą organizuoja į iniciatyvinę grupę susijungę Lietuvos IT saugumo specialistai. Dalyvavimas šiame renginyje yra nemokamas.

„Iki mūsų iniciatyvos Lietuvoje nebuvo rengiama nepriklausomų IT saugumo renginių, todėl forumas greitai tapo pagrindiniu metiniu renginiu. Matydami jo sėkmę Lietuvoje, šią iniciatyvą šiemet plečiame ir į Latviją. Rygoje gegužės 28 taip pat įvyks pirmasis nepriklausomas „Baltic CyberSecurity“ forumas“, – pasakojo forumo iniciatyvinės grupės narys Paulius Čeponis.

Pagrindiniais „Baltic CyberSecurity“ renginio rėmėjais šiemet tapo kompanijos „Cisco“ ir „Kaspersky Lab“.

Daugiau informacijos apie forumą

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Lietuvoje paminėtas 25-asis Kazachstano nepriklausomybės jubiliejus

Gruodžio 8 d. Vilniaus rotušėje rinkosi politikos, visuomenės ir verslo elitas paminėti artėjančio Kazachstano nepriklausomybės 25-mečio. skaityti »

Improvizacijų vakaras: mobiliosios programos „Muzikomanija“ pristatymas

Mobilioji programa (aplikacija) – visiems prieinama, jauniems žmonėms puikiai pažįstama ir patraukli, šiuolaikiška priemonė, leidžianti ne tik pramogauti, bet ir mokytis. skaityti »

„Idėjų mugėje“ – mokslinės jaunųjų tyrėjų idėjos

Gruodžio 6–7 d. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre (Žirmūnų g. 1 B, Vilnius) vyks „Idėjų mugė“. skaityti »

Pirmadienį į kelionę po Lietuvą išvyksta Technologijų mokykla ant ratų

Gruodžio 5 d. 10 val. iš Vilniaus Rotušės aikštės kelionę po Lietuvą pradės Technologijų mokykla ant ratų – inovatyvia technologijų ir inžinerinio mokymo įranga aprūpintas specialus autobusas. skaityti »

Lietuvos mokinių fizikos čempionatas LEU

Gruodžio 3 d. 10 val. mokiniai, gabiausi fizikai, kviečiami susirungti XXVIII Lietuvos mokinių fizikos čempionate, kuris tradiciškai vyks penkiuose didžiuosiuose miestuose. skaityti »

Ūkio ministerijoje – moterų verslumui skatinti skirtas renginys

Ūkio ministerija kartu su VšĮ „Versli Lietuva“ lapkričio 30 dieną Vilniuje organizuoja moterų verslumui skatinti skirtą renginį „Versli, veikli, išmani“, kurio metu vyks seminaras ir praktiniai užsiėmimai, padėsiantys žengti savo verslo kūrimo ir plėtros link. skaityti »

„Dovanok šilumą“ organizatoriai dovanoja koncertą

Gruodžio 1 d. akcijos „Dovanok šilumą“ organizatoriai kviečia visus vilniečius ir svečius atvykti į koncertą, kurio metu bus siekiama ilgiausio šaliko rekordo. skaityti »

Kviečiame į edukacinį renginį „TV samprata“

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje rengiama edukacinė programa, kurios tikslas – supažindinti visuomenę su televizijos samprata, išskirtiniais darbo televizijoje ypatumais, skaityti »

Mokyklose ir organizacijose rengiama kampanija „Veiksmo savaitė be patyčių“

Švietimo įstaigos ir organizacijos, norinčios dalyvauti „Veiksmo savaitėje BE PATYČIŲ 2017“, nuo lapkričio 28 d. iki 2017 m. kovo 1 d. kviečiamos registruotis interneto svetainėje www.bepatyciu.lt. skaityti »

Prezidentė paskelbė akcijos „Knygų Kalėdos“ startą

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė paskelbė akcijos „Knygų Kalėdos“ pradžią ir kartu su dienos centrų vaikais Prezidentūros Baltojoje salėje įžiebė pirmąją Kalėdų eglę. skaityti »