Vilniuje operacijų tyrimo žiniomis dalysis pasaulinio garso ekspertai ir Nobelio laureatas

Publikuota: 2012 m. liepos 9 d. pirmadienis

Liepos 8–11 d. į Vilniaus universiteto ir VU Matematikos ir informatikos instituto rengiamą XXV Europos operacijų tyrimo draugijų asociacijos (EURO) konferenciją renkasi daugiau kaip 2 000 mokslininkų iš 80 šalių ir visų pasaulio žemynų.

Liepos 9 d. (pirmadienį) 10.30 val. maloniai kviečiame Jus į spaudos konferenciją, kurioje bus pristatoma didžiausia kada nors Vilniuje vykusi mokslinė konferencija. Renginio vieta – „Radisson Blu Hotel Lietuva“ fojė (Konstitucijos pr. 20). Spaudos konferencijoje dalyvaus EURO prezidentė Grazia Speranza (Italija), EURO–2012 Programinio komiteto pirmininkė prof. Marielle Christiansen (Norvegija), EURO–2012 Organizacinio komiteto pirmininkas prof. Leonidas Sakalauskas (VU Matematikos ir informatikos institutas), vienas iš EURO steigėjų ir pirmųjų šios asociacijos prezidentų prof. Hansas Jurgenas Zimmermanas (Vokietija), Nobelio premijos laureatas prof. Finnas Erlingas Kydlandas (San Francisko universitetas, JAV) ir kiti.

Šiuolaikinis operacijų tyrimas yra mokslas apie matematinių modelių ir metodų panaudojimą, priimant sprendimus įvairiose žmonių veiklos srityse. Operacijų tyrimas apima mokslo disciplinas, susijusias su informacijos ir ryšių technologijų inovacine plėtra. Nobelio premijos ekonomikos srityje ir daugelis kitų prestižinių apdovanojimų yra dažnai skiriami už pasiekimus, priskiriamus operacijų tyrimui. Bent pusę FORBES turtingiausių pasaulio žmonių sąrašo sudaro žmonės, sugebėję pasinaudoti informacijos ir ryšių technologijų inovacine plėtra, susijusia su operacijų tyrimu.

EURO–2012 turės didelę reikšmę tarptautinių mokslinių ryšių plėtotei Lietuvos universitetuose. Ši konferencija – itin svarbus mokslinis renginys, subursiantis mokslininkus, aktyviai dirbančius operacijų tyrimo srityse. Šis populiarus mokslo pasaulyje renginys organizuojamas kasmet.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Tiitas Paananenas: kol save matome kaip mažą tautą Europos pakraštyje, tol tokie ir esame

„Skype“ inžinerinio centro Taline vadovas Tiitas Paananenas gegužės 31–birželio 1 d. kartu su „Wikipedia“, „Yahoo!“, „SoundCloud“ ir kt. atstovais dalinsis gerąja patirtimi progreso konferencijoje LOGIN. skaityti »

Konferencijoje LOGIN patirtimi dalysis milijonus uždirbusios „Pixelmator“ kūrėjas

Progreso konferencijoje LOGIN „Pixelmator“ kūrėjas Saulius Dailidė kartu su kitais lietuviais bei tokių pasaulinių interneto milžinių kaip „Wikipedia“, „Yahoo!“ ar „Skype“ atstovais dalinsis įžvalgomis apie svarbiausius progreso variklius. skaityti »

Minima Pasaulio informacinės visuomenės diena

Šių metų gegužės 17-ąją, kaip ir kasmet nuo 2006-ųjų, pasaulyje ir Lietuvoje minima Pasaulio informacinės visuomenės diena. skaityti »

Lietuvos teisės mokslininkai – Konstitucijos dvidešimtmečiui

Vilniaus universiteto Teisės fakultetas gegužės 17 dieną rengia nacionalinę mokslinę-praktinę konferenciją „Lietuvos Respublikos Konstitucijos dvidešimtmetis: patirtis ir iššūkiai“. skaityti »

LEU kviečia į forumą „Socialinė žiniasklaida ir jaunimas“

Gegužės 15 dieną Lietuvos edukologijos universitete vyks diskusija „Socialinė žiniasklaida ir jaunimas“. Forumą rengia Lietuvos edukologijos universitetas, Turkų kalbos ir kultūros studijų centras ir organizacija „Dialogas Eurazija“. skaityti »

Konferencijoje LOGIN dalyvaus „Vikipedijos“ įkūrėjas Jimmy Walesas

Didžiausioje Baltijos šalyse progreso konferencijoje LOGIN 2012 šiais metais dalyvaus daugiau nei 60 pranešėjų iš Lietuvos bei 12-os užsienio šalių. skaityti »

Jaunieji KTU mokslininkai pristatys aukšto lygio intelektinius produktus

Gegužės 3 d. KTU Elektronikos rūmuose (Studentų g. 50) rinksis šauniausi Kauno technologijos universiteto jaunieji mokslininkai, sukūrę inovatyvių darbų žmonių sveikatai gerinti, socialinei gerovei užtikrinti, šiuolaikinėms technologijų galimybėms buityje ir kitur atskleisti, gamtai tausoti ir kt. skaityti »

Minima Pasaulinė intelektinės nuosavybės diena

Balandžio 26-ąją švenčiama Pasaulinė intelektinės nuosavybės diena. Lietuvoje ši šventė pradėta minėti nuo 2000 m. skaityti »

Vilniaus universitete jau penktą kartą bus minima DNR diena

Europos mokinių rašinių konkurso, skirto DNR dienai minėti, nacionalinio etapo organizatoriai pakvies konkurso nugalėtojus ir jų mokytojus bei visus dalyvavusius konkurse į renginį „DNR diena Lietuvoje 2012“. skaityti »

„Šlovės laboratorijoje“ – mokslo idėjos paprastai

Tarptautinis konkursas „Šlovės laboratorija“ skelbia mokslo talentų paiešką ir kviečia dalyvauti projekto dalyvių atrankoje. skaityti »