Vilniuje skambės Moksleivių dainų šventė „Mūsų vardas – Lietuva“

Publikuota: 2012 m. liepos 4 d. trečiadienis

Liepos 4 d. 13 val. moksleivių dailės darbų parodos atidarymu Seime prasidės 7-osios Moksleivių dainų šventės „Mūsų vardas – Lietuva” renginiai, kurie vyks iki liepos 8 d.

Šventėje dalyvaus per 800 kolektyvų: 225 chorai, 225 šokėjų kolektyvai, 198 ansamblio vakaro kolektyvai, 55 pučiamųjų orkestrai ir 29 choreografinės grupės (orkestrų), ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Latvijos bei Lenkijos, kuriuose dainuoja, šoka, muzikuoja per 20 tūkst. mokinių. Renginyje dalyvaus keliasdešimt tūkstančių svečių. Tarp jų – šalių kaimynių – Latvijos ir Estijos delegacijos.

„Nors šiais metais Moksleivių dainų šventės biudžetas ir mažesnis, lyginant su ankstesniais metais, šventei pasirengta tinkamai. Vilnius jau laukia šventės dalyvių, kurių muzika, daina, jaunystės polėkis pasklis po mūsų sostinę. Dainų šventės pavadinimas „Mūsų vardas – Lietuva” simboliškai įprasmina tautos vienybę, tautiškumo dvasią, meilę Lietuvai, nes neįmanoma išugdyti žmogaus savo šalies patriotu, neugdant meilės savo Tautai, Valstybei, savo gimtajam kraštui, papročiams ir tradicijoms“, – sako švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius.

Šventės repertuaras, anot Moksleivių dainų šventės vadovo Romualdo Kondroto, žada įspūdingų reginių ir staigmenų. Dainų dieną bus dainuojamos retos, senos lietuvių liaudies dainos. Nuskambės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio dainų triptikas „Oi lekia, lekia”, Vytauto Kernagio dainų kompozicija. Bus atlikti ir keli specialiai šiai Moksleivių dainų šventei atrinkti latvių ir estų kūriniai. „Sudainuosime kaimynų dainas, gal po to jie dainuos ir mūsų. Tai taptų gražia tradicija”, – sakė šventės vadovas.

„Siemens” arenoje vyksiančios Šokių dienos „Laiko vaikai” idėja – liaudies, klasikinių, ir šiuolaikinių šokių pynėje atskleisti vaiko gyvenimą. Choreografiniais ornamentais bus pasakojama apie mažąjį žmogų, jo augimą, žaidimus, džiugų bendravimą su draugais, brandą, pirmuosius jausmus ir skubantį laiką, kaip didžiausią turtą, kurio nereikia švaistyti.

Ansamblių vakaras „Tai gražiai, gražiai mane augino” Kalnų parke prasidės 22 valandą. Moksleivių tautinio meno kolektyvai savo pasirodymu liudys, kad auga nauja karta, kuri didžiuojasi savo kultūra, papročiais bei tradicijomis ir dalyvauja jų kūrime. Tai bus smagi vaikų ir jaunimo vakaronė, kviečianti visus tęsti šventę bendra daina ir šokiu.

VII Moksleivių dainų šventė „Mūsų vardas – Lietuva” susilies su Valstybės dienos renginiais. Liepos 6-ąją sostinėje nuo ryto vyks folkloro kolektyvų pasirodymai, savivaldybių vėliavų paradas, pučiamųjų orkestrų eitynės, o šventės dalyviai su daina „Sveiki gyvi, sveteliai!” svečius pasitiks Vingio parke.

Dainų šventės dalyviai galės nemokamai lankytis muziejuose – duris šventės svečiams atvers Valdovų rūmai, Lietuvos nacionalinis, Lietuvos teatro, kino ir muzikos, Energetikos ir technikos, Kernavės archeologijos ir istorijos bei kiti muziejai. Vaikų laukia ir daugiau pramogų – jie plauks laivu Nerimi, važinės atviru autobusu po Vilnių ir kvies visus į šventę,” – pasakojo R.Kondrotas.

Į mokamus šventės renginius bilietus platina www.tiketa.lt. Perkantiems 4 bilietus, penktas – nemokamai. Bilieto kaina į koncertą Vingio parke – 18 Lt, „Siemens” arenoje – nuo 33 Lt, Kalnų parke – nuo 13 Lt.

Moksleivių dainų šventę rengia Švietimo ir mokslo ministerija kartu su M.K.Čiurlionio menų mokykla.
Renginiui skirta 4,8 mln. litų.

Dainų šventės organizacinio komiteto pirmininkas - viceministras Vaidas Bacys.
Šokių dienos meno vadovė - Kretingos muzikos mokyklos vaikų šokių studijos „Ratilėlis“ vadovė Živilė Adomaitienė, Dainų dienos meno vadovas – Vilniaus B.Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos choro „Viva Voce“ vadovas Raimondas Katinas, Ansamblių vakaro meno vadovas - Vytautas Buterlevičius, buvęs „Lietuvos“ ansamblio vyriausiasis baletmeisteris.

Lietuvos dainų švenčių istorija prasidėjo 1924 m. Lietuvos moksleivių dainų šventės atskirai pradėtos rengti nuo 1964 m. Dainų ir šokių švenčių tradicijos Baltijos valstybėse 2003 m. buvo įrašytos į UNESCO Reprezentatyvųjį žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą.

Daugiau informacijos: http://www.lmds.lt/lt/

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Moksleivių dainų šventė kėlė pasididžiavimą Lietuvos jaunimu

Ilgąjį Valstybės dienos savaitgalį sostinėje vykusi VII Moksleivių dainų šventė „Mūsų vardas – Lietuva” pritraukė tūkstantines žiūrovų auditorijas į Vingio bei Kalnų parkus, „Siemens” areną. skaityti »

„Penki“ ir GOODLIFE kviečia į nemokamą treniruotę Verkių regioniniame parke (2)

Šviesolaidinis tinklas „Penki“ ir sporto bei laisvalaikio klubas GOODLIFE kviečia į antrą nemokamą funkcinę treniruotę. Susitikime rugpjūčio 23 d. (ketvirtadienį) 19.30 val. Verkių regioniniame parke. skaityti »

Lietuvių kalbos kultūros metams paminėti – tarptautinė mokslinė konferencija Seime

Lapkričio 10 d., penktadienį, 9 val. Konferencijų salėje (Seimo III r.) rengiama tarptautinė konferencija „Kalbos, kultūros ir švietimo politika: sąveika ir sankirtos“, skirta Lietuvių kalbos kultūros metams paminėti. skaityti »

Inovacijų savaitės renginiai – nuo konferencijų iki lankymosi automobilių gamykloje

Septyniuose Lietuvos miestuose vyks konferencijos, diskusijos, praktiniai seminarai, pažintiniai turai po inovatyvias įmones, gamyklas ar mokslines laboratorijas. skaityti »

Maskvoje vyks kasmetinis tarptautinis bankinės ir mažmeninės prekybos įrangos forumas

Spalio 4–5 dienomis Maskvoje 9-ąjį kartą rengiamas tarptautinis „PLUS“ forumas tema „Bankinė savitarnos ir mažmeninės prekybos įranga 2017“. skaityti »

Kodėl inovacijos tokios svarbios smulkiajam verslui?

Apklausa parodė, kad 35,6 proc. smulkaus verslo įmonių nėra girdėję apie konkrečias inovacijų priemones, tinkančius jų verslui. skaityti »

Mūsų pareiga sukurti bendrų vertybių rinkinį politiniams sprendimams priimti

Lietuvoje lankysis prof. Klausas Schwabas, pasauliui žinomas kaip „Davoso forumo“ sumanytojas, įkūrėjas ir vadovas. skaityti »

Europos kalbų dieną Lietuvoje skambės poezija

Rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena. Šią dieną įvairiuose Lietuvos miestuose daugybe kalbų prabils lietuvių poetų eilėraščiai. skaityti »

„Rinkis priekę lietuvišką“ šiemet nustebins net pačius išrankiausius

Nuo debatų aktualia tema, verslo inovacijų, skonio ar mados naujienų, iki pirmosios Lietuvoje šokolado meninių fotografijų ekspozicijos – visa tai laukia parodoje „Rinkis prekę lietuvišką“. skaityti »

Kaip filologai galėtų padėti informatikams?

Lietuvių kalbos institute vyks tarptautinė mokslinė Jono Jablonskio konferencija „Skaitmeniniai kalbos ištekliai, jų plėtros kryptys ir panaudos galimybės“, atversianti kalbos kelio į informacinių technologijų pasaulį problemas ir ateitį. skaityti »

„TEDxISM“ konferencijoje – netikėti klausimai apie ateitį

„Nesitikėk to, ko tikiesi“ – tokiu intriguojančiu šūkiu šiemet siekia suvilioti dalyvius idėjų konferencija „TEDxISM“. skaityti »