Vilniuje skambės Moksleivių dainų šventė „Mūsų vardas – Lietuva“

Publikuota: 2012 m. liepos 4 d. trečiadienis

Liepos 4 d. 13 val. moksleivių dailės darbų parodos atidarymu Seime prasidės 7-osios Moksleivių dainų šventės „Mūsų vardas – Lietuva” renginiai, kurie vyks iki liepos 8 d.

Šventėje dalyvaus per 800 kolektyvų: 225 chorai, 225 šokėjų kolektyvai, 198 ansamblio vakaro kolektyvai, 55 pučiamųjų orkestrai ir 29 choreografinės grupės (orkestrų), ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Latvijos bei Lenkijos, kuriuose dainuoja, šoka, muzikuoja per 20 tūkst. mokinių. Renginyje dalyvaus keliasdešimt tūkstančių svečių. Tarp jų – šalių kaimynių – Latvijos ir Estijos delegacijos.

„Nors šiais metais Moksleivių dainų šventės biudžetas ir mažesnis, lyginant su ankstesniais metais, šventei pasirengta tinkamai. Vilnius jau laukia šventės dalyvių, kurių muzika, daina, jaunystės polėkis pasklis po mūsų sostinę. Dainų šventės pavadinimas „Mūsų vardas – Lietuva” simboliškai įprasmina tautos vienybę, tautiškumo dvasią, meilę Lietuvai, nes neįmanoma išugdyti žmogaus savo šalies patriotu, neugdant meilės savo Tautai, Valstybei, savo gimtajam kraštui, papročiams ir tradicijoms“, – sako švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius.

Šventės repertuaras, anot Moksleivių dainų šventės vadovo Romualdo Kondroto, žada įspūdingų reginių ir staigmenų. Dainų dieną bus dainuojamos retos, senos lietuvių liaudies dainos. Nuskambės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio dainų triptikas „Oi lekia, lekia”, Vytauto Kernagio dainų kompozicija. Bus atlikti ir keli specialiai šiai Moksleivių dainų šventei atrinkti latvių ir estų kūriniai. „Sudainuosime kaimynų dainas, gal po to jie dainuos ir mūsų. Tai taptų gražia tradicija”, – sakė šventės vadovas.

„Siemens” arenoje vyksiančios Šokių dienos „Laiko vaikai” idėja – liaudies, klasikinių, ir šiuolaikinių šokių pynėje atskleisti vaiko gyvenimą. Choreografiniais ornamentais bus pasakojama apie mažąjį žmogų, jo augimą, žaidimus, džiugų bendravimą su draugais, brandą, pirmuosius jausmus ir skubantį laiką, kaip didžiausią turtą, kurio nereikia švaistyti.

Ansamblių vakaras „Tai gražiai, gražiai mane augino” Kalnų parke prasidės 22 valandą. Moksleivių tautinio meno kolektyvai savo pasirodymu liudys, kad auga nauja karta, kuri didžiuojasi savo kultūra, papročiais bei tradicijomis ir dalyvauja jų kūrime. Tai bus smagi vaikų ir jaunimo vakaronė, kviečianti visus tęsti šventę bendra daina ir šokiu.

VII Moksleivių dainų šventė „Mūsų vardas – Lietuva” susilies su Valstybės dienos renginiais. Liepos 6-ąją sostinėje nuo ryto vyks folkloro kolektyvų pasirodymai, savivaldybių vėliavų paradas, pučiamųjų orkestrų eitynės, o šventės dalyviai su daina „Sveiki gyvi, sveteliai!” svečius pasitiks Vingio parke.

Dainų šventės dalyviai galės nemokamai lankytis muziejuose – duris šventės svečiams atvers Valdovų rūmai, Lietuvos nacionalinis, Lietuvos teatro, kino ir muzikos, Energetikos ir technikos, Kernavės archeologijos ir istorijos bei kiti muziejai. Vaikų laukia ir daugiau pramogų – jie plauks laivu Nerimi, važinės atviru autobusu po Vilnių ir kvies visus į šventę,” – pasakojo R.Kondrotas.

Į mokamus šventės renginius bilietus platina www.tiketa.lt. Perkantiems 4 bilietus, penktas – nemokamai. Bilieto kaina į koncertą Vingio parke – 18 Lt, „Siemens” arenoje – nuo 33 Lt, Kalnų parke – nuo 13 Lt.

Moksleivių dainų šventę rengia Švietimo ir mokslo ministerija kartu su M.K.Čiurlionio menų mokykla.
Renginiui skirta 4,8 mln. litų.

Dainų šventės organizacinio komiteto pirmininkas - viceministras Vaidas Bacys.
Šokių dienos meno vadovė - Kretingos muzikos mokyklos vaikų šokių studijos „Ratilėlis“ vadovė Živilė Adomaitienė, Dainų dienos meno vadovas – Vilniaus B.Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos choro „Viva Voce“ vadovas Raimondas Katinas, Ansamblių vakaro meno vadovas - Vytautas Buterlevičius, buvęs „Lietuvos“ ansamblio vyriausiasis baletmeisteris.

Lietuvos dainų švenčių istorija prasidėjo 1924 m. Lietuvos moksleivių dainų šventės atskirai pradėtos rengti nuo 1964 m. Dainų ir šokių švenčių tradicijos Baltijos valstybėse 2003 m. buvo įrašytos į UNESCO Reprezentatyvųjį žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą.

Daugiau informacijos: http://www.lmds.lt/lt/

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Moksleivių dainų šventė kėlė pasididžiavimą Lietuvos jaunimu

Ilgąjį Valstybės dienos savaitgalį sostinėje vykusi VII Moksleivių dainų šventė „Mūsų vardas – Lietuva” pritraukė tūkstantines žiūrovų auditorijas į Vingio bei Kalnų parkus, „Siemens” areną. skaityti »

Artėjant rinkimams į Europos Parlamentą, LEU vyks apskritojo stalo diskusija „Švietimas Europos Sąjungoje“

Artėjant rinkimams į Europos Parlamentą, Lietuvos edukologijos universitete (LEU) vyks apskritojo stalo diskusija su partijų ir koalicijų, dalyvaujančių Europos Parlamento rinkimuose, atstovais tema „Švietimas Europos Sąjungoje“. skaityti »

Pasaulyje didžiausia Tarptautinė filosofijos olimpiada – LEU

2014 m. gegužės 15–18 dienomis Lietuvos edukologijos universiteto Istorijos fakultete (LEU IF) vyks jau 22-oji Tarptautinė filosofijos olimpiada (International Philosophy Olympiad – IPO 2014), organizuojama Filosofijos katedros. skaityti »

Dizainerės V. Jakučinskaitės kolekcija „Suknelės išpažintis“ – tiesiogiai per „scena.lt“

Gegužės 8-ąją žinoma Lietuvos dizainerė Viktorija Jakučinskaitė sostinėje pristatys savo naują vestuvinių ir ypatingoms progoms skirtų suknelių kolekciją „Suknelės išpažintis“. skaityti »

Lietuvos edukologijos universitete sėkmės patarimais dalysis verslininkas A. Guoga

Verslininkas, filantropas ir politikas Antanas Guoga penktadienį į susitikimą kviečia Lietuvos edukologijos universiteto bendruomenę. skaityti »

Vienintelis Boriso Grebenščikovo ir grupės AKVARIUM koncertas tiesiogiai per „scena.lt“

Liko vos keletas dienų, kai Lietuvos muzikos gerbėjai galės džiaugtis ypatingu koncertu. Gegužės 7 dieną 19:00 val. Vilniaus „Forum Palace“ scenoje mūsų šalies publiką ir vėl sveikins legendinis Rusijos atlikėjas Borisas Grebenščikovas ir grupė AKVARIUM. skaityti »

13-oji „Technorama“ pakvies į „Santakos“ slėnį

Gegužės 21 d. KTU vyks jaunųjų mokslininkų darbų paroda-konkursas „Technorama“. Jau 13-oji „Technorama“ vyks „Santakos“ slėnyje – moderniausiame mokslo ir verslo centre Kaune. skaityti »

Politologų šventėje – nuo kibernetinių orientacinių iki diskusijų apie ekoterorizmą

Gegužės 5-8 dienomis Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas (VU TSPMI) kviečia į tradicija tapusį atvirą renginių ciklą – Politologų dienas 2014. skaityti »

Danijos prekybos rūmų organizuojama inovacijų konferencija „Inovacijos – nuo idėjos iki įgyvendinimo“

Š. m. gegužės 21 d. Danijos prekybos rūmai kartu su Danijos ambasada Vilniuje organizuoja inovacijų konferenciją, kuria jau ketvirtus metus iš eilės kviečia dalintis patirtimi - kaip novatoriškos idėjos gali virsti sėkmingu verslu. skaityti »

Seime vyks diskusija „Kibernetinės erdvės saugumas: dabartis ir ateitis“

Balandžio 30 d. Konstitucijos salėje (Seimo I r.)vyks Seimo Informacinės visuomenės plėtros komiteto ir Seimo Europos informacijos biuro rengiama „Europos savaitė 2014 m.“ diskusija „Kibernetinės erdvės saugumas: dabartis ir ateitis“. skaityti »

JAV ambasada kartu su Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra rengia tarptautinę inovacijų konferenciją „JAV požiūris į inovacijas“

JAV ambasada, bendradarbiaudama su Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra, į tarptautinę inovacijų konferenciją „JAV požiūris į inovacijas“, įvyksiančią gegužės 8d., pakvies iškilius JAV valstybinio, akademinio ir privataus sektoriaus pranešėjus. skaityti »