Vilniuje skambės Moksleivių dainų šventė „Mūsų vardas – Lietuva“

Publikuota: 2012 m. liepos 4 d. trečiadienis

Liepos 4 d. 13 val. moksleivių dailės darbų parodos atidarymu Seime prasidės 7-osios Moksleivių dainų šventės „Mūsų vardas – Lietuva” renginiai, kurie vyks iki liepos 8 d.

Šventėje dalyvaus per 800 kolektyvų: 225 chorai, 225 šokėjų kolektyvai, 198 ansamblio vakaro kolektyvai, 55 pučiamųjų orkestrai ir 29 choreografinės grupės (orkestrų), ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Latvijos bei Lenkijos, kuriuose dainuoja, šoka, muzikuoja per 20 tūkst. mokinių. Renginyje dalyvaus keliasdešimt tūkstančių svečių. Tarp jų – šalių kaimynių – Latvijos ir Estijos delegacijos.

„Nors šiais metais Moksleivių dainų šventės biudžetas ir mažesnis, lyginant su ankstesniais metais, šventei pasirengta tinkamai. Vilnius jau laukia šventės dalyvių, kurių muzika, daina, jaunystės polėkis pasklis po mūsų sostinę. Dainų šventės pavadinimas „Mūsų vardas – Lietuva” simboliškai įprasmina tautos vienybę, tautiškumo dvasią, meilę Lietuvai, nes neįmanoma išugdyti žmogaus savo šalies patriotu, neugdant meilės savo Tautai, Valstybei, savo gimtajam kraštui, papročiams ir tradicijoms“, – sako švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius.

Šventės repertuaras, anot Moksleivių dainų šventės vadovo Romualdo Kondroto, žada įspūdingų reginių ir staigmenų. Dainų dieną bus dainuojamos retos, senos lietuvių liaudies dainos. Nuskambės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio dainų triptikas „Oi lekia, lekia”, Vytauto Kernagio dainų kompozicija. Bus atlikti ir keli specialiai šiai Moksleivių dainų šventei atrinkti latvių ir estų kūriniai. „Sudainuosime kaimynų dainas, gal po to jie dainuos ir mūsų. Tai taptų gražia tradicija”, – sakė šventės vadovas.

„Siemens” arenoje vyksiančios Šokių dienos „Laiko vaikai” idėja – liaudies, klasikinių, ir šiuolaikinių šokių pynėje atskleisti vaiko gyvenimą. Choreografiniais ornamentais bus pasakojama apie mažąjį žmogų, jo augimą, žaidimus, džiugų bendravimą su draugais, brandą, pirmuosius jausmus ir skubantį laiką, kaip didžiausią turtą, kurio nereikia švaistyti.

Ansamblių vakaras „Tai gražiai, gražiai mane augino” Kalnų parke prasidės 22 valandą. Moksleivių tautinio meno kolektyvai savo pasirodymu liudys, kad auga nauja karta, kuri didžiuojasi savo kultūra, papročiais bei tradicijomis ir dalyvauja jų kūrime. Tai bus smagi vaikų ir jaunimo vakaronė, kviečianti visus tęsti šventę bendra daina ir šokiu.

VII Moksleivių dainų šventė „Mūsų vardas – Lietuva” susilies su Valstybės dienos renginiais. Liepos 6-ąją sostinėje nuo ryto vyks folkloro kolektyvų pasirodymai, savivaldybių vėliavų paradas, pučiamųjų orkestrų eitynės, o šventės dalyviai su daina „Sveiki gyvi, sveteliai!” svečius pasitiks Vingio parke.

Dainų šventės dalyviai galės nemokamai lankytis muziejuose – duris šventės svečiams atvers Valdovų rūmai, Lietuvos nacionalinis, Lietuvos teatro, kino ir muzikos, Energetikos ir technikos, Kernavės archeologijos ir istorijos bei kiti muziejai. Vaikų laukia ir daugiau pramogų – jie plauks laivu Nerimi, važinės atviru autobusu po Vilnių ir kvies visus į šventę,” – pasakojo R.Kondrotas.

Į mokamus šventės renginius bilietus platina www.tiketa.lt. Perkantiems 4 bilietus, penktas – nemokamai. Bilieto kaina į koncertą Vingio parke – 18 Lt, „Siemens” arenoje – nuo 33 Lt, Kalnų parke – nuo 13 Lt.

Moksleivių dainų šventę rengia Švietimo ir mokslo ministerija kartu su M.K.Čiurlionio menų mokykla.
Renginiui skirta 4,8 mln. litų.

Dainų šventės organizacinio komiteto pirmininkas - viceministras Vaidas Bacys.
Šokių dienos meno vadovė - Kretingos muzikos mokyklos vaikų šokių studijos „Ratilėlis“ vadovė Živilė Adomaitienė, Dainų dienos meno vadovas – Vilniaus B.Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos choro „Viva Voce“ vadovas Raimondas Katinas, Ansamblių vakaro meno vadovas - Vytautas Buterlevičius, buvęs „Lietuvos“ ansamblio vyriausiasis baletmeisteris.

Lietuvos dainų švenčių istorija prasidėjo 1924 m. Lietuvos moksleivių dainų šventės atskirai pradėtos rengti nuo 1964 m. Dainų ir šokių švenčių tradicijos Baltijos valstybėse 2003 m. buvo įrašytos į UNESCO Reprezentatyvųjį žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą.

Daugiau informacijos: http://www.lmds.lt/lt/

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Moksleivių dainų šventė kėlė pasididžiavimą Lietuvos jaunimu

Ilgąjį Valstybės dienos savaitgalį sostinėje vykusi VII Moksleivių dainų šventė „Mūsų vardas – Lietuva” pritraukė tūkstantines žiūrovų auditorijas į Vingio bei Kalnų parkus, „Siemens” areną. skaityti »

IBM mokslininko Johno Cohno paskaita VU

Spalio 11 d. (ketvirtadienį) Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakultete vyks Johno Cohno paskaita. skaityti »

Pasaulinės IT asociacijos WITS gen. sekretoriaus paskaita VU

Spalio 8 d. (pirmadienį) Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakultete (Didlaukio g. 47) vyks pasaulinės IT asociacijos WITSA generalinio sekretoriaus dr. James H. Poisant paskaita-diskusija. skaityti »

Lietuvos bankas atveria duris ir kviečia visus kartu šeštadienį švęsti lito gimtadienį

Šį šeštadienį, spalio 6 d., Lietuvos bankas priims lankytojus savo unikaliuose rūmuose Kaune ir Vilniuje. Lankytojų laukia turininga pažintis su Lietuvos banko veikla. Bus galima išvysti unikalių eksponatų – pinigus vežančius šarvuočius, piramidę iš 3 000 000 litų, Lietuvos banko valdybos salę, kurioje priimami svarbiausi finansų rinkų sprendimai. skaityti »

Konferencijoje „TechDay 2012“ „Microsoft“ pristatė artimiausias naujoves

Spalio 2 dieną Vilniuje įvyko didžiausia „Microsoft“ technologijų konferencija Lietuvoje ir Baltijos šalyse „TechDay 2012“. skaityti »

Vilniuje – antroji „Microsoft“ technologijų konferencija „TechDay 2012“

Š. m. spalio 2 dieną Vilniuje vyks jau antroji „Microsoft“ technologijų konferencija „TechDay 2012“. Daugiau nei 500 įmonių ir padalinių vadovų, IT specialistų, programuotojų ir entuziastų vienijanti konferencija tradiciškai tampa didžiausiu metų „Microsoft“ technologiniu renginiu Lietuvoje ir Baltijos šalyse. skaityti »

Tarptautinėje konferencijoje – apie tapimą europiečiais

Spalio 6 d., 12 val. Vytauto Didžiojo universitete (S. ir S. Lozoraičių muziejuje, K. Donelaičio g. 58) vyks tarptautinė konferencija „Tampant europiečiais: Centrinės–Rytų Europos piliečių kolektyvinės tapatybės konstravimas po įstojimo į Europos Sąjungą 2004 m.”. Konferencijoje dalyvaus mokslininkai iš Prancūzijos, Lenkijos, Latvijos bei Lietuvos. skaityti »

KTU vyksiančioje „Tyrėjų naktyje“ – per 100 užsiėmimų, paskaitų ir ekspozicijų

„Ar įmanoma uždegti ledą? Kaip iš agurko pasidaryti lemputę?“ – į šiuos ir daugelį kitų intriguojančių klausimų bus atsakyta kasmečio tarptautinio mokslo populiarinimo renginio „Tyrėjų naktis 2012“ lankytojams Kauno technologijos universitete rugsėjo 28 d. skaityti »

„Tyrėjų naktyje“ mokslininkai kviečia susitikti ir laboratorijose, ir kavinėse

Rugsėjo 28–ąją, duris atvers dešimtys laboratorijų ir aukštųjų mokyklų fakultetų, kurie „Tyrėjų nakties“ dalyviams pristatys dažnai nežinomas mokslo pasaulio paslaptis ir atradimus. skaityti »

Vaikai kviečiami grąžinti Knygų medžius

Visą vasarą knygas skaitę ir Knygų medžius auginę vaikai kviečiami juos grąžinti. Rugsėjo mėn. pabaigoje iš visų vaikų atneštų plakatų bus išrinkti 12 daugiausiai knygų perskaičiusių vaikų, kurie TV laidoje varžysis dėl didžiausio Lietuvos skaitovo titulo. skaityti »

Galimybė pajusti Lietuvos universiteto dvasią

Rugsėjo 14–23 d. visoje Lietuvoje vyks tradicinės Europos paveldo dienos. Šių metų renginių tema – „Genius Loci. Vietos dvasia“. Ja siekiama atkreipti dėmesį į tai, kas sukuria savitą vietos dvasią – išskirtinę tam tikro miesto, pastato, gatvės ar kiemelio „aurą“. skaityti »