100 tūkst. eurų investicijos prisidės ir prie šalies saugumo stiprinimo

Publikuota: 2016 m. kovo 7 d. pirmadienis

Nacionalinė programa „Vidaus saugumo fondas“ nuo šiol administruojama nauja informacine sistema, į kurios sukūrimą investuota 114 tūkst. eurų. Naujoji sistema ne tik padidins fondo, padedančio įgyvendinti šalies vidaus saugumo strategijas, stiprinti teisėsaugos institucijų bendradarbiavimą ir ES išorės sienų valdymą, veiklos efektyvumą, tačiau ir netiesiogiai prisidės prie aktualių šalies problemų, tokių kaip kova su prekyba narkotikais ar kibernetinis nusikalstamumas, sprendimo.

Sukurtu sprendimu naudosis Vidaus ir užsienio reikalų ministerijos, Valstybės sienos apsaugos bei Policijos departamentai, kitos valstybės saugą užtikrinančios institucijos.

„Naujoji sistema, priešingai nei naudota anksčiau, ne tik apjungia visas institucijas ir projektų vykdytojus, tačiau ir netiesiogiai prisideda prie šalies saugumo stiprinimo, kovos su prekyba narkotikais, kibernetinio nusikalstamumo, integruoto sienų valdymo, antikorupcinių priemonių ir kitų tikslų įgyvendinimo. Sistema bus naudojama projektų stebėsenai, leis optimizuoti „Vidaus saugumo fondo“ procesus ir efektyviau administruoti lėšas“, – sako Mindaugas Laurynaitis, VšĮ Centrinės projektų valdymo agentūros Tarptautinių programų valdymo departamento Išorės sienų ir Vidaus saugumo fondų skyriaus vyresnysis projektų vadovas.

Informacinės sistemos sukūrimo, įdiegimo ir testavimo procesas užtruko 5 mėnesius. Pasak kūrėjų, toks sprendimas turės įtakos ir valstybės saugumo projektų įgyvendinimui laiku, ir institucijų veiklai.

Ateityje, atsižvelgus į iškilsiančius poreikius, ir toliau planuojama vystyti informacinę sistemą, skirtą administruoti „Vidaus saugumo fondą". Nacionalinė programa „Vidaus saugumo fondas 2014–2020 m.“ padeda įgyvendinti šalies vidaus saugumo strategijas, stiprinti teisėsaugos institucijų bendradarbiavimą ir ES išorės sienų valdymą. Naujoji nacionalinės programos administravimo informacinė sistema sukurta 2013 m. Išorės sienų fondo techninės paramos lėšomis.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

„No More Ransom“ iniciatyva: daugiau nei 28 000 iššifruotų įrenginių

Prieš metus, 2016 m. liepos 25 d., Nyderlandų nacionalinė policija, Europolas, „McAfee“ ir „Kaspersky Lab“ pradėjo iniciatyvą „No More Ransom initiative“. skaityti »

Naujas pavojingas bankinis „Trojos“ virusas pasirengęs pulti

„Kaspersky Lab“ ekspertai aptiko „NukeBot“ – naują kenkėjišką programą, kuri skirta vogti internetinės bankininkystės klientų duomenis. skaityti »

Dėmesio: plinta apgaulingos SMS žinutės

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba informuoja, kad šiuo metu Lietuvoje plinta SMS pranešimai, kuriais piktavaliai siekia išgauti prisijungimo prie el. bankininkystės duomenis. skaityti »

Darbuotojų identifikacijai po oda įsiuvami lustai

Dvi įmonės jau eksperimentuoja savo darbuotojams po oda įsiūdamos mikroschemas. skaityti »

Ar pildosi 2017 m. saugumo prognozės?

Panašu, kad ekspertai nesuklydo prognozuodami išpirkos reikalaujančių kenkėjų gausą ir kitas saugumo grėsmes šiems metams. skaityti »

„Kaspersky Lab“ švenčia 20 metų jubiliejų

1989 m. jaunas programinės įrangos inžinierius nustatė, kad jo kompiuterį užpuolė nežinomas „Cascade“ virusas. Tas inžinierius – tai Eugenijus Kaspersky. skaityti »

„Mastercard“ investuoja į dirbtinio intelekto technologijas

„Mastercard“ įsigijo dirbtinio intelekto technologijas kuriančią įmonę „Brighterion“. skaityti »

Kibernetinio saugumo taryboje aptartas Nacionalinės kibernetinio saugumo strategijos rengimas

Liepos 12 d. įvyko jau penktasis nuo 2015 m. egzistuojančios Kibernetinio saugumo tarybos, vadovaujamos Tarybos pirmininko – Krašto apsaugos viceministro Edvino Kerzos – posėdis. skaityti »

Socialiniai tinklai darbe – kaip užtikrinti įmonės saugumą?

Remiantis „Cisco“ ataskaita, masinę auditoriją sutraukiantys internetiniai puslapiai, taip pat ir socialiniai tinklai, kelia ženklią grėsmę verslo duomenų saugumui. skaityti »

Interneto bankininkystės saugumo incidentai bankams kainuoja 1,8 mln. JAV dolerių

61 proc. kibernetinio saugumo incidentų, susijusių su internetine bankininkyste, puolamoms institucijoms pridaro papildomų išlaidų, įskaitant duomenų, prekių ženklo ar įmonės reputacijos praradimą, konfidencialios informacijos nutekėjimą ir t. t. skaityti »