100 tūkst. eurų investicijos prisidės ir prie šalies saugumo stiprinimo

Publikuota: 2016 m. kovo 7 d. pirmadienis

Nacionalinė programa „Vidaus saugumo fondas“ nuo šiol administruojama nauja informacine sistema, į kurios sukūrimą investuota 114 tūkst. eurų. Naujoji sistema ne tik padidins fondo, padedančio įgyvendinti šalies vidaus saugumo strategijas, stiprinti teisėsaugos institucijų bendradarbiavimą ir ES išorės sienų valdymą, veiklos efektyvumą, tačiau ir netiesiogiai prisidės prie aktualių šalies problemų, tokių kaip kova su prekyba narkotikais ar kibernetinis nusikalstamumas, sprendimo.

Sukurtu sprendimu naudosis Vidaus ir užsienio reikalų ministerijos, Valstybės sienos apsaugos bei Policijos departamentai, kitos valstybės saugą užtikrinančios institucijos.

„Naujoji sistema, priešingai nei naudota anksčiau, ne tik apjungia visas institucijas ir projektų vykdytojus, tačiau ir netiesiogiai prisideda prie šalies saugumo stiprinimo, kovos su prekyba narkotikais, kibernetinio nusikalstamumo, integruoto sienų valdymo, antikorupcinių priemonių ir kitų tikslų įgyvendinimo. Sistema bus naudojama projektų stebėsenai, leis optimizuoti „Vidaus saugumo fondo“ procesus ir efektyviau administruoti lėšas“, – sako Mindaugas Laurynaitis, VšĮ Centrinės projektų valdymo agentūros Tarptautinių programų valdymo departamento Išorės sienų ir Vidaus saugumo fondų skyriaus vyresnysis projektų vadovas.

Informacinės sistemos sukūrimo, įdiegimo ir testavimo procesas užtruko 5 mėnesius. Pasak kūrėjų, toks sprendimas turės įtakos ir valstybės saugumo projektų įgyvendinimui laiku, ir institucijų veiklai.

Ateityje, atsižvelgus į iškilsiančius poreikius, ir toliau planuojama vystyti informacinę sistemą, skirtą administruoti „Vidaus saugumo fondą". Nacionalinė programa „Vidaus saugumo fondas 2014–2020 m.“ padeda įgyvendinti šalies vidaus saugumo strategijas, stiprinti teisėsaugos institucijų bendradarbiavimą ir ES išorės sienų valdymą. Naujoji nacionalinės programos administravimo informacinė sistema sukurta 2013 m. Išorės sienų fondo techninės paramos lėšomis.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Baltijos šalių ir partnerių atstovai stiprino bendradarbiavimą sprendžiant pavojingus kibernetinius incidentus

Praėjusią savaitę Krašto apsaugos ministerijos ir Nacionalinio kibernetinio saugumo centro atstovai dalyvavo JAV pajėgų Europoje vadavietės organizuotuose kibernetinio saugumo pratybose „Baltic Ghost 2017“ Štutgarte. skaityti »

50 slaptažodžių per valandą: kaip galima sukompromituoti verslo tinklą su 20 JAV dolerių kainuojančiu įrenginiu

„Kaspersky Lab“ ekspertai nustatė, kad galingą įsilaužimo įrankį per kelias valandas galima sukurti už maždaug 20 JAV dolerių. skaityti »

„Petya“ – ne virusas, o galingas naikinimo ginklas

Pradeda aiškėti, kad Ukrainą atakavęs virusas „Petya“ buvo sukurtas atrodyti kaip išpirkos reikalaujantis kenkėjas, bet pagrindinis jo tikslas buvo naikinti tam tikrų sistemų duomenis, į kurias programišiai nusitaikė tikslingai. skaityti »

Išpirkos reikalaujantys virusai pavojų kelia išsivysčiusioms rinkoms

Išpirkos reikalaujančių virusų platintojai daugiausia dėmesio skiria turtingoms šalims. Išsivysčiusiose rinkose ne tik aukštesnis pajamų lygis, bet ir pažangesnė mobiliojo ir elektroninio mokėjimo infrastruktūra. Pagal skaityti »

Paaiškėjo kompiuterinio viruso „Petya“ plitimo būdas Ukrainoje

Programišiai atakai panaudojo buhalterinės apskaitos programą „M.E.Doc“, kuri yra gana populiari Ukrainoje, naudojama skirtingose industrijose, įskaitant finansines institucijas. skaityti »

Pasaulį atakuoja virusas „Petya“

Birželio 27 d. pasaulį vėl atakavo „WannaCry“ tipo virusas – „Petya“. skaityti »

Gimtadienių priminimo programa veikė kaip reklaminis virusas

Iš pažiūros nekenksminga „Windows“ operacinėje sistemoje veikianti programa „Birthday Reminder” buvo naudojama „pakabinti“ DNS ir rodyti vartotojams reklamas. skaityti »

Kibernetiniams įsilaužėliams rūpi ne tik pinigai

Internete kasdien pasirodo tūkstančiai naujų virusų atmainų, o didžioji jų dalis išnaudoja jau žinomus, tačiau vartotojų taip ir nepašalintus pažeidžiamumus. skaityti »

Gali pasikartoti „WannaCry“ atakų scenarijus: šįkart taikinyje – „Linux“

Saugumo ekspertai įspėja, kad po globalios „WannaCry“ atakos galime sulaukti dar vienos kenkėjų bangos. skaityti »

Programišiai pasitelkė „Instagram“ savo aukų šnipinėjimui

Kenksminga programa „Turla“ socialiniame tinkle „Instagram“ šnipinėja savo potencialias aukas. skaityti »