100 tūkst. eurų investicijos prisidės ir prie šalies saugumo stiprinimo

Publikuota: 2016 m. kovo 7 d. pirmadienis

Nacionalinė programa „Vidaus saugumo fondas“ nuo šiol administruojama nauja informacine sistema, į kurios sukūrimą investuota 114 tūkst. eurų. Naujoji sistema ne tik padidins fondo, padedančio įgyvendinti šalies vidaus saugumo strategijas, stiprinti teisėsaugos institucijų bendradarbiavimą ir ES išorės sienų valdymą, veiklos efektyvumą, tačiau ir netiesiogiai prisidės prie aktualių šalies problemų, tokių kaip kova su prekyba narkotikais ar kibernetinis nusikalstamumas, sprendimo.

Sukurtu sprendimu naudosis Vidaus ir užsienio reikalų ministerijos, Valstybės sienos apsaugos bei Policijos departamentai, kitos valstybės saugą užtikrinančios institucijos.

„Naujoji sistema, priešingai nei naudota anksčiau, ne tik apjungia visas institucijas ir projektų vykdytojus, tačiau ir netiesiogiai prisideda prie šalies saugumo stiprinimo, kovos su prekyba narkotikais, kibernetinio nusikalstamumo, integruoto sienų valdymo, antikorupcinių priemonių ir kitų tikslų įgyvendinimo. Sistema bus naudojama projektų stebėsenai, leis optimizuoti „Vidaus saugumo fondo“ procesus ir efektyviau administruoti lėšas“, – sako Mindaugas Laurynaitis, VšĮ Centrinės projektų valdymo agentūros Tarptautinių programų valdymo departamento Išorės sienų ir Vidaus saugumo fondų skyriaus vyresnysis projektų vadovas.

Informacinės sistemos sukūrimo, įdiegimo ir testavimo procesas užtruko 5 mėnesius. Pasak kūrėjų, toks sprendimas turės įtakos ir valstybės saugumo projektų įgyvendinimui laiku, ir institucijų veiklai.

Ateityje, atsižvelgus į iškilsiančius poreikius, ir toliau planuojama vystyti informacinę sistemą, skirtą administruoti „Vidaus saugumo fondą". Nacionalinė programa „Vidaus saugumo fondas 2014–2020 m.“ padeda įgyvendinti šalies vidaus saugumo strategijas, stiprinti teisėsaugos institucijų bendradarbiavimą ir ES išorės sienų valdymą. Naujoji nacionalinės programos administravimo informacinė sistema sukurta 2013 m. Išorės sienų fondo techninės paramos lėšomis.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

„Kaspersky Lab“ pristatė apsaugos priemonę „Windows“ ir „Mac“ kompiuteriams

„Kaspersky Lab“ pristatė saugaus ryšio sprendimą, skirtą „Windows“ ir „Mac“ kompiuteriams šifruoti duomenų srautus. skaityti »

Ką daryti, kad jūsų kompiuteris nereikalautų išpirkos?

Kaip jaustumėtės, jei vieną rytą netektumėte svarbių dokumentų, skaitmeninių nuotraukų, kuriose išsaugotos brangios akimirkos, vaizdo įrašų ? skaityti »

2017 m. pirmąjį ketvirtį išpirkos reikalaujančių virusų skaičius išaugo trigubai

Aptiktų mobiliųjų išpirkos reikalaujančių virusų skaičius pasiekė 218 625 per ketvirtį, palyginti su 61 832 ankstesnį ketvirtį. skaityti »

Daugiausiai nuo „WannaCry“ viruso nukentėjo kompiuteriai su „Windows 7“ operacine sistema

Dviejuose iš trijų kompiuterių, nukentėjusių nuo viruso „WannaCry“ atakos, buvo įdiegta operacinė sistema „Windows 7“ be saugumo sistemos atnaujinimų. skaityti »

„Swift“ atidarė kibernetinių grėsmių informacijos tarnybą

Tarptautinė tarpbankinė mokėjimų informacijos perdavimo ir įgyvendinimo sistema „Swift“ atidarė Informacijos mainų ir analizės centrą, skirtą informuoti „Swift“ tinklo bankus apie paskutines kibernetinio saugumo tendencijas. skaityti »

Būkite budrūs: sukurta nauja viruso „WannaCry“ versija

Pranešama, kad viruso „WannaCry“ kūrėjai išleido naują jo versiją, galinčią apeiti jo plitimą stabdantį domeną. skaityti »

Kibernetiniai nusikaltėliai sukūrė tikrą „darbo biržą“ – išpirkos reikalauti gali bet kas

Nuo viruso „WannaCry“ preliminariai nukentėjo daugiau nei 200 tūkst. kompiuterių, esančių 150 šalyse. skaityti »

Po visą pasaulį paplitęs virusas „WannaCry“ laikinai sustabdytas

Virusą „WannaCry“ laikinai sustabdė Didžiosios Britanijos programuotojas. skaityti »

Duomenys telefone: kokios technologijos apsaugos geriausiai?

Išmanusis telefonas mūsų dienomis yra ne tik susisiekimo, fotografavimo, vaizdo įrašų peržiūroms ar pramogoms skirta priemonė. skaityti »

Kas ketvirtam bankui sunku patikrinti interneto bankininkystės klientų tapatybę

Remiantis naujausios Finansų institucijų saugumo rizikos apklausos rezultatais, 24 proc. viso pasaulio bankų, teikdami skaitmeninės ir internetinės bankininkystės paslaugas, patiria sunkumų identifikuojant savo klientus. skaityti »