2012 m. antrąjį ketvirtį elektroninio šlamšto sumažėjo

Publikuota: 2012 m. rugsėjo 6 d. ketvirtadienis

Elektroninio šlamšto kiekis vartotojų pašto dėžutėse nepaliaujamai mažėja ir pagal 2012 m. antrojo ketvirčio rezultatus sudarė apie 74,3 proc., o tai 2,3 proc. mažiau nei metų pradžioje. Be sezoninių veiksnių, ši tendencija pastebima ir dėl nepaprastos ekonominės situacijos globalioje ekonomikoje.

Balandį atsirado nauja elektroninių laiškų rūšis, imituojanti oficialius „Facebook“ pranešimus. Pagrindinis šių pranešimų ypatumas – nuoroda, kurią paspaudęs vartotojas nukreipiamas į kenkėjišką svetainę, specialiai sukurtą „Wikipedia“ arba „Amazon“ puslapį. Minėtų serverių administracijos greitai į tai reagavo ir užkirto kelią kenkėjų kėslams.
Antrąjį ketvirtį populiariausia asmenybė tarp elektroninio šlamšto siuntėjų buvo JAV prezidentas Barakas Obama – didžiąją siunčiamo šlamšto dalį sudaro pranešimai, kuriuose kritikuojami nauji Amerikos lyderio pasirašyti įstatymai. Gražiai apipavidalinti laiškai kvietė pasirašyti prieš valstybės vadovo veiksmus. Be to, juose buvo prašoma pervesti pinigų į kai kurių oficialių Amerikos organizacijų sąskaitas.

Nigerijos elektroninio šlamšto platintojams nuo balandžio ramybės neduoda nestabili situacija Sirijoje. Pašto sraute aptinkami pranešimai neva nuo šalies prezidento Bašaro Asados žmonos, nuo „jo šeimos narių ir patikėtinių“, taip pat nuo eilinių šalies piliečių. Be dėmesio neliko ir tokie svarbūs įvykiai kaip „Euro 2012“ čempionatas ir Londono olimpiada.

Gerokai pasikeitė elektroninio šlamšto siuntimo srautų pasidalijimas. Šiuo metu elektroninio šlamšto daugiausia išsiunčiama iš Kinijos – 19 proc. viso siunčiamo šlamšto. Ši šalis prieš kelerius metus jau buvo šio reitingo lyderė, tačiau po 2006 m. priimto Elektroninio šlamšto įstatymo išsiunčiamo šlamšto kiekis gerokai sumažėjo. Praėjo 6 metai, ir šlamšto siuntėjai tikriausiai pamiršo šį, deja, neaktyviai taikytą įstatymą.
Be to, po ilgos pertraukos į „lyderių“ trejetuką grįžo JAV, kartu su Indija užėmusi antrąją vietą (11,7 proc.). Trečioje vietoje rikiuojasi Vietnamas (4,97 proc.). Nepaisant siunčiamo šlamšto šaltinių perskirstymo, pagrindinės tendencijos nesikeičia: vis daugiau elektroninio šlamšto siunčiamo iš Azijos ir Lotynų Amerikos

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Ugo Čavesas „tarnauja“ sukčiams

Po gana ženklaus siunčiamo šlamšto kiekio augimo vasarį pirmąjį pavasario mėnesį jo apimtis stabilizavosi ties 70,1 proc. riba. Tačiau dėl to vartotojai nenudžiugo – kenkėjiškų priedų dalis nelauktoje elektroninėje korespondencijoje gerokai padidėjo ir pasiekė 4 proc. skaityti »

Rastas būdas iššifruoti vienu pavojingiausių „Trojos“ virusų užkrėstus failus

„Kaspersky Lab“ išleido atnaujintą nemokamą paslaugą „RannohDecryptor“ kovoti su naujausio šifruotojo „CryptXXX“ – vieno plačiausiai paplitusių ir pavojingiausių šio tipo virusų – versijomis. skaityti »

„Danske Bank“ ragina gyventojus saugoti savo duomenis

Suaktyvėjus piktavalių asmenų bandymams išvilioti iš bankų klientų konfidencialią informaciją, susijusią su sąskaitomis, prisijungimo kodais, mokėjimo kortelėmis ir slaptažodžiais, „Danske Bank“ ragina gyventojus išlikti budrius ir šių duomenų niekam neatskleisti. skaityti »

Apsaugos sistemų rinka augs 4,6 proc. kasmet

Tyrimų bendrovės „IHS Markit“ duomenimis, 2015 m. duomenų apsaugos sistemų rinkos apimtis sudarė 60,3 mlrd. JAV dolerio. skaityti »

Saugumo prognozės 2017-iesiems

„Kaspersky Lab“ ekspertų nuomone, 2017 m. svarbiausi bus duomenų ir naudotojų asmeninio gyvenimo konfidencialumo išsaugojimo klausimai, taip pat saugumo lygio užtikrinimas naudojant virtualias valiutas. skaityti »

„Cisco Systems Inc.“ kuria savisaugos nuo kibernetinių atakų sistemą

„Cisco Systems Inc.“ kuria išmaniąją savisaugos sistemą, veikiančią dirbtinio intelekto pagrindu, kuri padėtų aptikti kenksmingą programinę įrangą. skaityti »

2016 m. grėsmių apžvalga: serveriai parduoti, globalūs kompiuterių zombių tinklai ir dėmesys mobiliesiems įrenginiams

2016 m. didžiausios pasaulio kibernetinės grėsmės buvo susijusios su pinigais, informacija ir noru žlugdyti. skaityti »

Kova su išpirkos reikalaujančiais virusais įgauna pagreitį

Pasaulinė kova su išpirkos reikalaujančiais virusais įgauna pagreitį, ir dabar prie projekto „No More Ransom“ („Jokių išpirkų“) prisijungė jau daugiau nei 30 naujų partnerių iš viešojo ir privataus sektorių. skaityti »

Kaip saugiai pirkti dovanas internete

Nors prekybos atstovai tikina, kad kalėdinė el. prekyba neprilygsta parduotuvių šturmui Juodąjį penktadienį, ieškantys dovanų internete turi būti itin atidūs ir šiuo periodu. skaityti »

Tobulėja „Android“ išpirkos reikalaujantys kenkėjai

„Android“ naudotojai atakuojami įvairių tipų naudos ieškančių kenksmingų programų, dažniausiai tarp jų pasitaiko vadinamieji „policijos kenkėjai“, bandantys įbauginti aukas sumokėti baudas, esą jų įrenginiuose buvo aptiktas nelegalus turinys. skaityti »

Išpuoliai prieš verslą vykdomi kas 40 sekundžių

2016 m. išpirkos reikalaujančių virusų išpuolių prieš verslą padaugėjo tris kartus – nuo išpuolių kas 2 minutes sausį iki kas 40 sekundžių spalį. skaityti »