2012 m. antrąjį ketvirtį elektroninio šlamšto sumažėjo

Publikuota: 2012 m. rugsėjo 6 d. ketvirtadienis

Elektroninio šlamšto kiekis vartotojų pašto dėžutėse nepaliaujamai mažėja ir pagal 2012 m. antrojo ketvirčio rezultatus sudarė apie 74,3 proc., o tai 2,3 proc. mažiau nei metų pradžioje. Be sezoninių veiksnių, ši tendencija pastebima ir dėl nepaprastos ekonominės situacijos globalioje ekonomikoje.

Balandį atsirado nauja elektroninių laiškų rūšis, imituojanti oficialius „Facebook“ pranešimus. Pagrindinis šių pranešimų ypatumas – nuoroda, kurią paspaudęs vartotojas nukreipiamas į kenkėjišką svetainę, specialiai sukurtą „Wikipedia“ arba „Amazon“ puslapį. Minėtų serverių administracijos greitai į tai reagavo ir užkirto kelią kenkėjų kėslams.
Antrąjį ketvirtį populiariausia asmenybė tarp elektroninio šlamšto siuntėjų buvo JAV prezidentas Barakas Obama – didžiąją siunčiamo šlamšto dalį sudaro pranešimai, kuriuose kritikuojami nauji Amerikos lyderio pasirašyti įstatymai. Gražiai apipavidalinti laiškai kvietė pasirašyti prieš valstybės vadovo veiksmus. Be to, juose buvo prašoma pervesti pinigų į kai kurių oficialių Amerikos organizacijų sąskaitas.

Nigerijos elektroninio šlamšto platintojams nuo balandžio ramybės neduoda nestabili situacija Sirijoje. Pašto sraute aptinkami pranešimai neva nuo šalies prezidento Bašaro Asados žmonos, nuo „jo šeimos narių ir patikėtinių“, taip pat nuo eilinių šalies piliečių. Be dėmesio neliko ir tokie svarbūs įvykiai kaip „Euro 2012“ čempionatas ir Londono olimpiada.

Gerokai pasikeitė elektroninio šlamšto siuntimo srautų pasidalijimas. Šiuo metu elektroninio šlamšto daugiausia išsiunčiama iš Kinijos – 19 proc. viso siunčiamo šlamšto. Ši šalis prieš kelerius metus jau buvo šio reitingo lyderė, tačiau po 2006 m. priimto Elektroninio šlamšto įstatymo išsiunčiamo šlamšto kiekis gerokai sumažėjo. Praėjo 6 metai, ir šlamšto siuntėjai tikriausiai pamiršo šį, deja, neaktyviai taikytą įstatymą.
Be to, po ilgos pertraukos į „lyderių“ trejetuką grįžo JAV, kartu su Indija užėmusi antrąją vietą (11,7 proc.). Trečioje vietoje rikiuojasi Vietnamas (4,97 proc.). Nepaisant siunčiamo šlamšto šaltinių perskirstymo, pagrindinės tendencijos nesikeičia: vis daugiau elektroninio šlamšto siunčiamo iš Azijos ir Lotynų Amerikos

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Ugo Čavesas „tarnauja“ sukčiams

Po gana ženklaus siunčiamo šlamšto kiekio augimo vasarį pirmąjį pavasario mėnesį jo apimtis stabilizavosi ties 70,1 proc. riba. Tačiau dėl to vartotojai nenudžiugo – kenkėjiškų priedų dalis nelauktoje elektroninėje korespondencijoje gerokai padidėjo ir pasiekė 4 proc. skaityti »

Mūsų įrenginiai gaudo virusus, bet mes nežinome, kodėl

Kenkėjiškos programos tapo dažniausia interneto grėsme, su kuria susiduria naudotojai, atskleidžia „Kaspersky Lab“ ir „B2B International“ tyrimas. skaityti »

Atskleistas reklamjuostėse besislepiantis kenksmingas kodas

ESET saugumo tyrėjai atrado naują „Flash Player“ pažeidžiamumus išnaudojantį programų rinkinį „Stegano“, kuris plinta per populiarių internetinių svetainių reklamas. skaityti »

Uždarytas kibernetinių nusikaltėlių tinklas „Avalanche“

ESET saugumo specialistai praneša, kad koordinuotomis įvairių teisėsaugos institucijų pastangomis buvo sustabdyta kenkėjiško tinklo „Avalanche“ veikla. skaityti »

Sukčiai vilioja nemokamais lėktuvų bilietais

Artėjant didžiosioms metų šventėms suaktyvėja ne tik dovanų, bet ir lėktuvų bilietų paieška. skaityti »

Juodasis penktadienis: kaip saugiai apsipirkti internete?

Šis juodasis penktadienis pretenduoja tapti istoriniu – „Deloitte“ analitikai prognozuoja, kad šiemet pirkėjai internetinėse parduotuvėse išleis tiek pat, kiek ir tradicinėse parduotuvėse, o visų šventinių išpardavimų pajamos sieks 1 trilijoną dolerių. skaityti »

ESET pristatė nemokamą įrankį nuo kenkėjo „Crysis“ padarinių

Saugumo sprendimų kūrėja ESET parengė nemokamą dešifravimo įrankį, skirtą išpirkos reikalaujančio kenkėjo „Crysis“ užšifruotiems įrenginiams ir failams gelbėti. skaityti »

Kas trečias interneto naudotojas dalijasi savo slaptažodžiais su kitais

Bendrovės „Symantec“ tyrimo duomenys parodė, kad 76 proc. interneto naudotojų suvokia duomenų internete apsaugos svarbą, tačiau vis tiek rizikuoja patikėdami savo slaptažodžius kitiems. skaityti »

Praradus svarbius duomenis – skaudžios pamokos įmonėms

Saugumo specialistai kalbėdami apie verslo duomenų apsaugos sprendimus kas kartą pabrėžia atsarginių duomenų kopijų kūrimo svarbą, tačiau kai kurioms įmonėms šią pamoką tenka išmokti savo kailiu. skaityti »

„Kaspersky Lab“ prašo interneto naudotojų prisidėti prie kovos su išpirkos reikalaujančiais virusais

„Kaspersky Lab“ atliktas tyrimas rodo, kad diskusijos, ar išpirkos reikalaujančių virusų aukos turėtų susimokėti, yra bergždžios, nes dauguma, net sumokėję kibernetiniams nusikaltėliams, neatgauna savo failų. skaityti »

Išnarstyta „Sednit“ šnipinėjimo grupės veikla

Sukčiavimo el. laiškai, siunčiami Rytų Europos politikoje dalyvaujantiems įtakingiems asmenims, neregėto masto „nulinės dienos“ (zero-day) atakos – visa tai priskiriama garsiai „Sednit“ šnipinėjimo grupei. skaityti »