5 patarimai, kaip apsisaugoti nuo asmeninių duomenų vagystės

Publikuota: 2015 m. gegužės 6 d. trečiadienis

Tyrimų bendrovės „Experian“ ekspertai pateikia 5 rekomendacijas, kaip apsisaugoti nuo asmeninių duomenų vagysčių virtualioje erdvėje.

Slaptažodžiai

Visuomet naudokite patikimus unikalius slaptažodžius. Idealu, jei kiekvienoje paskyroje prisijungdami naudotumėte skirtingus slaptažodžius. Blogiausiu atveju sugalvokite atskirus slaptažodžius skirtingoms sritims, pavyzdžiui, vieną finansų organizacijoms, kitą elektroninėms parduotuvėms ir pan.

Pranešimai

Nesusigundykite ir neatidarinėkite elektroninių pranešimų, nuorodų ar dokumentų, kuriuos atsiuntė jums nepažįstami siuntėjai. Taip pat nesidalykite su nepažįstamaisiais savo asmeniniais duomenimis. Jei gautas pranešimas atrodo įtartinas, praneškite apie jį atsakingai institucijai.

Duomenys

Nesaugokite savo prisijungimo duomenų išmaniajame telefone ar planšetiniame kompiuteryje. Nelaikykite jų SMS žinutėse ar el. laiškuose. Pametus įrenginį, ši informacija taps lengvu grobiu sukčiautojams.

Socialiniai tinklai

Būkite budrūs naudodamiesi socialiniais tinklais. Nesirinkite draugų iš nepažįstamų asmenų. Atminkite, duomenys, kurie jus atrodo ne itin reikšmingi – gimimo data, el. pašto adresas, jūsų šuns vardas – gali būti panaudoti nusikaltėlių.

Finansų kontrolė

Kontroliuokite savo finansus. Reguliariai patikrinkite bankų ataskaitas ir sąskaitas. Tai gali padėti ankstyvoje stadijoje išaiškinti įtartinus veiksmus ir išvengti finansinių nuostolių.

 

 

Šaltinis: plusworld.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Asmeniniai duomenys – turtas, kurį internete atiduodame laisva valia

Asmeniniai duomenys šiandien yra viena iš paklausiausių prekių, o mes ją atiduodame laisva valia, sutikdami su naršomo puslapio politika. Laimei, egzistuoja keletas paprastų būdų šiems duomenims apsaugoti. skaityti »

Pratybose „Kibernetinis skydas 2016“ – dėmesys kibernetinių incidentų valdymui

Rugsėjo 27 d. prasidėjo pirmosios Lietuvoje nacionalinės kibernetinio saugumo pratybos „Kibernetinis skydas 2016“. skaityti »

Europos Sąjunga su asmens duomenų saugumo pažeidėjais kovos milijoninėmis baudomis

Rugsėjo trečiąją savaitę kibernetinio saugumo specialistai ir informacinių technologijų (IT) gamintojai rinkosi į kasmetinę konferenciją „Security Day‘16“. skaityti »

LG robotas – išmaniųjų namų prižiūrėtojas

LG pristatė robotą, skirtą prižiūrėti išmaniuosius namus (angl. Smart House). skaityti »

Slaptažodžiai išnyks?

2004 m. „Microsoft“ įkūrėjas Bilas Geitsas pareiškė, kad slaptažodžių greitai nebeužteks, norint patikimai apsaugoti informaciją, tačiau mes vis dar jais naudojamės. skaityti »

Septyni patarimai, kaip neįkliūti į finansinių sukčių pinkles

Pastaruoju metu plinta naujas sukčiavimo būdas, kai perimamas verslo partnerių elektroninis susirašinėjimas ir atsiskaitymams už paslaugas ar prekes nurodoma apgavikų banko sąskaita. skaityti »

Kaip apsaugoti vaikų įrenginius prieš mokyklą?

Pasak saugumo ekspertų, savo vaikų saugumu besirūpinantiems tėvams pravartu pagalvoti ne tik apie fizinę jų apsaugą, bet ir apsaugą internete, ypač, jei vaikams įduodami nauji įrenginiai, atveriantys naujas galimybes jauniausiems interneto naudotojams. skaityti »

Talentų laboratorija padeda jauniems specialistams rasti savo kelią į kibernetinį saugumą

Karjera kibernetinio saugumo srityje labai pelninga, vis dėlto pradedantiesiems labai sunku rasti savo kelią į šį sudėtingą verslą. Visame pasaulyje labai trūksta ekspertų, o įmonės rizikuoja tapti kibernetinių nusikaltėlių ar kibernetinio šnipinėjimo aukomis. skaityti »

Vėl aktyviai plinta kenkėjas „Nemucod“

ESET saugumo tyrėjai nustatė naują kenkėjiškų el. laiškų kampaniją, kurioje dalyvauja šiemet aktyviausias trojanų atsisiuntėjas „Nemucod“. skaityti »

LR RRT glaudžiai bendradarbiaus su Gruzijos ekspertais kibernetinio saugumo srityje

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) ir Keitimosi duomenimis agentūra prie Gruzijos teisingumo ministerijos (KDA) pasirašė susitarimą dėl bendradarbiavimo kibernetinių incidentų prevencijos ir tyrimo srityje. skaityti »

Kaip sužinoti, kas naudojasi jūsų interneto kamera?

Kenkėjiškos programos, perimančios interneto kameros valdymą ir be vartotojo žinios renkančios filmuotą medžiagą, seniai nėra naujiena, tačiau kompiuterių naudotojai ne visada įvertina jų keliamą grėsmę. skaityti »