5 patarimai, kaip apsisaugoti nuo asmeninių duomenų vagystės

Publikuota: 2015 m. gegužės 6 d. trečiadienis

Tyrimų bendrovės „Experian“ ekspertai pateikia 5 rekomendacijas, kaip apsisaugoti nuo asmeninių duomenų vagysčių virtualioje erdvėje.

Slaptažodžiai

Visuomet naudokite patikimus unikalius slaptažodžius. Idealu, jei kiekvienoje paskyroje prisijungdami naudotumėte skirtingus slaptažodžius. Blogiausiu atveju sugalvokite atskirus slaptažodžius skirtingoms sritims, pavyzdžiui, vieną finansų organizacijoms, kitą elektroninėms parduotuvėms ir pan.

Pranešimai

Nesusigundykite ir neatidarinėkite elektroninių pranešimų, nuorodų ar dokumentų, kuriuos atsiuntė jums nepažįstami siuntėjai. Taip pat nesidalykite su nepažįstamaisiais savo asmeniniais duomenimis. Jei gautas pranešimas atrodo įtartinas, praneškite apie jį atsakingai institucijai.

Duomenys

Nesaugokite savo prisijungimo duomenų išmaniajame telefone ar planšetiniame kompiuteryje. Nelaikykite jų SMS žinutėse ar el. laiškuose. Pametus įrenginį, ši informacija taps lengvu grobiu sukčiautojams.

Socialiniai tinklai

Būkite budrūs naudodamiesi socialiniais tinklais. Nesirinkite draugų iš nepažįstamų asmenų. Atminkite, duomenys, kurie jus atrodo ne itin reikšmingi – gimimo data, el. pašto adresas, jūsų šuns vardas – gali būti panaudoti nusikaltėlių.

Finansų kontrolė

Kontroliuokite savo finansus. Reguliariai patikrinkite bankų ataskaitas ir sąskaitas. Tai gali padėti ankstyvoje stadijoje išaiškinti įtartinus veiksmus ir išvengti finansinių nuostolių.

 

 

Šaltinis: plusworld.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Asmeniniai duomenys – turtas, kurį internete atiduodame laisva valia

Asmeniniai duomenys šiandien yra viena iš paklausiausių prekių, o mes ją atiduodame laisva valia, sutikdami su naršomo puslapio politika. Laimei, egzistuoja keletas paprastų būdų šiems duomenims apsaugoti. skaityti »

Kriptovaliutą kasantis kenkėjas naudojasi „Microsoft“ saugumo spraga

Nustatytas naujas kenkėjas, kuris pasinaudodamas užkrėstais „Windows“ interneto serveriais kasa virtualią valiutą „Monero“. skaityti »

Pavojingas bankininkystės trojanas vėl siaučia „Google Play“

Šių metų pradžioje aptiktas pavojingas „Android“ bankininkystės trojanas „BankBot“ sugrįžo į „Google Play“ su naujomis kenksmingomis funkcijomis. skaityti »

Interneto paslaugų tiekėjai galėjo dalyvauti šnipinėjimo kampanijose

Paaiškėjo, kad vartotojų šnipinėjimo kampanijose buvo naudojama naujausia gerai žinomos šnipinėjimo programos „FinFisher“, dar vadinamos „FinSpy“, versija. skaityti »

Programišiai „kasė“ virtualią valiutą rusiškose svetainėse

Virtualios valiutos kelia susidomėjimą ne tik siekiantiems užsidirbti vartotojams, bet ir kibernetiniams nusikaltėliams. skaityti »

Lietuva ES valstybėms siūlo kurti karinį Šengeną ir glaudžiau bendradarbiauti kibernetinės gynybos srityje

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis rugsėjo 6-7 dienomis dalyvavo Taline vykusiame Europos Sąjungos gynybos ministrų susitikime, kuriame aptarė naująsias ES gynybos iniciatyvas ir praktinius bendradarbiavimo projektus. skaityti »

Piktavaliai pasinaudojo „Facebook“ reklamai platinti

Užpuolikai pasinaudojo „Facebook“ keitimosi žinutėmis programa ir socialine inžinerija kenkėjiškai „JavaScript“ programai platinti skaityti »

Kas skatina kibernetinių nusikaltimų augimą?

Europolo duomenimis, globalus kibernetinių nusikaltimų poveikis šiuo metu yra vertinamas 3 trilijonais JAV dolerių ir viršija pasaulinę narkotikų rinką. skaityti »

Sukčiai pasipelnė iš „WannaCry“ epidemijos

2017 m. antrąjį ketvirtį kibernetiniai nusikaltėliai įsitraukė į šlamštalaiškių platinimą, bandydami pasinaudoti visuomenės baime dėl „WannaCry“ išpirkos reikalaujančių virusų epidemijos gegužę. skaityti »

Darbuotojai – pagrindinis kibernetinių nusikaltėlių taikinys

„Kibernetinio saugumo problema Lietuvoje yra lygiai tokia pat aktuali kaip ir didžiausiose pasaulio šalyse, kadangi šalių, biurų ar namų sienos kibernetinėje erdvėje neegzistuoja“, sako Monika Žemgulytė, Kazimiero Simonavičiaus ir „Cyber Security Academy“ Kibernetinio saugumo mokymų projekto vadovė. skaityti »

Torentų keliami pavojai nuo piratavimo dar neatgrasė

Nepaisant didelio populiarumo tarp vartotojų, torentai išlieka vienu rizikingiausių veiklų internete. skaityti »