5 patarimai, kaip apsisaugoti nuo asmeninių duomenų vagystės

Publikuota: 2015 m. gegužės 6 d. trečiadienis

Tyrimų bendrovės „Experian“ ekspertai pateikia 5 rekomendacijas, kaip apsisaugoti nuo asmeninių duomenų vagysčių virtualioje erdvėje.

Slaptažodžiai

Visuomet naudokite patikimus unikalius slaptažodžius. Idealu, jei kiekvienoje paskyroje prisijungdami naudotumėte skirtingus slaptažodžius. Blogiausiu atveju sugalvokite atskirus slaptažodžius skirtingoms sritims, pavyzdžiui, vieną finansų organizacijoms, kitą elektroninėms parduotuvėms ir pan.

Pranešimai

Nesusigundykite ir neatidarinėkite elektroninių pranešimų, nuorodų ar dokumentų, kuriuos atsiuntė jums nepažįstami siuntėjai. Taip pat nesidalykite su nepažįstamaisiais savo asmeniniais duomenimis. Jei gautas pranešimas atrodo įtartinas, praneškite apie jį atsakingai institucijai.

Duomenys

Nesaugokite savo prisijungimo duomenų išmaniajame telefone ar planšetiniame kompiuteryje. Nelaikykite jų SMS žinutėse ar el. laiškuose. Pametus įrenginį, ši informacija taps lengvu grobiu sukčiautojams.

Socialiniai tinklai

Būkite budrūs naudodamiesi socialiniais tinklais. Nesirinkite draugų iš nepažįstamų asmenų. Atminkite, duomenys, kurie jus atrodo ne itin reikšmingi – gimimo data, el. pašto adresas, jūsų šuns vardas – gali būti panaudoti nusikaltėlių.

Finansų kontrolė

Kontroliuokite savo finansus. Reguliariai patikrinkite bankų ataskaitas ir sąskaitas. Tai gali padėti ankstyvoje stadijoje išaiškinti įtartinus veiksmus ir išvengti finansinių nuostolių.

 

 

Šaltinis: plusworld.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Asmeniniai duomenys – turtas, kurį internete atiduodame laisva valia

Asmeniniai duomenys šiandien yra viena iš paklausiausių prekių, o mes ją atiduodame laisva valia, sutikdami su naršomo puslapio politika. Laimei, egzistuoja keletas paprastų būdų šiems duomenims apsaugoti. skaityti »

Kibernetinių grėsmių plėtros tendencijos Baltijos šalyse

Analizuodami balandžio mėn. kibernetinių grėsmių statistiką „Kaspersky Lab“ ekspertai priėjo išvadą, kad tarp visų Baltijos šalių blogiausia situacija yra Lietuvoje. skaityti »

„Kaspersky Lab“ patarimai: saugiai įkrauname išmanųjį telefoną

„Kaspersky Lab“ ekspertai apibendrina pagrindines saugaus išmaniojo telefono įkrovimo taisykles. skaityti »

Ugo Čavesas „tarnauja“ sukčiams

Po gana ženklaus siunčiamo šlamšto kiekio augimo vasarį pirmąjį pavasario mėnesį jo apimtis stabilizavosi ties 70,1 proc. riba. Tačiau dėl to vartotojai nenudžiugo – kenkėjiškų priedų dalis nelauktoje elektroninėje korespondencijoje gerokai padidėjo ir pasiekė 4 proc. skaityti »

„Kaspersky Lab“ ekspertai pataria, kaip saugotis „Bitcoin“ sukčių

„Kaspersky Lab“ ekspertai aptiko dvi „Skype“ sparčiai plintančias kampanijas – pasitelkę socialinės inžinerijos metodus sukčiai vilioja vartotojus atversti nuorodą. Kenkėjiškoms nuorodoms siųsti naudojamos pavogtos arba specialiai sukurtos „Skype“ sąskaitos, o galutinis vienos iš kampanijų tikslas – apgavikiškas virtualiosios „Bitcoin“ valiutos generavimas. skaityti »

Per „Skype“ plintantis virusas priverčia rinkti virtualius pinigus

Pastaruoju metu per pokalbių programą „Skype“ sparčiai plinta virusas, kuris užkrėstus kompiuterius paverčia virtualių pinigų bitkoinų (bitcoin) rinkėjais. Daugiausiai užkrėstų kompiuterių yra Italijoje, Rusijoje, Lenkijoje, Kosta Rikoje, Ispanijoje, Vokietijoje. skaityti »

Sukurta programėlė, apsauganti nuo grėsmių socialiniame tinkle „Facebook“

Pasaulinė saugumo sprendimų kūrėja ESET sukūrė apsaugai nuo kenkėjiško turinio skirtą įrankį – programėlę „ESET Social Media Scanner“, kuri leidžia sumažinti grėsmių tikimybę socialiniame tinkle „Facebook“. skaityti »

SMS žinutėmis plinta virusas

Lietuvos telekomunikacijų bendrovės pataria neatidarinėti SMS žinutėse gautų neaiškių nuorodų, nes jose gali būti paslėptas virusas. skaityti »

Programinės įrangos „piratavimas“ vartotojams ir verslui kainuoja milijardus valandų ir lėšų

„Microsoft“ užsakymu „International Data Center“ (IDC) atliko pasaulinį „piratinės“ programinės įrangos tyrimą ir nustatė, kad vartotojai siųsdamiesi „piratines“ kompiuterių programas turi 33 proc. tikimybę užkrėsti savo kompiuterius virusais ir kenkėjiškomis programomis. skaityti »

„Kaspersky Lab“ patarimai, kaip apsaugoti vaikus nuo virtualaus teroro

Anksčiau vaikai ginčydavosi žaidimo aikštelėse, o dabar šie ginčai persikėlė į virtualią erdvę, pavyzdžiui, į „Facebook“. Nerimą kelianti statistika rodo, kad kas penktas paauglys (21,9 proc.) buvo patyręs virtualų terorą – kibernetines patyčias. skaityti »

Buvo įsilaužta į KTU duomenų bazę, paviešinta informacija

Naujienų portalas Delfi.lt, kuris remiasi neprisistačiusio skaitytojo ir portalo cyberwarnernews.info informacija, teigia, jog šią savaitę buvo įsilaužtą į Kauno Technologijos Universiteto Karjeros centro duomenų bazę. Įsilaužėliams pavykto pavogti studentų prisijungimų duomenis. skaityti »