5 patarimai, kaip apsisaugoti nuo asmeninių duomenų vagystės

Publikuota: 2015 m. gegužės 6 d. trečiadienis

Tyrimų bendrovės „Experian“ ekspertai pateikia 5 rekomendacijas, kaip apsisaugoti nuo asmeninių duomenų vagysčių virtualioje erdvėje.

Slaptažodžiai

Visuomet naudokite patikimus unikalius slaptažodžius. Idealu, jei kiekvienoje paskyroje prisijungdami naudotumėte skirtingus slaptažodžius. Blogiausiu atveju sugalvokite atskirus slaptažodžius skirtingoms sritims, pavyzdžiui, vieną finansų organizacijoms, kitą elektroninėms parduotuvėms ir pan.

Pranešimai

Nesusigundykite ir neatidarinėkite elektroninių pranešimų, nuorodų ar dokumentų, kuriuos atsiuntė jums nepažįstami siuntėjai. Taip pat nesidalykite su nepažįstamaisiais savo asmeniniais duomenimis. Jei gautas pranešimas atrodo įtartinas, praneškite apie jį atsakingai institucijai.

Duomenys

Nesaugokite savo prisijungimo duomenų išmaniajame telefone ar planšetiniame kompiuteryje. Nelaikykite jų SMS žinutėse ar el. laiškuose. Pametus įrenginį, ši informacija taps lengvu grobiu sukčiautojams.

Socialiniai tinklai

Būkite budrūs naudodamiesi socialiniais tinklais. Nesirinkite draugų iš nepažįstamų asmenų. Atminkite, duomenys, kurie jus atrodo ne itin reikšmingi – gimimo data, el. pašto adresas, jūsų šuns vardas – gali būti panaudoti nusikaltėlių.

Finansų kontrolė

Kontroliuokite savo finansus. Reguliariai patikrinkite bankų ataskaitas ir sąskaitas. Tai gali padėti ankstyvoje stadijoje išaiškinti įtartinus veiksmus ir išvengti finansinių nuostolių.

 

 

Šaltinis: plusworld.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Asmeniniai duomenys – turtas, kurį internete atiduodame laisva valia

Asmeniniai duomenys šiandien yra viena iš paklausiausių prekių, o mes ją atiduodame laisva valia, sutikdami su naršomo puslapio politika. Laimei, egzistuoja keletas paprastų būdų šiems duomenims apsaugoti. skaityti »

Užfiksuota „spausdintuvų viruso“ epidemija

Antivirusinės bendrovės „Symantec“ ekspertai korporatyviniame tinklarašyje pranešė apie aibę biuro kompiuterių užkrėtimo virusu „Milicenso“ faktų. skaityti »

„Daedalus“ padės atremti internetines atakas

Japonijos informacijos ir ryšių technologijos instituto mokslininkai sukūrė perspėjimo sistemą, kuri gali realiu laiku vizualizuoti internetines atakas. skaityti »

Pavojingiausias kibernetinis ginklas sukurtas JAV ir Izraelio užsakymu

„Washington Post“ pranešė, kad pavojingą kompiuterinį virusą „Flame“ sukūrė JAV ir Izraelio specialiosios tarnybos. skaityti »

Naujas „Google“ portalas apie saugumą internete

Pradėjo veikti specialus švietėjiškas kompanijos „Google“ portalas „Verta žinoti“, kurio tikslas padėti savo klientams apsaugoti informaciją tinkle ir išvengti rizikos. skaityti »

Brukalų kiekis senka

Gegužę elektroninio pašto brukalų srautas sulėtėjo – bendrame elektroninio pašto duomenų sraute jų dalis sumažėjo 3,4 proc. ir nuo metų pradžios pasiekė minimalų lygį – 73,8 proc. skaityti »

Vokietijoje surengta didžiausia operacija prieš programišius iš „Anonymous“

Vokiečių policija organizavo didžiausią šalies istorijoje operaciją prieš programišius iš „Anonymous“ grupuotės. skaityti »

Didžiojoje Britanijoje svarstomas įstatymas prieš internetinius „trolius“

Didžiojoje Britanijoje svarstomas įstatymo projektas dėl šmeižto internete. Įstatymu bus kovojama su vadinamaisiais interneto „troliais“, skleidžiančiais kompromituojamą medžiagą apie įvairius žmones. skaityti »

E. Kasperskis perspėja dėl kibernetinės epidemijos grėsmės

Vienas iš autoritetingiausių kompiuterinių virusų medžiotojų Eugenijus Kasperskis prisipažino esąs išsigandęs dėl žmonijai gresiančios kibernetinės epidemijos. skaityti »

„Kasperskio laboratorija“ atsekė virusą „Flame“

„Kasperskio laboratorija“ (KL) atsekė turbūt sudėtingiausią virusą „Flame“, veikusį Artimųjų Rytų šalyse. skaityti »

Elektroninio pašto brukalai: šiukšlintojai migruoja į besivystančias šalis

„Kaspersky Lab" apibendrino elektroninių brukalų siuntėjų veiklą 2012 metų I ketvirtį – elektroninio pašto šlamšto dalis sumažėjo 3 proc. ir vidutiniškai sudarė 76,6 proc. skaityti »