54 proc. bendrovių BYOD laiko augančia grėsme verslo saugumui

Publikuota: 2014 m. sausio 7 d. antradienis

Didžioji dauguma bendrovių tendenciją „Bring Your Own Device“ (BYOD), kai darbuotojai naudojasi asmeniniais mobiliaisiais įrenginiais darbo tikslais, vertina kaip augančią grėsmę savo verslui. Tačiau tik maža dalis bendrovių išsprendė šią problemą, liudija 2 895 verslo atstovų iš 24 šalių apklausos „Global corporate IT security risks 2013“, atliktos analitinės agentūros „B2B International“ kartu su „Kaspersky Lab“, rezultatai.

Labiausiai dėl naujos tendencijos ir jos keliamų grėsmių nerimauja respondentai iš Japonijos – 93 proc. apklausos dalyvių šioje šalyje sutiko, kad BYOD kelia grėsmę jų verslui. Taip pat aukštas susirūpinimo lygis Šiaurės Amerikoje (69 proc.), Artimuosiuose Rytuose (65 proc.) ir Vakarų Europoje (62 proc.). Mažiausiai dėl šios grėsmės nerimauja Rusijos ir Rytų Europos bendrovės – 57 proc. ir 54 proc. šių šalių respondentų BYOD pripažino pavojinga.

Daugelis bendrovių neplanuoja drausti asmeninius įrenginius naudoti darbo tikslais. Atvirkščiai – 33 proc. respondentų Rytų Europoje pranešė, kad ketina skatinti asmeninių išmaniųjų telefonų ir planšečių naudojimą darbe, dar 37 proc. mano, kad jokie draudimai darbuotojų nesustabdys.

Nepaisant to, daugėja bendrovių, planuojančių tam tikrais būdais riboti asmeninių įrenginių naudojimą darbo tikslais: respondentų, pranešusių apie draudimo planus, skaičius padidėjo 4 proc. – nuo 15 proc. 2012 m. iki 19 proc. 2013 m. (iš viso pasaulyje – 25 proc.). Bendrovių, ketinančių sugriežtinti draudimus naudotis asmeniniais įrenginiais darbe, dalis per metus padidėjo nuo 2 iki 11 proc.

Bendrovių susirūpinimas dėl mobiliųjų įrenginių grėsmės verslui logiškas: apklausos duomenimis, nekorektiškai naudojant asmeninius įrenginius dažnai kildavo informacinio saugumo incidentų, o bendrovės prarado svarbius duomenis. 2013 m. apie 17 proc. respondentų (11 proc. daugiau nei 2012 m.) pranešė, kad jų bendrovėse vyko vidiniai saugumo incidentai, kai nesankcionuotai buvo nutekinta konfidenciali informacija per mobiliuosius pašto klientus, SMS pranešimus ir kitus kanalus, prieinamus išmaniųjų telefonų ir planšečių savininkams.

Tuo pat metu palyginti nedaug bendrovių stengiasi apsisaugoti nuo panašių grėsmių taikydamos specialius programinius produktus mobiliesiems įrenginiams integruoti į korporatyvinį tinklą, jiems apsaugoti ir valdyti. Apie 39 proc. bendrovių taiko antivirusinį sprendimą mobiliesiems įrenginiams ir tik 28 proc. – „Mobile Device Management“ sprendimus.

Plintant BYOD tendencijai ir daugėjant dėl to kylančių saugumo incidentų akivaizdu, kad labai svarbu užtikrinti centralizuotą šių įrenginių valdymą ir jų apsaugą. Taip pat svarbu, kad tokį funkcionalą suteikiantys sprendimai būtų paprastai valdomi ir integruojami į korporatyvinį tinklą.

Sprendimas „Kaspersky Security for Mobile“, kurį galima įsigyti kaip atskirą produktą ar kaip stambioms bendrovėms skirto apsaugos sprendimo „Kaspersky Endpoint Security“ komponentą, pasižymi inovatyviomis antivirusinėmis technologijomis, sukurtomis atsižvelgiant į būtent mobiliesiems įrenginiams būdingas kibernetines grėsmes. Be to, šio sprendimo technologijos suteikia galimybę greitai asmeninius darbuotojų įrenginius integruoti į korporatyvinį tinklą ir juos valdyti. Be apsaugos nuo kenkėjiškų programų ir šlamštalaiškių, šis sprendimas gali užtikrinti papildomą korporatyvinių mobiliųjų įrenginių apsaugą taikant duomenų šifravimo funkciją mobiliojo įrenginio atmintyje, konfidencialių duomenų nuotolinio šalinimo funkciją ir daugybę kitų naudingų technologijų, užtikrinančių aukštą darbuotojų mobiliųjų įrenginių saugumo lygį.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

„Microsoft“ sustiprino „Office“ ir „Internet Explorer“ apsaugą

„Microsoft“ išleido interneto naršyklės „Internet Explorer“ ir biuro programų „Office“ atnaujinimo rinkinius, skirtus padidinti šių produktų saugumą. skaityti »

Kodėl lietuviai piratauja?

Tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta apklausa atskleidė, kad nelegaliais būdais įvairią intelektinę nuosavybę (IN) naudoja net 60 proc. apklaustųjų. skaityti »

Lietuvos muitinėje – saugesnės informacinės sistemos

Siekiant kovoti su šiandieniniais duomenų apsaugos iššūkiais, buvo parengtas ir įgyvendinamas projektas „Lietuvos Respublikos muitinės informacinių technologijų sauga“, kuris užtikrins didesnę muitinės informacinių technologijų apsaugą ir prieinamumą. skaityti »

Elektroniniams nusikaltimams ruošiamas apynasris

Seime pateiktos Teisingumo ministerijos parengtos Baudžiamojo kodekso (BK) pataisos, kuriomis siūloma sugriežtinti atsakomybę už kai kuriuos nusikaltimus elektroninių duomenų ir informacinių sistemų saugumui. skaityti »

„MasterСard“ investuoja į biometrinę apsaugą

„MasterCard“ pranešė, kad papildomai investuos 20 mln. dolerių į apsaugos nuo kibernetinių atakų sistemas. Įmonė siekia įgyvendinti biometrinę apsaugą mobiliesiems įrenginiams ir sukurti išankstinio reagavimo į numanomas grėsmes sistemą. skaityti »

„Facebook“ sukūrė programą kovai su kibernetiniu sukčiavimu

Nauja programa „ThreatExchange“ leidžia įmonėms siųsti užklausas apie grėsmę duomenų saugumui ir skelbti naują informaciją, kurią aptinka. skaityti »

Socialiniame tinkle „Facebook“ plinta kenkimo programa

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos Nacionalinis elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinys (CERT-LT) įspėja apie pavojingą programą, plintančią socialiniame tinkle „Facebook“. skaityti »

Europolas patvirtino projektą kovai su kibernetiniais sukčiautojais

Europos kovos su kibernetiniais nusikaltimais centras siekia sustabdyti tuos sukčiavimo atvejus, kai atliekamos operacijos, kurioms fiziškai nenaudojamos mokėjimo priemonės. skaityti »

Kibernetinių incidentų skaičius Lietuvoje auga

2014 metais LR nacionalinis el.ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinys ištyrė 36 136 incidentus kibernetinėje erdvėje. skaityti »

Sausio 28-oji – Europos duomenų apsaugos diena

Europos duomenų apsaugos dieną visuomenė skatinama pasirūpinti savo asmens duomenų apsauga. Kiekvienas, turintis kompiuterį, privalo rūpintis savo duomenimis, nes yra rizika jį kokiu nors būdu prarasti. skaityti »