54 proc. bendrovių BYOD laiko augančia grėsme verslo saugumui

Publikuota: 2014 m. sausio 7 d. antradienis

Didžioji dauguma bendrovių tendenciją „Bring Your Own Device“ (BYOD), kai darbuotojai naudojasi asmeniniais mobiliaisiais įrenginiais darbo tikslais, vertina kaip augančią grėsmę savo verslui. Tačiau tik maža dalis bendrovių išsprendė šią problemą, liudija 2 895 verslo atstovų iš 24 šalių apklausos „Global corporate IT security risks 2013“, atliktos analitinės agentūros „B2B International“ kartu su „Kaspersky Lab“, rezultatai.

Labiausiai dėl naujos tendencijos ir jos keliamų grėsmių nerimauja respondentai iš Japonijos – 93 proc. apklausos dalyvių šioje šalyje sutiko, kad BYOD kelia grėsmę jų verslui. Taip pat aukštas susirūpinimo lygis Šiaurės Amerikoje (69 proc.), Artimuosiuose Rytuose (65 proc.) ir Vakarų Europoje (62 proc.). Mažiausiai dėl šios grėsmės nerimauja Rusijos ir Rytų Europos bendrovės – 57 proc. ir 54 proc. šių šalių respondentų BYOD pripažino pavojinga.

Daugelis bendrovių neplanuoja drausti asmeninius įrenginius naudoti darbo tikslais. Atvirkščiai – 33 proc. respondentų Rytų Europoje pranešė, kad ketina skatinti asmeninių išmaniųjų telefonų ir planšečių naudojimą darbe, dar 37 proc. mano, kad jokie draudimai darbuotojų nesustabdys.

Nepaisant to, daugėja bendrovių, planuojančių tam tikrais būdais riboti asmeninių įrenginių naudojimą darbo tikslais: respondentų, pranešusių apie draudimo planus, skaičius padidėjo 4 proc. – nuo 15 proc. 2012 m. iki 19 proc. 2013 m. (iš viso pasaulyje – 25 proc.). Bendrovių, ketinančių sugriežtinti draudimus naudotis asmeniniais įrenginiais darbe, dalis per metus padidėjo nuo 2 iki 11 proc.

Bendrovių susirūpinimas dėl mobiliųjų įrenginių grėsmės verslui logiškas: apklausos duomenimis, nekorektiškai naudojant asmeninius įrenginius dažnai kildavo informacinio saugumo incidentų, o bendrovės prarado svarbius duomenis. 2013 m. apie 17 proc. respondentų (11 proc. daugiau nei 2012 m.) pranešė, kad jų bendrovėse vyko vidiniai saugumo incidentai, kai nesankcionuotai buvo nutekinta konfidenciali informacija per mobiliuosius pašto klientus, SMS pranešimus ir kitus kanalus, prieinamus išmaniųjų telefonų ir planšečių savininkams.

Tuo pat metu palyginti nedaug bendrovių stengiasi apsisaugoti nuo panašių grėsmių taikydamos specialius programinius produktus mobiliesiems įrenginiams integruoti į korporatyvinį tinklą, jiems apsaugoti ir valdyti. Apie 39 proc. bendrovių taiko antivirusinį sprendimą mobiliesiems įrenginiams ir tik 28 proc. – „Mobile Device Management“ sprendimus.

Plintant BYOD tendencijai ir daugėjant dėl to kylančių saugumo incidentų akivaizdu, kad labai svarbu užtikrinti centralizuotą šių įrenginių valdymą ir jų apsaugą. Taip pat svarbu, kad tokį funkcionalą suteikiantys sprendimai būtų paprastai valdomi ir integruojami į korporatyvinį tinklą.

Sprendimas „Kaspersky Security for Mobile“, kurį galima įsigyti kaip atskirą produktą ar kaip stambioms bendrovėms skirto apsaugos sprendimo „Kaspersky Endpoint Security“ komponentą, pasižymi inovatyviomis antivirusinėmis technologijomis, sukurtomis atsižvelgiant į būtent mobiliesiems įrenginiams būdingas kibernetines grėsmes. Be to, šio sprendimo technologijos suteikia galimybę greitai asmeninius darbuotojų įrenginius integruoti į korporatyvinį tinklą ir juos valdyti. Be apsaugos nuo kenkėjiškų programų ir šlamštalaiškių, šis sprendimas gali užtikrinti papildomą korporatyvinių mobiliųjų įrenginių apsaugą taikant duomenų šifravimo funkciją mobiliojo įrenginio atmintyje, konfidencialių duomenų nuotolinio šalinimo funkciją ir daugybę kitų naudingų technologijų, užtikrinančių aukštą darbuotojų mobiliųjų įrenginių saugumo lygį.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Baltijos šalių ir partnerių atstovai stiprino bendradarbiavimą sprendžiant pavojingus kibernetinius incidentus

Praėjusią savaitę Krašto apsaugos ministerijos ir Nacionalinio kibernetinio saugumo centro atstovai dalyvavo JAV pajėgų Europoje vadavietės organizuotuose kibernetinio saugumo pratybose „Baltic Ghost 2017“ Štutgarte. skaityti »

50 slaptažodžių per valandą: kaip galima sukompromituoti verslo tinklą su 20 JAV dolerių kainuojančiu įrenginiu

„Kaspersky Lab“ ekspertai nustatė, kad galingą įsilaužimo įrankį per kelias valandas galima sukurti už maždaug 20 JAV dolerių. skaityti »

„Petya“ – ne virusas, o galingas naikinimo ginklas

Pradeda aiškėti, kad Ukrainą atakavęs virusas „Petya“ buvo sukurtas atrodyti kaip išpirkos reikalaujantis kenkėjas, bet pagrindinis jo tikslas buvo naikinti tam tikrų sistemų duomenis, į kurias programišiai nusitaikė tikslingai. skaityti »

Išpirkos reikalaujantys virusai pavojų kelia išsivysčiusioms rinkoms

Išpirkos reikalaujančių virusų platintojai daugiausia dėmesio skiria turtingoms šalims. Išsivysčiusiose rinkose ne tik aukštesnis pajamų lygis, bet ir pažangesnė mobiliojo ir elektroninio mokėjimo infrastruktūra. Pagal skaityti »

Paaiškėjo kompiuterinio viruso „Petya“ plitimo būdas Ukrainoje

Programišiai atakai panaudojo buhalterinės apskaitos programą „M.E.Doc“, kuri yra gana populiari Ukrainoje, naudojama skirtingose industrijose, įskaitant finansines institucijas. skaityti »

Pasaulį atakuoja virusas „Petya“

Birželio 27 d. pasaulį vėl atakavo „WannaCry“ tipo virusas – „Petya“. skaityti »

Gimtadienių priminimo programa veikė kaip reklaminis virusas

Iš pažiūros nekenksminga „Windows“ operacinėje sistemoje veikianti programa „Birthday Reminder” buvo naudojama „pakabinti“ DNS ir rodyti vartotojams reklamas. skaityti »

Kibernetiniams įsilaužėliams rūpi ne tik pinigai

Internete kasdien pasirodo tūkstančiai naujų virusų atmainų, o didžioji jų dalis išnaudoja jau žinomus, tačiau vartotojų taip ir nepašalintus pažeidžiamumus. skaityti »

Gali pasikartoti „WannaCry“ atakų scenarijus: šįkart taikinyje – „Linux“

Saugumo ekspertai įspėja, kad po globalios „WannaCry“ atakos galime sulaukti dar vienos kenkėjų bangos. skaityti »

Programišiai pasitelkė „Instagram“ savo aukų šnipinėjimui

Kenksminga programa „Turla“ socialiniame tinkle „Instagram“ šnipinėja savo potencialias aukas. skaityti »