Atskleistos kelerius metus duomenis vogusios kibernetinės atakos

Publikuota: 2013 m. gegužės 22 d. trečiadienis

Pasaulinė saugumo sprendimų kūrėja ESET atskleidė pasauliniu mastu vykdytas kibernetines atakas, kurių metu iš verslo organizacijų bei valstybinių institucijų kibernetiniai nusikaltėliai vogė konfidencialią informaciją. Nustatyta, kad kibernetinės atakos mažiausiai dvejus metus vykdytos prieš tikslingai pasirinktus objektus JAV, Kinijoje, Ispanijoje, Rusijoje, Ukrainoje ir kitose šalyse, o didžioji dauguma jų – Pakistane.

ESET ekspertų atskleistos kibernetinės atakos buvo vykdomos elektroniniu paštu siunčiant užkrėstus „Microsoft Office“ ar PDF dokumentus. Vos gavėjas atidarydavo dokumentą, jame slypinti kenkėjiška programa patekdavo į kompiuterį. Nustatyta, jog šie užkrėsti dokumentai buvo siunčiami prisidengus tariamai teisėtos kompanijos vardu, kuri įkurta 2011 m. Indijoje.

„Norėdami sudominti potencialias aukas, kibernetiniai sukčiai pasinaudodavo skirtingomis, atitinkamai šaliai aktualiomis ekonominėmis ar politinėmis temomis. Pakistano atveju, kur aptikta 79 proc. visų kibernetinių atakų, nemažai dokumentų buvo tariamai susiję su Indijos ginkluotosiomis pajėgomis“, – sakė ESET ekspertas Jean-lan Boutin, tyrinėjantis kibernetines grėsmes.

Patekusi į kompiuterį kenkėjiška programa vogė konfidencialią informaciją ir siuntė ją į kibernetiniams sukčiams priklausančius serverius. Duomenų vagystei buvo naudojama įvairi technika, pvz., fiksuojant klavišų paspaudimus ar padarant ekrane atversto dokumento vaizdo kopiją (angl. screenshot) ir įkeliant ją į kibernetinio sukčiaus kompiuterį.

Visa techninė kibernetinės atakos analizė prieinama „WeLiveSecurity.com“ – tai ESET platforma, kurioje pateikiama naujausia kibernetinių grėsmių informacija ir analizės, naudingi saugumo patarimai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Mūsų įrenginiai gaudo virusus, bet mes nežinome, kodėl

Kenkėjiškos programos tapo dažniausia interneto grėsme, su kuria susiduria naudotojai, atskleidžia „Kaspersky Lab“ ir „B2B International“ tyrimas. skaityti »

Atskleistas reklamjuostėse besislepiantis kenksmingas kodas

ESET saugumo tyrėjai atrado naują „Flash Player“ pažeidžiamumus išnaudojantį programų rinkinį „Stegano“, kuris plinta per populiarių internetinių svetainių reklamas. skaityti »

Uždarytas kibernetinių nusikaltėlių tinklas „Avalanche“

ESET saugumo specialistai praneša, kad koordinuotomis įvairių teisėsaugos institucijų pastangomis buvo sustabdyta kenkėjiško tinklo „Avalanche“ veikla. skaityti »

Sukčiai vilioja nemokamais lėktuvų bilietais

Artėjant didžiosioms metų šventėms suaktyvėja ne tik dovanų, bet ir lėktuvų bilietų paieška. skaityti »

Juodasis penktadienis: kaip saugiai apsipirkti internete?

Šis juodasis penktadienis pretenduoja tapti istoriniu – „Deloitte“ analitikai prognozuoja, kad šiemet pirkėjai internetinėse parduotuvėse išleis tiek pat, kiek ir tradicinėse parduotuvėse, o visų šventinių išpardavimų pajamos sieks 1 trilijoną dolerių. skaityti »

ESET pristatė nemokamą įrankį nuo kenkėjo „Crysis“ padarinių

Saugumo sprendimų kūrėja ESET parengė nemokamą dešifravimo įrankį, skirtą išpirkos reikalaujančio kenkėjo „Crysis“ užšifruotiems įrenginiams ir failams gelbėti. skaityti »

Kas trečias interneto naudotojas dalijasi savo slaptažodžiais su kitais

Bendrovės „Symantec“ tyrimo duomenys parodė, kad 76 proc. interneto naudotojų suvokia duomenų internete apsaugos svarbą, tačiau vis tiek rizikuoja patikėdami savo slaptažodžius kitiems. skaityti »

Praradus svarbius duomenis – skaudžios pamokos įmonėms

Saugumo specialistai kalbėdami apie verslo duomenų apsaugos sprendimus kas kartą pabrėžia atsarginių duomenų kopijų kūrimo svarbą, tačiau kai kurioms įmonėms šią pamoką tenka išmokti savo kailiu. skaityti »

„Kaspersky Lab“ prašo interneto naudotojų prisidėti prie kovos su išpirkos reikalaujančiais virusais

„Kaspersky Lab“ atliktas tyrimas rodo, kad diskusijos, ar išpirkos reikalaujančių virusų aukos turėtų susimokėti, yra bergždžios, nes dauguma, net sumokėję kibernetiniams nusikaltėliams, neatgauna savo failų. skaityti »

Išnarstyta „Sednit“ šnipinėjimo grupės veikla

Sukčiavimo el. laiškai, siunčiami Rytų Europos politikoje dalyvaujantiems įtakingiems asmenims, neregėto masto „nulinės dienos“ (zero-day) atakos – visa tai priskiriama garsiai „Sednit“ šnipinėjimo grupei. skaityti »