Atskleistos kelerius metus duomenis vogusios kibernetinės atakos

Publikuota: 2013 m. gegužės 22 d. trečiadienis

Pasaulinė saugumo sprendimų kūrėja ESET atskleidė pasauliniu mastu vykdytas kibernetines atakas, kurių metu iš verslo organizacijų bei valstybinių institucijų kibernetiniai nusikaltėliai vogė konfidencialią informaciją. Nustatyta, kad kibernetinės atakos mažiausiai dvejus metus vykdytos prieš tikslingai pasirinktus objektus JAV, Kinijoje, Ispanijoje, Rusijoje, Ukrainoje ir kitose šalyse, o didžioji dauguma jų – Pakistane.

ESET ekspertų atskleistos kibernetinės atakos buvo vykdomos elektroniniu paštu siunčiant užkrėstus „Microsoft Office“ ar PDF dokumentus. Vos gavėjas atidarydavo dokumentą, jame slypinti kenkėjiška programa patekdavo į kompiuterį. Nustatyta, jog šie užkrėsti dokumentai buvo siunčiami prisidengus tariamai teisėtos kompanijos vardu, kuri įkurta 2011 m. Indijoje.

„Norėdami sudominti potencialias aukas, kibernetiniai sukčiai pasinaudodavo skirtingomis, atitinkamai šaliai aktualiomis ekonominėmis ar politinėmis temomis. Pakistano atveju, kur aptikta 79 proc. visų kibernetinių atakų, nemažai dokumentų buvo tariamai susiję su Indijos ginkluotosiomis pajėgomis“, – sakė ESET ekspertas Jean-lan Boutin, tyrinėjantis kibernetines grėsmes.

Patekusi į kompiuterį kenkėjiška programa vogė konfidencialią informaciją ir siuntė ją į kibernetiniams sukčiams priklausančius serverius. Duomenų vagystei buvo naudojama įvairi technika, pvz., fiksuojant klavišų paspaudimus ar padarant ekrane atversto dokumento vaizdo kopiją (angl. screenshot) ir įkeliant ją į kibernetinio sukčiaus kompiuterį.

Visa techninė kibernetinės atakos analizė prieinama „WeLiveSecurity.com“ – tai ESET platforma, kurioje pateikiama naujausia kibernetinių grėsmių informacija ir analizės, naudingi saugumo patarimai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Pratybose „Kibernetinis skydas 2016“ – dėmesys kibernetinių incidentų valdymui

Rugsėjo 27 d. prasidėjo pirmosios Lietuvoje nacionalinės kibernetinio saugumo pratybos „Kibernetinis skydas 2016“. skaityti »

Europos Sąjunga su asmens duomenų saugumo pažeidėjais kovos milijoninėmis baudomis

Rugsėjo trečiąją savaitę kibernetinio saugumo specialistai ir informacinių technologijų (IT) gamintojai rinkosi į kasmetinę konferenciją „Security Day‘16“. skaityti »

LG robotas – išmaniųjų namų prižiūrėtojas

LG pristatė robotą, skirtą prižiūrėti išmaniuosius namus (angl. Smart House). skaityti »

Slaptažodžiai išnyks?

2004 m. „Microsoft“ įkūrėjas Bilas Geitsas pareiškė, kad slaptažodžių greitai nebeužteks, norint patikimai apsaugoti informaciją, tačiau mes vis dar jais naudojamės. skaityti »

Septyni patarimai, kaip neįkliūti į finansinių sukčių pinkles

Pastaruoju metu plinta naujas sukčiavimo būdas, kai perimamas verslo partnerių elektroninis susirašinėjimas ir atsiskaitymams už paslaugas ar prekes nurodoma apgavikų banko sąskaita. skaityti »

Kaip apsaugoti vaikų įrenginius prieš mokyklą?

Pasak saugumo ekspertų, savo vaikų saugumu besirūpinantiems tėvams pravartu pagalvoti ne tik apie fizinę jų apsaugą, bet ir apsaugą internete, ypač, jei vaikams įduodami nauji įrenginiai, atveriantys naujas galimybes jauniausiems interneto naudotojams. skaityti »

Talentų laboratorija padeda jauniems specialistams rasti savo kelią į kibernetinį saugumą

Karjera kibernetinio saugumo srityje labai pelninga, vis dėlto pradedantiesiems labai sunku rasti savo kelią į šį sudėtingą verslą. Visame pasaulyje labai trūksta ekspertų, o įmonės rizikuoja tapti kibernetinių nusikaltėlių ar kibernetinio šnipinėjimo aukomis. skaityti »

Vėl aktyviai plinta kenkėjas „Nemucod“

ESET saugumo tyrėjai nustatė naują kenkėjiškų el. laiškų kampaniją, kurioje dalyvauja šiemet aktyviausias trojanų atsisiuntėjas „Nemucod“. skaityti »

LR RRT glaudžiai bendradarbiaus su Gruzijos ekspertais kibernetinio saugumo srityje

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) ir Keitimosi duomenimis agentūra prie Gruzijos teisingumo ministerijos (KDA) pasirašė susitarimą dėl bendradarbiavimo kibernetinių incidentų prevencijos ir tyrimo srityje. skaityti »

Kaip sužinoti, kas naudojasi jūsų interneto kamera?

Kenkėjiškos programos, perimančios interneto kameros valdymą ir be vartotojo žinios renkančios filmuotą medžiagą, seniai nėra naujiena, tačiau kompiuterių naudotojai ne visada įvertina jų keliamą grėsmę. skaityti »