Butų vagys informaciją susižvejoja internete

Publikuota: 2010 m. birželio 11 d. penktadienis

Vagis
Kompiuterinio saugumo ekspertai pataria savo atostogų planais nesidalyti internete. Jų teigimu, populiariuosiuose virtualiuose socialiniuose tinkluose, tokiuose, kaip „Facebook“, žmonės ne tik dalijasi kelionių įspūdžiais, bet ir atskleidžia būsimų išvykų planus.

„Į Vilnių grįšiu birželio 17 dieną“, – tokia informacija ne tiek svarbi draugams, kiek sukčiams. Tiksliai žinodami, kada jūsų nebus, jie gali tiesiog apslankyti jūsų namuose. Kad sugrįžę iš atostogų išvengtume nemalonių siurprizų, vertėtų ne tik atsargiai elgtis, bet ir pasirūpinti nuolatine profesionalia savo būsto apsauga nuo potencialių įsibrovėlių.

Tam puikiai tinka intelektinis būstas, vadinamasis protingasis namas, siūlantis kompleksinį sprendimą „Smart House sauga“. „Skynet“ interneto pagrindu veikianti sistema kas minutę susisiekia su apsaugos tarnybomis ir tai suteikia jai pranašumą, palyginti su kitomis apsaugos sistemomis, kurios tikrinamos tik kartą per parą. Be to, jokių papildomų sąskaitų už skambučius ir telefono linijas – tik interneto mokestis.

Intelektinio būsto sistema taip pat siūlo galimybę namo, garažo ar vaikų žaidimo aikštelės kamerų fiksuojamą vaizdą stebėti internete esant bet kurioje pasaulio dalyje. Stebėti namus gali tiek specialių apsaugos tarnybų darbuotojai, tiek patys gyventojai. Taip galima ne tik numatyti potencialių nusikaltėlių veiksmus, bet ir stebėti namuose likusį vaiką ar pagyvenusį žmogų.

Vaizdo kamera
„Vaizdo stebėjimas plačiai naudojamas miesto savivaldybėse, privačiose įmonėse, prekybos vietose, taip pat ten, kur įrengti bankomatai. Tokie sprendimai yra ne tik prevencinė priemonė. Vandalizmo ar kitokio įvykdyto nusikaltimo atveju vaizdo įrašas tampa svariu įrodymu policijos pareigūnams, – pasakoja Vaidotas Bijūnas, „Penkių kontinentų“ Intelektinių pastatų projektų skyriaus vadovas. – Dėl mažų sąnaudų, bet itin didelio patikimo vaizdo stebėsena tampa vis populiaresnė tarp daugiabučių gyventojų“.

Į sprendimą, kainuojantį nuo 5 Lt per mėnesį, įeina keletas specialių vaizdo kamerų, skirtų filmuoti dienos ir nakties režimais, kompiuteris medžiagai archyvuoti, programinė įranga, leidžianti realiuoju laiku internete stebėti filmuojamus vaizdus. Pageidaujantys būsto saugos sprendimą gali įsigyti išsimokėtinai per (24 ar 36 mėn.)

„Sukčiai, skirtingai nei mes, dirba be poilsio. Todėl išvykdami atostogauti nesuteikite jiems progos užsidirbti“ – užbaigia V. Bijūnas.

Šaltinis: Penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Телевидение будущего угадает ваши желания

Первые эксперименты с использованием электронных лучей для передачи и приема изображения проводились еще в начале 1920-х годов. За 100 лет формат телевидения изменился до неузнаваемости. skaityti »

Rastas būdas iššifruoti vienu pavojingiausių „Trojos“ virusų užkrėstus failus

„Kaspersky Lab“ išleido atnaujintą nemokamą paslaugą „RannohDecryptor“ kovoti su naujausio šifruotojo „CryptXXX“ – vieno plačiausiai paplitusių ir pavojingiausių šio tipo virusų – versijomis. skaityti »

„Danske Bank“ ragina gyventojus saugoti savo duomenis

Suaktyvėjus piktavalių asmenų bandymams išvilioti iš bankų klientų konfidencialią informaciją, susijusią su sąskaitomis, prisijungimo kodais, mokėjimo kortelėmis ir slaptažodžiais, „Danske Bank“ ragina gyventojus išlikti budrius ir šių duomenų niekam neatskleisti. skaityti »

Apsaugos sistemų rinka augs 4,6 proc. kasmet

Tyrimų bendrovės „IHS Markit“ duomenimis, 2015 m. duomenų apsaugos sistemų rinkos apimtis sudarė 60,3 mlrd. JAV dolerio. skaityti »

Saugumo prognozės 2017-iesiems

„Kaspersky Lab“ ekspertų nuomone, 2017 m. svarbiausi bus duomenų ir naudotojų asmeninio gyvenimo konfidencialumo išsaugojimo klausimai, taip pat saugumo lygio užtikrinimas naudojant virtualias valiutas. skaityti »

„Cisco Systems Inc.“ kuria savisaugos nuo kibernetinių atakų sistemą

„Cisco Systems Inc.“ kuria išmaniąją savisaugos sistemą, veikiančią dirbtinio intelekto pagrindu, kuri padėtų aptikti kenksmingą programinę įrangą. skaityti »

2016 m. grėsmių apžvalga: serveriai parduoti, globalūs kompiuterių zombių tinklai ir dėmesys mobiliesiems įrenginiams

2016 m. didžiausios pasaulio kibernetinės grėsmės buvo susijusios su pinigais, informacija ir noru žlugdyti. skaityti »

Kova su išpirkos reikalaujančiais virusais įgauna pagreitį

Pasaulinė kova su išpirkos reikalaujančiais virusais įgauna pagreitį, ir dabar prie projekto „No More Ransom“ („Jokių išpirkų“) prisijungė jau daugiau nei 30 naujų partnerių iš viešojo ir privataus sektorių. skaityti »

Kaip saugiai pirkti dovanas internete

Nors prekybos atstovai tikina, kad kalėdinė el. prekyba neprilygsta parduotuvių šturmui Juodąjį penktadienį, ieškantys dovanų internete turi būti itin atidūs ir šiuo periodu. skaityti »

Tobulėja „Android“ išpirkos reikalaujantys kenkėjai

„Android“ naudotojai atakuojami įvairių tipų naudos ieškančių kenksmingų programų, dažniausiai tarp jų pasitaiko vadinamieji „policijos kenkėjai“, bandantys įbauginti aukas sumokėti baudas, esą jų įrenginiuose buvo aptiktas nelegalus turinys. skaityti »

Išpuoliai prieš verslą vykdomi kas 40 sekundžių

2016 m. išpirkos reikalaujančių virusų išpuolių prieš verslą padaugėjo tris kartus – nuo išpuolių kas 2 minutes sausį iki kas 40 sekundžių spalį. skaityti »