Butų vagys informaciją susižvejoja internete

Publikuota: 2010 m. birželio 11 d. penktadienis

Vagis
Kompiuterinio saugumo ekspertai pataria savo atostogų planais nesidalyti internete. Jų teigimu, populiariuosiuose virtualiuose socialiniuose tinkluose, tokiuose, kaip „Facebook“, žmonės ne tik dalijasi kelionių įspūdžiais, bet ir atskleidžia būsimų išvykų planus.

„Į Vilnių grįšiu birželio 17 dieną“, – tokia informacija ne tiek svarbi draugams, kiek sukčiams. Tiksliai žinodami, kada jūsų nebus, jie gali tiesiog apslankyti jūsų namuose. Kad sugrįžę iš atostogų išvengtume nemalonių siurprizų, vertėtų ne tik atsargiai elgtis, bet ir pasirūpinti nuolatine profesionalia savo būsto apsauga nuo potencialių įsibrovėlių.

Tam puikiai tinka intelektinis būstas, vadinamasis protingasis namas, siūlantis kompleksinį sprendimą „Smart House sauga“. „Skynet“ interneto pagrindu veikianti sistema kas minutę susisiekia su apsaugos tarnybomis ir tai suteikia jai pranašumą, palyginti su kitomis apsaugos sistemomis, kurios tikrinamos tik kartą per parą. Be to, jokių papildomų sąskaitų už skambučius ir telefono linijas – tik interneto mokestis.

Intelektinio būsto sistema taip pat siūlo galimybę namo, garažo ar vaikų žaidimo aikštelės kamerų fiksuojamą vaizdą stebėti internete esant bet kurioje pasaulio dalyje. Stebėti namus gali tiek specialių apsaugos tarnybų darbuotojai, tiek patys gyventojai. Taip galima ne tik numatyti potencialių nusikaltėlių veiksmus, bet ir stebėti namuose likusį vaiką ar pagyvenusį žmogų.

Vaizdo kamera
„Vaizdo stebėjimas plačiai naudojamas miesto savivaldybėse, privačiose įmonėse, prekybos vietose, taip pat ten, kur įrengti bankomatai. Tokie sprendimai yra ne tik prevencinė priemonė. Vandalizmo ar kitokio įvykdyto nusikaltimo atveju vaizdo įrašas tampa svariu įrodymu policijos pareigūnams, – pasakoja Vaidotas Bijūnas, „Penkių kontinentų“ Intelektinių pastatų projektų skyriaus vadovas. – Dėl mažų sąnaudų, bet itin didelio patikimo vaizdo stebėsena tampa vis populiaresnė tarp daugiabučių gyventojų“.

Į sprendimą, kainuojantį nuo 5 Lt per mėnesį, įeina keletas specialių vaizdo kamerų, skirtų filmuoti dienos ir nakties režimais, kompiuteris medžiagai archyvuoti, programinė įranga, leidžianti realiuoju laiku internete stebėti filmuojamus vaizdus. Pageidaujantys būsto saugos sprendimą gali įsigyti išsimokėtinai per (24 ar 36 mėn.)

„Sukčiai, skirtingai nei mes, dirba be poilsio. Todėl išvykdami atostogauti nesuteikite jiems progos užsidirbti“ – užbaigia V. Bijūnas.

Šaltinis: Penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Телевидение будущего угадает ваши желания

Первые эксперименты с использованием электронных лучей для передачи и приема изображения проводились еще в начале 1920-х годов. За 100 лет формат телевидения изменился до неузнаваемости. skaityti »

Kriptovaliutą kasantis kenkėjas naudojasi „Microsoft“ saugumo spraga

Nustatytas naujas kenkėjas, kuris pasinaudodamas užkrėstais „Windows“ interneto serveriais kasa virtualią valiutą „Monero“. skaityti »

Pavojingas bankininkystės trojanas vėl siaučia „Google Play“

Šių metų pradžioje aptiktas pavojingas „Android“ bankininkystės trojanas „BankBot“ sugrįžo į „Google Play“ su naujomis kenksmingomis funkcijomis. skaityti »

Interneto paslaugų tiekėjai galėjo dalyvauti šnipinėjimo kampanijose

Paaiškėjo, kad vartotojų šnipinėjimo kampanijose buvo naudojama naujausia gerai žinomos šnipinėjimo programos „FinFisher“, dar vadinamos „FinSpy“, versija. skaityti »

Programišiai „kasė“ virtualią valiutą rusiškose svetainėse

Virtualios valiutos kelia susidomėjimą ne tik siekiantiems užsidirbti vartotojams, bet ir kibernetiniams nusikaltėliams. skaityti »

Lietuva ES valstybėms siūlo kurti karinį Šengeną ir glaudžiau bendradarbiauti kibernetinės gynybos srityje

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis rugsėjo 6-7 dienomis dalyvavo Taline vykusiame Europos Sąjungos gynybos ministrų susitikime, kuriame aptarė naująsias ES gynybos iniciatyvas ir praktinius bendradarbiavimo projektus. skaityti »

Piktavaliai pasinaudojo „Facebook“ reklamai platinti

Užpuolikai pasinaudojo „Facebook“ keitimosi žinutėmis programa ir socialine inžinerija kenkėjiškai „JavaScript“ programai platinti skaityti »

Kas skatina kibernetinių nusikaltimų augimą?

Europolo duomenimis, globalus kibernetinių nusikaltimų poveikis šiuo metu yra vertinamas 3 trilijonais JAV dolerių ir viršija pasaulinę narkotikų rinką. skaityti »

Sukčiai pasipelnė iš „WannaCry“ epidemijos

2017 m. antrąjį ketvirtį kibernetiniai nusikaltėliai įsitraukė į šlamštalaiškių platinimą, bandydami pasinaudoti visuomenės baime dėl „WannaCry“ išpirkos reikalaujančių virusų epidemijos gegužę. skaityti »

Darbuotojai – pagrindinis kibernetinių nusikaltėlių taikinys

„Kibernetinio saugumo problema Lietuvoje yra lygiai tokia pat aktuali kaip ir didžiausiose pasaulio šalyse, kadangi šalių, biurų ar namų sienos kibernetinėje erdvėje neegzistuoja“, sako Monika Žemgulytė, Kazimiero Simonavičiaus ir „Cyber Security Academy“ Kibernetinio saugumo mokymų projekto vadovė. skaityti »

Torentų keliami pavojai nuo piratavimo dar neatgrasė

Nepaisant didelio populiarumo tarp vartotojų, torentai išlieka vienu rizikingiausių veiklų internete. skaityti »