Butų vagys informaciją susižvejoja internete

Publikuota: 2010 m. birželio 11 d. penktadienis

Vagis
Kompiuterinio saugumo ekspertai pataria savo atostogų planais nesidalyti internete. Jų teigimu, populiariuosiuose virtualiuose socialiniuose tinkluose, tokiuose, kaip „Facebook“, žmonės ne tik dalijasi kelionių įspūdžiais, bet ir atskleidžia būsimų išvykų planus.

„Į Vilnių grįšiu birželio 17 dieną“, – tokia informacija ne tiek svarbi draugams, kiek sukčiams. Tiksliai žinodami, kada jūsų nebus, jie gali tiesiog apslankyti jūsų namuose. Kad sugrįžę iš atostogų išvengtume nemalonių siurprizų, vertėtų ne tik atsargiai elgtis, bet ir pasirūpinti nuolatine profesionalia savo būsto apsauga nuo potencialių įsibrovėlių.

Tam puikiai tinka intelektinis būstas, vadinamasis protingasis namas, siūlantis kompleksinį sprendimą „Smart House sauga“. „Skynet“ interneto pagrindu veikianti sistema kas minutę susisiekia su apsaugos tarnybomis ir tai suteikia jai pranašumą, palyginti su kitomis apsaugos sistemomis, kurios tikrinamos tik kartą per parą. Be to, jokių papildomų sąskaitų už skambučius ir telefono linijas – tik interneto mokestis.

Intelektinio būsto sistema taip pat siūlo galimybę namo, garažo ar vaikų žaidimo aikštelės kamerų fiksuojamą vaizdą stebėti internete esant bet kurioje pasaulio dalyje. Stebėti namus gali tiek specialių apsaugos tarnybų darbuotojai, tiek patys gyventojai. Taip galima ne tik numatyti potencialių nusikaltėlių veiksmus, bet ir stebėti namuose likusį vaiką ar pagyvenusį žmogų.

Vaizdo kamera
„Vaizdo stebėjimas plačiai naudojamas miesto savivaldybėse, privačiose įmonėse, prekybos vietose, taip pat ten, kur įrengti bankomatai. Tokie sprendimai yra ne tik prevencinė priemonė. Vandalizmo ar kitokio įvykdyto nusikaltimo atveju vaizdo įrašas tampa svariu įrodymu policijos pareigūnams, – pasakoja Vaidotas Bijūnas, „Penkių kontinentų“ Intelektinių pastatų projektų skyriaus vadovas. – Dėl mažų sąnaudų, bet itin didelio patikimo vaizdo stebėsena tampa vis populiaresnė tarp daugiabučių gyventojų“.

Į sprendimą, kainuojantį nuo 5 Lt per mėnesį, įeina keletas specialių vaizdo kamerų, skirtų filmuoti dienos ir nakties režimais, kompiuteris medžiagai archyvuoti, programinė įranga, leidžianti realiuoju laiku internete stebėti filmuojamus vaizdus. Pageidaujantys būsto saugos sprendimą gali įsigyti išsimokėtinai per (24 ar 36 mėn.)

„Sukčiai, skirtingai nei mes, dirba be poilsio. Todėl išvykdami atostogauti nesuteikite jiems progos užsidirbti“ – užbaigia V. Bijūnas.

Šaltinis: Penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Телевидение будущего угадает ваши желания

Первые эксперименты с использованием электронных лучей для передачи и приема изображения проводились еще в начале 1920-х годов. За 100 лет формат телевидения изменился до неузнаваемости. skaityti »

„No More Ransom“ iniciatyva: daugiau nei 28 000 iššifruotų įrenginių

Prieš metus, 2016 m. liepos 25 d., Nyderlandų nacionalinė policija, Europolas, „McAfee“ ir „Kaspersky Lab“ pradėjo iniciatyvą „No More Ransom initiative“. skaityti »

Naujas pavojingas bankinis „Trojos“ virusas pasirengęs pulti

„Kaspersky Lab“ ekspertai aptiko „NukeBot“ – naują kenkėjišką programą, kuri skirta vogti internetinės bankininkystės klientų duomenis. skaityti »

Dėmesio: plinta apgaulingos SMS žinutės

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba informuoja, kad šiuo metu Lietuvoje plinta SMS pranešimai, kuriais piktavaliai siekia išgauti prisijungimo prie el. bankininkystės duomenis. skaityti »

Darbuotojų identifikacijai po oda įsiuvami lustai

Dvi įmonės jau eksperimentuoja savo darbuotojams po oda įsiūdamos mikroschemas. skaityti »

Ar pildosi 2017 m. saugumo prognozės?

Panašu, kad ekspertai nesuklydo prognozuodami išpirkos reikalaujančių kenkėjų gausą ir kitas saugumo grėsmes šiems metams. skaityti »

„Kaspersky Lab“ švenčia 20 metų jubiliejų

1989 m. jaunas programinės įrangos inžinierius nustatė, kad jo kompiuterį užpuolė nežinomas „Cascade“ virusas. Tas inžinierius – tai Eugenijus Kaspersky. skaityti »

„Mastercard“ investuoja į dirbtinio intelekto technologijas

„Mastercard“ įsigijo dirbtinio intelekto technologijas kuriančią įmonę „Brighterion“. skaityti »

Kibernetinio saugumo taryboje aptartas Nacionalinės kibernetinio saugumo strategijos rengimas

Liepos 12 d. įvyko jau penktasis nuo 2015 m. egzistuojančios Kibernetinio saugumo tarybos, vadovaujamos Tarybos pirmininko – Krašto apsaugos viceministro Edvino Kerzos – posėdis. skaityti »

Socialiniai tinklai darbe – kaip užtikrinti įmonės saugumą?

Remiantis „Cisco“ ataskaita, masinę auditoriją sutraukiantys internetiniai puslapiai, taip pat ir socialiniai tinklai, kelia ženklią grėsmę verslo duomenų saugumui. skaityti »

Interneto bankininkystės saugumo incidentai bankams kainuoja 1,8 mln. JAV dolerių

61 proc. kibernetinio saugumo incidentų, susijusių su internetine bankininkyste, puolamoms institucijoms pridaro papildomų išlaidų, įskaitant duomenų, prekių ženklo ar įmonės reputacijos praradimą, konfidencialios informacijos nutekėjimą ir t. t. skaityti »