Butų vagys informaciją susižvejoja internete

Publikuota: 2010 m. birželio 11 d. penktadienis

Vagis
Kompiuterinio saugumo ekspertai pataria savo atostogų planais nesidalyti internete. Jų teigimu, populiariuosiuose virtualiuose socialiniuose tinkluose, tokiuose, kaip „Facebook“, žmonės ne tik dalijasi kelionių įspūdžiais, bet ir atskleidžia būsimų išvykų planus.

„Į Vilnių grįšiu birželio 17 dieną“, – tokia informacija ne tiek svarbi draugams, kiek sukčiams. Tiksliai žinodami, kada jūsų nebus, jie gali tiesiog apslankyti jūsų namuose. Kad sugrįžę iš atostogų išvengtume nemalonių siurprizų, vertėtų ne tik atsargiai elgtis, bet ir pasirūpinti nuolatine profesionalia savo būsto apsauga nuo potencialių įsibrovėlių.

Tam puikiai tinka intelektinis būstas, vadinamasis protingasis namas, siūlantis kompleksinį sprendimą „Smart House sauga“. „Skynet“ interneto pagrindu veikianti sistema kas minutę susisiekia su apsaugos tarnybomis ir tai suteikia jai pranašumą, palyginti su kitomis apsaugos sistemomis, kurios tikrinamos tik kartą per parą. Be to, jokių papildomų sąskaitų už skambučius ir telefono linijas – tik interneto mokestis.

Intelektinio būsto sistema taip pat siūlo galimybę namo, garažo ar vaikų žaidimo aikštelės kamerų fiksuojamą vaizdą stebėti internete esant bet kurioje pasaulio dalyje. Stebėti namus gali tiek specialių apsaugos tarnybų darbuotojai, tiek patys gyventojai. Taip galima ne tik numatyti potencialių nusikaltėlių veiksmus, bet ir stebėti namuose likusį vaiką ar pagyvenusį žmogų.

Vaizdo kamera
„Vaizdo stebėjimas plačiai naudojamas miesto savivaldybėse, privačiose įmonėse, prekybos vietose, taip pat ten, kur įrengti bankomatai. Tokie sprendimai yra ne tik prevencinė priemonė. Vandalizmo ar kitokio įvykdyto nusikaltimo atveju vaizdo įrašas tampa svariu įrodymu policijos pareigūnams, – pasakoja Vaidotas Bijūnas, „Penkių kontinentų“ Intelektinių pastatų projektų skyriaus vadovas. – Dėl mažų sąnaudų, bet itin didelio patikimo vaizdo stebėsena tampa vis populiaresnė tarp daugiabučių gyventojų“.

Į sprendimą, kainuojantį nuo 5 Lt per mėnesį, įeina keletas specialių vaizdo kamerų, skirtų filmuoti dienos ir nakties režimais, kompiuteris medžiagai archyvuoti, programinė įranga, leidžianti realiuoju laiku internete stebėti filmuojamus vaizdus. Pageidaujantys būsto saugos sprendimą gali įsigyti išsimokėtinai per (24 ar 36 mėn.)

„Sukčiai, skirtingai nei mes, dirba be poilsio. Todėl išvykdami atostogauti nesuteikite jiems progos užsidirbti“ – užbaigia V. Bijūnas.

Šaltinis: Penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Телевидение будущего угадает ваши желания

Первые эксперименты с использованием электронных лучей для передачи и приема изображения проводились еще в начале 1920-х годов. За 100 лет формат телевидения изменился до неузнаваемости. skaityti »

Kibernetinio saugumo srityje Europoje lyderiauja Estija

Tarptautinė telekomunikacijų sąjunga paskelbė pasaulinį kibernetinio saugumo indeksą. skaityti »

Nori būti saugus – nesidalink savo įrenginiais ir duomenimis

Beveik pusė naudotojų, kurie dalijosi savo duomenimis internete, buvo praradę duomenis iš išmaniųjų telefonų. skaityti »

Naujas virusas puola „Apple“ įrenginius

Neseniai „Fortinet“ aptiko naują virusą „Macransom“, kuris atakuoja tik „Apple“ kompiuterius. skaityti »

Europos Sąjungos verslo bendrovės privalomai turės laikytis naujojo Bendrojo duomenų apsaugos reglamento

Per pastaruosius kelerius metus nutekinama rekordiškai daugiau bendrovių saugomų asmeninių duomenų, Europos Sąjunga ėmėsi veiksmų užtikrinti duomenų saugumui. skaityti »

Lietuvos vadovybė aptarė kibernetinio saugumo klausimus su Slovėnijos prezidentu

Birželio 13 d. LR Krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza ir prezidentė Dalia Grybauskaite susitiko su Slovėnijos prezidentu Borutu Pahoru. skaityti »

Aptiktas grėsmingas kompiuterinis virusas, galintis išjungti net elektros tiekimą

„Industroyer” yra itin pažangi ir labai pavojinga kenkėjiška programa, sukurta perimti ir trikdyti kritinę infrastruktūrą. skaityti »

Lietuvos bankas atliko kibernetines pratybas bankų sektoriuje

Lietuvos bankas savo lėšomis ir pajėgomis pirmasis euro zonoje atliko kibernetines pratybas, kurių metu tikrino mūsų šalies finansų rinkos dalyvių – daugiausia bankų – atsparumą kibernetiniams išpuoliams. skaityti »

Smulkmena, kasmet galinti išgelbėti tūkstančius vaikų

Kaip rodo tarptautinės organizacijos „Dingę Europos vaikai“ duomenys, Europos Sąjungoje kas dvi tris minutes karštąja linija 116000 gaunamas pranešimas apie dingusį vaiką. Lietuvos statistika taip pat nedžiugina, čia kiekvienais metais gaunama apie 2 000 pranešimų dėl dingusių vaikų. skaityti »

Dauguma žmonių dalijasi asmenine informacija internete

Vienas iš penkių žmonių pripažįsta, kad dalijasi slaptais duomenimis su žmonėmis, kurių nelabai gerai pažįsta, ir su visiškai nepažįstamais. skaityti »

„Visa“ pradeda diegti naują saugumo standartą

„Visa“ ruošiasi atnaujinti savo tarnybą „Verified by Visa“. Įdiegta nauja apsaugos sistemos versija „3D Secure 2.0“ užtikrins patogesnį ir saugesnį atsiskaitymo per internetą būdą. skaityti »