Dalintis asmenine informacija rizikinga

Publikuota: 2016 m. balandžio 13 d. trečiadienis

Remiantis „Kaspersky Lab“ atlikto tyrimo duomenimis, žmonės vis dar rizikingai dalijasi asmenine informacija internete. 28 proc. pasidalijo konfidencialiais duomenimis atsitiktinai, 16 proc. noriai atskleidžia paslaptis apie save, nors internete paskleista informacija gali kainuoti santykius ar darbą.

Bendradarbiaujant su „B2B International“, buvo apklausti daugiau nei 12 tūkst. žmonių visame pasaulyje ir nustatyta, kad daugelis jų rizikavo dalydamiesi asmeniniais duomenimis interneto ryšio kanalais pavojingoje interneto aplinkoje. Tai nuotraukos su savo atvaizdu (45 proc.), kontaktiniai duomenys (42 proc.), kito asmens nuotraukos (32 proc.), konfidencialūs asmens duomenys (30 proc.) ir su darbu susiję duomenys (20 proc.). Negana to, vienas iš šešių pasidalijo savo paslaptimi (16 proc.), 9 proc. paskelbė asmeninę informaciją apie kitą asmenį, 8 proc. pasidalijo slaptais finansiniais duomenimis.

Tai vyksta, nors pusė apklaustųjų yra rimtai susirūpinę dėl žalingo šios informacijos paviešinimo poveikio – tiek finansinių nuostolių, tiek emocinės kančios. Kas trečias nerimavo, kad gali sugadinti santykius, ką nors užgauti ar įžeisti, vienas iš šešių (15 proc.) baiminosi, kad tai galėtų pakenkti jo karjerai.

Vis didėjantis susirūpinimas dažnai pagrįstas. 28 proc. prisipažino, kad netyčia pasidalijo konfidencialia informacija, vienas iš dešimties dėl to nukentėjo. Galima išskirti tokius padarinius: prarasti draugai (20 proc.), patyčios (17 proc.), finansiniai nuostoliai (15 proc.), žlugę santykiai (13 proc.) ir atleidimas iš darbo (13 proc.).

Nepaisant to, 13 proc. vis dar nesiima jokių priemonių, tik keturi iš dešimties nuolat atskiria santykius su artimais šeimos nariais ir draugais nuo kitų veiklų (43 proc.) arba prieš išsiųsdami dukart patikrina visus pranešimus ir įrašus (39 proc.). Ketvirtadalis stengiasi vengti siųsti arba keistis informacija, kai yra išgėrę, ir skuba trinti tai, kuo pasidalijo.

Komentuodamas tyrimo rezultatus, Deividas Emas, „Kaspersky Lab“ vyriausiasis saugumo ekspertas, sako: „Daugelis naudotojų vis dar nesuvokia rizikos, kai kalbama apie veiklą internete. Naudojantis tokia daugybe prietaisų ir lengvai prieinamais interneto kanalais, dar niekada nebuvo taip paprasta parašyti neapsaugotą pranešimą ar netyčia pasidalyti informacija su netinkamais žmonėmis. Jei jūs neturite pakankamai kibernetinių žinių, neturite tinkamų saugumo ir privatumo apsaugos priemonių, jus galite prarasti draugus ir sugriauti savo karjerą. Kai informacija patenka į internetą, ji ten lieka visiems laikams. Tad jei abejojate, pasilaikykite ją sau.“

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Moterys labiau nerimauja dėl savo privatumo internete nei vyrai

Socialinių tinklų naudotojai pagaliau pradėjo vertinti savo apsaugos internete svarbą. Saugumo sprendimų kūrėjos ESET surengtas tyrimas atskleidė, kad du trečdaliai britų jau ėmėsi priemonių, kad apsaugotų savo privatumą internete. skaityti »

Kaip apsaugoti nuo kenkimo programų mobiliuosius įrenginius?

Europos policijos biure veikiantis Europos kibernetinių nusikaltimų centras kartu su Europos Sąjungos valstybėmis narėmis bei ES agentūromis ENISA ir eu-LISA spalio mėnesį pradėjo vieną iš Europos kibernetinio saugumo mėnesiui skirtų veiklų – informacinę kampaniją dėl kenkimo programų mobiliuosiuose įrenginiuose. skaityti »

„Kaspersky Lab“ nustatė pagrindines Europos grėsmes

Pasaulinė kibernetinio saugumo bendrovė „Kaspersky Lab“ spalio 20–23 d. Maltoje surengė kasmetį Europos kibernetinio saugumo savaitgalį. Į renginį susirinko bendrovės ekspertai, Nyderlandų nacionalinės policijos atstovai, žurnalistai ir verslo svečiai iš viso regiono. skaityti »

2016 m. III ketvirtį RRT gavo 210 pranešimų apie neteisėtą ar žalingą turinį internete

2016 m. III ketvirtį Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) interneto karštąja linija gavo 210 pranešimų apie neteisėtą ar žalingą turinį internete. skaityti »

Tyrimas: 43 proc. vartotojų naudoja vieną slaptažodį skirtingiems prisijungimams

„Get Safe Online“ atlikto tyrimo duomenimis, net 43 proc. Jungtinės Karalystės vartotojų naudoja vieną slaptažodį, kad prisijungtų prie skirtingų internetinių paskyrų ar svetainių. skaityti »

Įspėja dėl plintančių sukčiavimo atakų

Saugumo sprendimų kūrėja ESET nustatė naują globalią sukčių kampaniją, naudojančią kenksmingą programą „HTML/FakerAlert“. skaityti »

Kaip nepradanginti svarbių duomenų iš kompiuterio

Jei staiga kompiuteris sugenda arba yra pavagiamas, visi jame esantys duomenys dingsta. Ką daryti, kad tokios situacijos nesukeltų tiek daug streso? skaityti »

Automobilis be elektroninių pagalbininkų šiandien neįsivaizduojamas

Elektroninės saugumo sistemos automobiliuose atsirado palyginti neseniai. Kas yra tie nematomi pagalbininkai ir kokią naudą jie duoda? skaityti »

Per 10 metų CERT-LT tirtų kibernetinių incidentų skaičius išaugo 447 kartus

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) nacionalinis elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinys (CERT-LT) mini 10-ąsias savo veiklos metines. skaityti »

Telefoninių pokalbių klausymasis – teisės į privatumą pažeidimas?

Ar Lietuvoje masiškai išduodant leidimus klausytis telefoninių pokalbių nėra sistemingai pažeidinėjama asmenų teisė į privatumą? skaityti »