Dalintis asmenine informacija rizikinga

Publikuota: 2016 m. balandžio 13 d. trečiadienis

Remiantis „Kaspersky Lab“ atlikto tyrimo duomenimis, žmonės vis dar rizikingai dalijasi asmenine informacija internete. 28 proc. pasidalijo konfidencialiais duomenimis atsitiktinai, 16 proc. noriai atskleidžia paslaptis apie save, nors internete paskleista informacija gali kainuoti santykius ar darbą.

Bendradarbiaujant su „B2B International“, buvo apklausti daugiau nei 12 tūkst. žmonių visame pasaulyje ir nustatyta, kad daugelis jų rizikavo dalydamiesi asmeniniais duomenimis interneto ryšio kanalais pavojingoje interneto aplinkoje. Tai nuotraukos su savo atvaizdu (45 proc.), kontaktiniai duomenys (42 proc.), kito asmens nuotraukos (32 proc.), konfidencialūs asmens duomenys (30 proc.) ir su darbu susiję duomenys (20 proc.). Negana to, vienas iš šešių pasidalijo savo paslaptimi (16 proc.), 9 proc. paskelbė asmeninę informaciją apie kitą asmenį, 8 proc. pasidalijo slaptais finansiniais duomenimis.

Tai vyksta, nors pusė apklaustųjų yra rimtai susirūpinę dėl žalingo šios informacijos paviešinimo poveikio – tiek finansinių nuostolių, tiek emocinės kančios. Kas trečias nerimavo, kad gali sugadinti santykius, ką nors užgauti ar įžeisti, vienas iš šešių (15 proc.) baiminosi, kad tai galėtų pakenkti jo karjerai.

Vis didėjantis susirūpinimas dažnai pagrįstas. 28 proc. prisipažino, kad netyčia pasidalijo konfidencialia informacija, vienas iš dešimties dėl to nukentėjo. Galima išskirti tokius padarinius: prarasti draugai (20 proc.), patyčios (17 proc.), finansiniai nuostoliai (15 proc.), žlugę santykiai (13 proc.) ir atleidimas iš darbo (13 proc.).

Nepaisant to, 13 proc. vis dar nesiima jokių priemonių, tik keturi iš dešimties nuolat atskiria santykius su artimais šeimos nariais ir draugais nuo kitų veiklų (43 proc.) arba prieš išsiųsdami dukart patikrina visus pranešimus ir įrašus (39 proc.). Ketvirtadalis stengiasi vengti siųsti arba keistis informacija, kai yra išgėrę, ir skuba trinti tai, kuo pasidalijo.

Komentuodamas tyrimo rezultatus, Deividas Emas, „Kaspersky Lab“ vyriausiasis saugumo ekspertas, sako: „Daugelis naudotojų vis dar nesuvokia rizikos, kai kalbama apie veiklą internete. Naudojantis tokia daugybe prietaisų ir lengvai prieinamais interneto kanalais, dar niekada nebuvo taip paprasta parašyti neapsaugotą pranešimą ar netyčia pasidalyti informacija su netinkamais žmonėmis. Jei jūs neturite pakankamai kibernetinių žinių, neturite tinkamų saugumo ir privatumo apsaugos priemonių, jus galite prarasti draugus ir sugriauti savo karjerą. Kai informacija patenka į internetą, ji ten lieka visiems laikams. Tad jei abejojate, pasilaikykite ją sau.“

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Baltijos šalių ir partnerių atstovai stiprino bendradarbiavimą sprendžiant pavojingus kibernetinius incidentus

Praėjusią savaitę Krašto apsaugos ministerijos ir Nacionalinio kibernetinio saugumo centro atstovai dalyvavo JAV pajėgų Europoje vadavietės organizuotuose kibernetinio saugumo pratybose „Baltic Ghost 2017“ Štutgarte. skaityti »

50 slaptažodžių per valandą: kaip galima sukompromituoti verslo tinklą su 20 JAV dolerių kainuojančiu įrenginiu

„Kaspersky Lab“ ekspertai nustatė, kad galingą įsilaužimo įrankį per kelias valandas galima sukurti už maždaug 20 JAV dolerių. skaityti »

„Petya“ – ne virusas, o galingas naikinimo ginklas

Pradeda aiškėti, kad Ukrainą atakavęs virusas „Petya“ buvo sukurtas atrodyti kaip išpirkos reikalaujantis kenkėjas, bet pagrindinis jo tikslas buvo naikinti tam tikrų sistemų duomenis, į kurias programišiai nusitaikė tikslingai. skaityti »

Išpirkos reikalaujantys virusai pavojų kelia išsivysčiusioms rinkoms

Išpirkos reikalaujančių virusų platintojai daugiausia dėmesio skiria turtingoms šalims. Išsivysčiusiose rinkose ne tik aukštesnis pajamų lygis, bet ir pažangesnė mobiliojo ir elektroninio mokėjimo infrastruktūra. Pagal skaityti »

Paaiškėjo kompiuterinio viruso „Petya“ plitimo būdas Ukrainoje

Programišiai atakai panaudojo buhalterinės apskaitos programą „M.E.Doc“, kuri yra gana populiari Ukrainoje, naudojama skirtingose industrijose, įskaitant finansines institucijas. skaityti »

Pasaulį atakuoja virusas „Petya“

Birželio 27 d. pasaulį vėl atakavo „WannaCry“ tipo virusas – „Petya“. skaityti »

Gimtadienių priminimo programa veikė kaip reklaminis virusas

Iš pažiūros nekenksminga „Windows“ operacinėje sistemoje veikianti programa „Birthday Reminder” buvo naudojama „pakabinti“ DNS ir rodyti vartotojams reklamas. skaityti »

Kibernetiniams įsilaužėliams rūpi ne tik pinigai

Internete kasdien pasirodo tūkstančiai naujų virusų atmainų, o didžioji jų dalis išnaudoja jau žinomus, tačiau vartotojų taip ir nepašalintus pažeidžiamumus. skaityti »

Gali pasikartoti „WannaCry“ atakų scenarijus: šįkart taikinyje – „Linux“

Saugumo ekspertai įspėja, kad po globalios „WannaCry“ atakos galime sulaukti dar vienos kenkėjų bangos. skaityti »

Programišiai pasitelkė „Instagram“ savo aukų šnipinėjimui

Kenksminga programa „Turla“ socialiniame tinkle „Instagram“ šnipinėja savo potencialias aukas. skaityti »