Daugiau nei pusė „Mac“ kompiuterių naudotojų netaiko jokios antivirusinės apsaugos

Publikuota: 2013 m. vasario 4 d. pirmadienis

Ilgai gyvavęs mitas apie „Mac“ atsparumą virusams ir kenkėjiškoms programoms buvo sužlugdytas 2004 m., kai pasirodė pirmieji kenkėjai, nusitaikę į „Apple“ operacinę sistemą. Kasmet „Mac“ skirtų kenkėjiškų programų vis daugėja, vien per pastaruosius metus ESET grėsmių laboratorija nustatė daugiau nei dešimt naujų kenkėjų, tarp kurių į didžiausią „Mac“ kompiuterių zombių („botnet“) tinklą užkrėstus įrenginius įtraukęs Trojos arklys „Flashback“. Tuo tarpu 2012 m. žurnalo „Macworld“ atliktas tyrimas atskleidė, kad 57,5 proc. „Mac“ vartotojų netaiko jokios antivirusinės apsaugos.

„Nė viena operacinė sistema nėra 100 procentų saugi. Žinoma, palyginę „Mac“ skirtų grėsmių ir kitų platformų, ypač „Windows“, atakas gautume gerokai mažesnį skaičių „Apple“ naudai. Deja, susirūpinimą kelia vis didėjantis „Mac“ skirtų grėsmių skaičius, taip pat kad užkrėsti kompiuteriai lengvai gali tapti kitų platformų virusų ir kenkėjiškų programų nešėjais kitiems įrenginiams“, – tvirtina ESET saugumo sprendimams Lietuvoje atstovaujančios bendrovės „NOD Baltic“ vadovas Tomas Parnarauskas.

Pasaulinė saugumo sprendimų kūrėja ESET pristatė naujos kartos antivirusines programas „ESET Cyber Security Pro“ ir „ESET Cyber Security“, skirtas itin populiariai „Mac OS X“ platformai. Abu sprendimai su naujomis ir patobulintomis funkcijomis, euristine grėsmių nustatymo technologija bei debesų kompiuterija pagrįstu nuskaitymu užtikrina maksimalų apsaugos lygį ir proaktyvią apsaugą „Mac“ kompiuteriams. Programos naudoja itin minimalius sistemos resursus, išlaikydamos maksimalią kompiuterių veikimo galią. Naujos „ESET Cyber Security Pro“ ir „ESET Cyber Security“ realiuoju laiku apsaugo nuo naujų pasirodančių grėsmių, taip pat užkerta kelią virusams, plintantiems „Windows“ ar „Linux“ platformomis mišriuose tinkluose.

„ESET Cyber Security“ užtikrina pagrindinę kompiuterio apsaugą, o „ESET Cyber Security Pro“ pasitelkia asmeninę ugniasienę ir interneto turinio valdymo įrankį – tėvų kontrolę. Pastaroji funkcija leidžia tėvams kontroliuoti vaikų veiklą internete ir apsaugoti juos nuo žalingo turinio bei neigiamo informacijos poveikio, blokuojant nepageidaujamus tinklalapius ar svetainių kategorijas pagal turinį. Asmeninė ugniasienė apsaugo virtualią tapatybę ir asmeninius duomenis apsiperkant internetu ar naudojantis e-bankininkyste, vartotojai gali leisti arba blokuoti visus įeinančius ir išeinančius pasirinktų programėlių prisijungimus, paslaugas ar prievado numerius.

Abi programos turi nešiojamų laikmenų kontrolę, leidžiančią tikrinti USB, CD, DVD laikmenas nuo grėsmių ir blokuoti nepageidaujamus išorinius įrenginius. Nepriklausoma antivirusinių programų testavimo laboratorija „AV-Comparatives“ savo „Mac“  apsaugos apžvalgoje 2012 m. naują ESET apsaugos kartą jau įvertino, kaip „labai gerai apgalvotus produktus“.

Daugiau informacijos apie naujas programas: „ESET Cyber Security Pro“ ir „ESET Cyber Security“.

 


 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

HDMI ir DP jungtys bus uždraustos?

HDMI jungtį plėtojanti organizacija pareiškė, jog kabeliai, turintys HDMI ir „DisplayPort“ jungtis kartu, negali būti pardavinėjami. skaityti »

Moterys labiau nerimauja dėl savo privatumo internete nei vyrai

Socialinių tinklų naudotojai pagaliau pradėjo vertinti savo apsaugos internete svarbą. Saugumo sprendimų kūrėjos ESET surengtas tyrimas atskleidė, kad du trečdaliai britų jau ėmėsi priemonių, kad apsaugotų savo privatumą internete. skaityti »

Kaip apsaugoti nuo kenkimo programų mobiliuosius įrenginius?

Europos policijos biure veikiantis Europos kibernetinių nusikaltimų centras kartu su Europos Sąjungos valstybėmis narėmis bei ES agentūromis ENISA ir eu-LISA spalio mėnesį pradėjo vieną iš Europos kibernetinio saugumo mėnesiui skirtų veiklų – informacinę kampaniją dėl kenkimo programų mobiliuosiuose įrenginiuose. skaityti »

„Kaspersky Lab“ nustatė pagrindines Europos grėsmes

Pasaulinė kibernetinio saugumo bendrovė „Kaspersky Lab“ spalio 20–23 d. Maltoje surengė kasmetį Europos kibernetinio saugumo savaitgalį. Į renginį susirinko bendrovės ekspertai, Nyderlandų nacionalinės policijos atstovai, žurnalistai ir verslo svečiai iš viso regiono. skaityti »

2016 m. III ketvirtį RRT gavo 210 pranešimų apie neteisėtą ar žalingą turinį internete

2016 m. III ketvirtį Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) interneto karštąja linija gavo 210 pranešimų apie neteisėtą ar žalingą turinį internete. skaityti »

Tyrimas: 43 proc. vartotojų naudoja vieną slaptažodį skirtingiems prisijungimams

„Get Safe Online“ atlikto tyrimo duomenimis, net 43 proc. Jungtinės Karalystės vartotojų naudoja vieną slaptažodį, kad prisijungtų prie skirtingų internetinių paskyrų ar svetainių. skaityti »

Įspėja dėl plintančių sukčiavimo atakų

Saugumo sprendimų kūrėja ESET nustatė naują globalią sukčių kampaniją, naudojančią kenksmingą programą „HTML/FakerAlert“. skaityti »

Kaip nepradanginti svarbių duomenų iš kompiuterio

Jei staiga kompiuteris sugenda arba yra pavagiamas, visi jame esantys duomenys dingsta. Ką daryti, kad tokios situacijos nesukeltų tiek daug streso? skaityti »

Automobilis be elektroninių pagalbininkų šiandien neįsivaizduojamas

Elektroninės saugumo sistemos automobiliuose atsirado palyginti neseniai. Kas yra tie nematomi pagalbininkai ir kokią naudą jie duoda? skaityti »

Per 10 metų CERT-LT tirtų kibernetinių incidentų skaičius išaugo 447 kartus

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) nacionalinis elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinys (CERT-LT) mini 10-ąsias savo veiklos metines. skaityti »

Telefoninių pokalbių klausymasis – teisės į privatumą pažeidimas?

Ar Lietuvoje masiškai išduodant leidimus klausytis telefoninių pokalbių nėra sistemingai pažeidinėjama asmenų teisė į privatumą? skaityti »