Daugiau nei pusė „Mac“ kompiuterių naudotojų netaiko jokios antivirusinės apsaugos

Publikuota: 2013 m. vasario 4 d. pirmadienis

Ilgai gyvavęs mitas apie „Mac“ atsparumą virusams ir kenkėjiškoms programoms buvo sužlugdytas 2004 m., kai pasirodė pirmieji kenkėjai, nusitaikę į „Apple“ operacinę sistemą. Kasmet „Mac“ skirtų kenkėjiškų programų vis daugėja, vien per pastaruosius metus ESET grėsmių laboratorija nustatė daugiau nei dešimt naujų kenkėjų, tarp kurių į didžiausią „Mac“ kompiuterių zombių („botnet“) tinklą užkrėstus įrenginius įtraukęs Trojos arklys „Flashback“. Tuo tarpu 2012 m. žurnalo „Macworld“ atliktas tyrimas atskleidė, kad 57,5 proc. „Mac“ vartotojų netaiko jokios antivirusinės apsaugos.

„Nė viena operacinė sistema nėra 100 procentų saugi. Žinoma, palyginę „Mac“ skirtų grėsmių ir kitų platformų, ypač „Windows“, atakas gautume gerokai mažesnį skaičių „Apple“ naudai. Deja, susirūpinimą kelia vis didėjantis „Mac“ skirtų grėsmių skaičius, taip pat kad užkrėsti kompiuteriai lengvai gali tapti kitų platformų virusų ir kenkėjiškų programų nešėjais kitiems įrenginiams“, – tvirtina ESET saugumo sprendimams Lietuvoje atstovaujančios bendrovės „NOD Baltic“ vadovas Tomas Parnarauskas.

Pasaulinė saugumo sprendimų kūrėja ESET pristatė naujos kartos antivirusines programas „ESET Cyber Security Pro“ ir „ESET Cyber Security“, skirtas itin populiariai „Mac OS X“ platformai. Abu sprendimai su naujomis ir patobulintomis funkcijomis, euristine grėsmių nustatymo technologija bei debesų kompiuterija pagrįstu nuskaitymu užtikrina maksimalų apsaugos lygį ir proaktyvią apsaugą „Mac“ kompiuteriams. Programos naudoja itin minimalius sistemos resursus, išlaikydamos maksimalią kompiuterių veikimo galią. Naujos „ESET Cyber Security Pro“ ir „ESET Cyber Security“ realiuoju laiku apsaugo nuo naujų pasirodančių grėsmių, taip pat užkerta kelią virusams, plintantiems „Windows“ ar „Linux“ platformomis mišriuose tinkluose.

„ESET Cyber Security“ užtikrina pagrindinę kompiuterio apsaugą, o „ESET Cyber Security Pro“ pasitelkia asmeninę ugniasienę ir interneto turinio valdymo įrankį – tėvų kontrolę. Pastaroji funkcija leidžia tėvams kontroliuoti vaikų veiklą internete ir apsaugoti juos nuo žalingo turinio bei neigiamo informacijos poveikio, blokuojant nepageidaujamus tinklalapius ar svetainių kategorijas pagal turinį. Asmeninė ugniasienė apsaugo virtualią tapatybę ir asmeninius duomenis apsiperkant internetu ar naudojantis e-bankininkyste, vartotojai gali leisti arba blokuoti visus įeinančius ir išeinančius pasirinktų programėlių prisijungimus, paslaugas ar prievado numerius.

Abi programos turi nešiojamų laikmenų kontrolę, leidžiančią tikrinti USB, CD, DVD laikmenas nuo grėsmių ir blokuoti nepageidaujamus išorinius įrenginius. Nepriklausoma antivirusinių programų testavimo laboratorija „AV-Comparatives“ savo „Mac“  apsaugos apžvalgoje 2012 m. naują ESET apsaugos kartą jau įvertino, kaip „labai gerai apgalvotus produktus“.

Daugiau informacijos apie naujas programas: „ESET Cyber Security Pro“ ir „ESET Cyber Security“.

 


 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

HDMI ir DP jungtys bus uždraustos?

HDMI jungtį plėtojanti organizacija pareiškė, jog kabeliai, turintys HDMI ir „DisplayPort“ jungtis kartu, negali būti pardavinėjami. skaityti »

Kriptovaliutą kasantis kenkėjas naudojasi „Microsoft“ saugumo spraga

Nustatytas naujas kenkėjas, kuris pasinaudodamas užkrėstais „Windows“ interneto serveriais kasa virtualią valiutą „Monero“. skaityti »

Pavojingas bankininkystės trojanas vėl siaučia „Google Play“

Šių metų pradžioje aptiktas pavojingas „Android“ bankininkystės trojanas „BankBot“ sugrįžo į „Google Play“ su naujomis kenksmingomis funkcijomis. skaityti »

Interneto paslaugų tiekėjai galėjo dalyvauti šnipinėjimo kampanijose

Paaiškėjo, kad vartotojų šnipinėjimo kampanijose buvo naudojama naujausia gerai žinomos šnipinėjimo programos „FinFisher“, dar vadinamos „FinSpy“, versija. skaityti »

Programišiai „kasė“ virtualią valiutą rusiškose svetainėse

Virtualios valiutos kelia susidomėjimą ne tik siekiantiems užsidirbti vartotojams, bet ir kibernetiniams nusikaltėliams. skaityti »

Lietuva ES valstybėms siūlo kurti karinį Šengeną ir glaudžiau bendradarbiauti kibernetinės gynybos srityje

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis rugsėjo 6-7 dienomis dalyvavo Taline vykusiame Europos Sąjungos gynybos ministrų susitikime, kuriame aptarė naująsias ES gynybos iniciatyvas ir praktinius bendradarbiavimo projektus. skaityti »

Piktavaliai pasinaudojo „Facebook“ reklamai platinti

Užpuolikai pasinaudojo „Facebook“ keitimosi žinutėmis programa ir socialine inžinerija kenkėjiškai „JavaScript“ programai platinti skaityti »

Kas skatina kibernetinių nusikaltimų augimą?

Europolo duomenimis, globalus kibernetinių nusikaltimų poveikis šiuo metu yra vertinamas 3 trilijonais JAV dolerių ir viršija pasaulinę narkotikų rinką. skaityti »

Sukčiai pasipelnė iš „WannaCry“ epidemijos

2017 m. antrąjį ketvirtį kibernetiniai nusikaltėliai įsitraukė į šlamštalaiškių platinimą, bandydami pasinaudoti visuomenės baime dėl „WannaCry“ išpirkos reikalaujančių virusų epidemijos gegužę. skaityti »

Darbuotojai – pagrindinis kibernetinių nusikaltėlių taikinys

„Kibernetinio saugumo problema Lietuvoje yra lygiai tokia pat aktuali kaip ir didžiausiose pasaulio šalyse, kadangi šalių, biurų ar namų sienos kibernetinėje erdvėje neegzistuoja“, sako Monika Žemgulytė, Kazimiero Simonavičiaus ir „Cyber Security Academy“ Kibernetinio saugumo mokymų projekto vadovė. skaityti »

Torentų keliami pavojai nuo piratavimo dar neatgrasė

Nepaisant didelio populiarumo tarp vartotojų, torentai išlieka vienu rizikingiausių veiklų internete. skaityti »