Daugiau nei pusė „Mac“ kompiuterių naudotojų netaiko jokios antivirusinės apsaugos

Publikuota: 2013 m. vasario 4 d. pirmadienis

Ilgai gyvavęs mitas apie „Mac“ atsparumą virusams ir kenkėjiškoms programoms buvo sužlugdytas 2004 m., kai pasirodė pirmieji kenkėjai, nusitaikę į „Apple“ operacinę sistemą. Kasmet „Mac“ skirtų kenkėjiškų programų vis daugėja, vien per pastaruosius metus ESET grėsmių laboratorija nustatė daugiau nei dešimt naujų kenkėjų, tarp kurių į didžiausią „Mac“ kompiuterių zombių („botnet“) tinklą užkrėstus įrenginius įtraukęs Trojos arklys „Flashback“. Tuo tarpu 2012 m. žurnalo „Macworld“ atliktas tyrimas atskleidė, kad 57,5 proc. „Mac“ vartotojų netaiko jokios antivirusinės apsaugos.

„Nė viena operacinė sistema nėra 100 procentų saugi. Žinoma, palyginę „Mac“ skirtų grėsmių ir kitų platformų, ypač „Windows“, atakas gautume gerokai mažesnį skaičių „Apple“ naudai. Deja, susirūpinimą kelia vis didėjantis „Mac“ skirtų grėsmių skaičius, taip pat kad užkrėsti kompiuteriai lengvai gali tapti kitų platformų virusų ir kenkėjiškų programų nešėjais kitiems įrenginiams“, – tvirtina ESET saugumo sprendimams Lietuvoje atstovaujančios bendrovės „NOD Baltic“ vadovas Tomas Parnarauskas.

Pasaulinė saugumo sprendimų kūrėja ESET pristatė naujos kartos antivirusines programas „ESET Cyber Security Pro“ ir „ESET Cyber Security“, skirtas itin populiariai „Mac OS X“ platformai. Abu sprendimai su naujomis ir patobulintomis funkcijomis, euristine grėsmių nustatymo technologija bei debesų kompiuterija pagrįstu nuskaitymu užtikrina maksimalų apsaugos lygį ir proaktyvią apsaugą „Mac“ kompiuteriams. Programos naudoja itin minimalius sistemos resursus, išlaikydamos maksimalią kompiuterių veikimo galią. Naujos „ESET Cyber Security Pro“ ir „ESET Cyber Security“ realiuoju laiku apsaugo nuo naujų pasirodančių grėsmių, taip pat užkerta kelią virusams, plintantiems „Windows“ ar „Linux“ platformomis mišriuose tinkluose.

„ESET Cyber Security“ užtikrina pagrindinę kompiuterio apsaugą, o „ESET Cyber Security Pro“ pasitelkia asmeninę ugniasienę ir interneto turinio valdymo įrankį – tėvų kontrolę. Pastaroji funkcija leidžia tėvams kontroliuoti vaikų veiklą internete ir apsaugoti juos nuo žalingo turinio bei neigiamo informacijos poveikio, blokuojant nepageidaujamus tinklalapius ar svetainių kategorijas pagal turinį. Asmeninė ugniasienė apsaugo virtualią tapatybę ir asmeninius duomenis apsiperkant internetu ar naudojantis e-bankininkyste, vartotojai gali leisti arba blokuoti visus įeinančius ir išeinančius pasirinktų programėlių prisijungimus, paslaugas ar prievado numerius.

Abi programos turi nešiojamų laikmenų kontrolę, leidžiančią tikrinti USB, CD, DVD laikmenas nuo grėsmių ir blokuoti nepageidaujamus išorinius įrenginius. Nepriklausoma antivirusinių programų testavimo laboratorija „AV-Comparatives“ savo „Mac“  apsaugos apžvalgoje 2012 m. naują ESET apsaugos kartą jau įvertino, kaip „labai gerai apgalvotus produktus“.

Daugiau informacijos apie naujas programas: „ESET Cyber Security Pro“ ir „ESET Cyber Security“.

 


 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

HDMI ir DP jungtys bus uždraustos?

HDMI jungtį plėtojanti organizacija pareiškė, jog kabeliai, turintys HDMI ir „DisplayPort“ jungtis kartu, negali būti pardavinėjami. skaityti »

Baltijos šalių ir partnerių atstovai stiprino bendradarbiavimą sprendžiant pavojingus kibernetinius incidentus

Praėjusią savaitę Krašto apsaugos ministerijos ir Nacionalinio kibernetinio saugumo centro atstovai dalyvavo JAV pajėgų Europoje vadavietės organizuotuose kibernetinio saugumo pratybose „Baltic Ghost 2017“ Štutgarte. skaityti »

50 slaptažodžių per valandą: kaip galima sukompromituoti verslo tinklą su 20 JAV dolerių kainuojančiu įrenginiu

„Kaspersky Lab“ ekspertai nustatė, kad galingą įsilaužimo įrankį per kelias valandas galima sukurti už maždaug 20 JAV dolerių. skaityti »

„Petya“ – ne virusas, o galingas naikinimo ginklas

Pradeda aiškėti, kad Ukrainą atakavęs virusas „Petya“ buvo sukurtas atrodyti kaip išpirkos reikalaujantis kenkėjas, bet pagrindinis jo tikslas buvo naikinti tam tikrų sistemų duomenis, į kurias programišiai nusitaikė tikslingai. skaityti »

Išpirkos reikalaujantys virusai pavojų kelia išsivysčiusioms rinkoms

Išpirkos reikalaujančių virusų platintojai daugiausia dėmesio skiria turtingoms šalims. Išsivysčiusiose rinkose ne tik aukštesnis pajamų lygis, bet ir pažangesnė mobiliojo ir elektroninio mokėjimo infrastruktūra. Pagal skaityti »

Paaiškėjo kompiuterinio viruso „Petya“ plitimo būdas Ukrainoje

Programišiai atakai panaudojo buhalterinės apskaitos programą „M.E.Doc“, kuri yra gana populiari Ukrainoje, naudojama skirtingose industrijose, įskaitant finansines institucijas. skaityti »

Pasaulį atakuoja virusas „Petya“

Birželio 27 d. pasaulį vėl atakavo „WannaCry“ tipo virusas – „Petya“. skaityti »

Gimtadienių priminimo programa veikė kaip reklaminis virusas

Iš pažiūros nekenksminga „Windows“ operacinėje sistemoje veikianti programa „Birthday Reminder” buvo naudojama „pakabinti“ DNS ir rodyti vartotojams reklamas. skaityti »

Kibernetiniams įsilaužėliams rūpi ne tik pinigai

Internete kasdien pasirodo tūkstančiai naujų virusų atmainų, o didžioji jų dalis išnaudoja jau žinomus, tačiau vartotojų taip ir nepašalintus pažeidžiamumus. skaityti »

Gali pasikartoti „WannaCry“ atakų scenarijus: šįkart taikinyje – „Linux“

Saugumo ekspertai įspėja, kad po globalios „WannaCry“ atakos galime sulaukti dar vienos kenkėjų bangos. skaityti »

Programišiai pasitelkė „Instagram“ savo aukų šnipinėjimui

Kenksminga programa „Turla“ socialiniame tinkle „Instagram“ šnipinėja savo potencialias aukas. skaityti »