Daugiau nei pusė „Mac“ kompiuterių naudotojų netaiko jokios antivirusinės apsaugos

Publikuota: 2013 m. vasario 4 d. pirmadienis

Ilgai gyvavęs mitas apie „Mac“ atsparumą virusams ir kenkėjiškoms programoms buvo sužlugdytas 2004 m., kai pasirodė pirmieji kenkėjai, nusitaikę į „Apple“ operacinę sistemą. Kasmet „Mac“ skirtų kenkėjiškų programų vis daugėja, vien per pastaruosius metus ESET grėsmių laboratorija nustatė daugiau nei dešimt naujų kenkėjų, tarp kurių į didžiausią „Mac“ kompiuterių zombių („botnet“) tinklą užkrėstus įrenginius įtraukęs Trojos arklys „Flashback“. Tuo tarpu 2012 m. žurnalo „Macworld“ atliktas tyrimas atskleidė, kad 57,5 proc. „Mac“ vartotojų netaiko jokios antivirusinės apsaugos.

„Nė viena operacinė sistema nėra 100 procentų saugi. Žinoma, palyginę „Mac“ skirtų grėsmių ir kitų platformų, ypač „Windows“, atakas gautume gerokai mažesnį skaičių „Apple“ naudai. Deja, susirūpinimą kelia vis didėjantis „Mac“ skirtų grėsmių skaičius, taip pat kad užkrėsti kompiuteriai lengvai gali tapti kitų platformų virusų ir kenkėjiškų programų nešėjais kitiems įrenginiams“, – tvirtina ESET saugumo sprendimams Lietuvoje atstovaujančios bendrovės „NOD Baltic“ vadovas Tomas Parnarauskas.

Pasaulinė saugumo sprendimų kūrėja ESET pristatė naujos kartos antivirusines programas „ESET Cyber Security Pro“ ir „ESET Cyber Security“, skirtas itin populiariai „Mac OS X“ platformai. Abu sprendimai su naujomis ir patobulintomis funkcijomis, euristine grėsmių nustatymo technologija bei debesų kompiuterija pagrįstu nuskaitymu užtikrina maksimalų apsaugos lygį ir proaktyvią apsaugą „Mac“ kompiuteriams. Programos naudoja itin minimalius sistemos resursus, išlaikydamos maksimalią kompiuterių veikimo galią. Naujos „ESET Cyber Security Pro“ ir „ESET Cyber Security“ realiuoju laiku apsaugo nuo naujų pasirodančių grėsmių, taip pat užkerta kelią virusams, plintantiems „Windows“ ar „Linux“ platformomis mišriuose tinkluose.

„ESET Cyber Security“ užtikrina pagrindinę kompiuterio apsaugą, o „ESET Cyber Security Pro“ pasitelkia asmeninę ugniasienę ir interneto turinio valdymo įrankį – tėvų kontrolę. Pastaroji funkcija leidžia tėvams kontroliuoti vaikų veiklą internete ir apsaugoti juos nuo žalingo turinio bei neigiamo informacijos poveikio, blokuojant nepageidaujamus tinklalapius ar svetainių kategorijas pagal turinį. Asmeninė ugniasienė apsaugo virtualią tapatybę ir asmeninius duomenis apsiperkant internetu ar naudojantis e-bankininkyste, vartotojai gali leisti arba blokuoti visus įeinančius ir išeinančius pasirinktų programėlių prisijungimus, paslaugas ar prievado numerius.

Abi programos turi nešiojamų laikmenų kontrolę, leidžiančią tikrinti USB, CD, DVD laikmenas nuo grėsmių ir blokuoti nepageidaujamus išorinius įrenginius. Nepriklausoma antivirusinių programų testavimo laboratorija „AV-Comparatives“ savo „Mac“  apsaugos apžvalgoje 2012 m. naują ESET apsaugos kartą jau įvertino, kaip „labai gerai apgalvotus produktus“.

Daugiau informacijos apie naujas programas: „ESET Cyber Security Pro“ ir „ESET Cyber Security“.

 


 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

HDMI ir DP jungtys bus uždraustos?

HDMI jungtį plėtojanti organizacija pareiškė, jog kabeliai, turintys HDMI ir „DisplayPort“ jungtis kartu, negali būti pardavinėjami. skaityti »

Kibernetinio saugumo srityje Europoje lyderiauja Estija

Tarptautinė telekomunikacijų sąjunga paskelbė pasaulinį kibernetinio saugumo indeksą. skaityti »

Nori būti saugus – nesidalink savo įrenginiais ir duomenimis

Beveik pusė naudotojų, kurie dalijosi savo duomenimis internete, buvo praradę duomenis iš išmaniųjų telefonų. skaityti »

Naujas virusas puola „Apple“ įrenginius

Neseniai „Fortinet“ aptiko naują virusą „Macransom“, kuris atakuoja tik „Apple“ kompiuterius. skaityti »

Europos Sąjungos verslo bendrovės privalomai turės laikytis naujojo Bendrojo duomenų apsaugos reglamento

Per pastaruosius kelerius metus nutekinama rekordiškai daugiau bendrovių saugomų asmeninių duomenų, Europos Sąjunga ėmėsi veiksmų užtikrinti duomenų saugumui. skaityti »

Lietuvos vadovybė aptarė kibernetinio saugumo klausimus su Slovėnijos prezidentu

Birželio 13 d. LR Krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza ir prezidentė Dalia Grybauskaite susitiko su Slovėnijos prezidentu Borutu Pahoru. skaityti »

Aptiktas grėsmingas kompiuterinis virusas, galintis išjungti net elektros tiekimą

„Industroyer” yra itin pažangi ir labai pavojinga kenkėjiška programa, sukurta perimti ir trikdyti kritinę infrastruktūrą. skaityti »

Lietuvos bankas atliko kibernetines pratybas bankų sektoriuje

Lietuvos bankas savo lėšomis ir pajėgomis pirmasis euro zonoje atliko kibernetines pratybas, kurių metu tikrino mūsų šalies finansų rinkos dalyvių – daugiausia bankų – atsparumą kibernetiniams išpuoliams. skaityti »

Smulkmena, kasmet galinti išgelbėti tūkstančius vaikų

Kaip rodo tarptautinės organizacijos „Dingę Europos vaikai“ duomenys, Europos Sąjungoje kas dvi tris minutes karštąja linija 116000 gaunamas pranešimas apie dingusį vaiką. Lietuvos statistika taip pat nedžiugina, čia kiekvienais metais gaunama apie 2 000 pranešimų dėl dingusių vaikų. skaityti »

Dauguma žmonių dalijasi asmenine informacija internete

Vienas iš penkių žmonių pripažįsta, kad dalijasi slaptais duomenimis su žmonėmis, kurių nelabai gerai pažįsta, ir su visiškai nepažįstamais. skaityti »

„Visa“ pradeda diegti naują saugumo standartą

„Visa“ ruošiasi atnaujinti savo tarnybą „Verified by Visa“. Įdiegta nauja apsaugos sistemos versija „3D Secure 2.0“ užtikrins patogesnį ir saugesnį atsiskaitymo per internetą būdą. skaityti »