Debesų technologija pagrįstas sprendimas „atpažįsta“ nusikaltėlius

Publikuota: 2014 m. liepos 4 d. penktadienis

Kompanija „Facewatch“ pristatė debesų technologija pagrįstą virtualią paslaugą, leidžiančią keistis su policija vaizdo medžiaga ir nuotraukomis.

Paslaugą kuriančios komandos tikslas – sukurti įtartinų asmenų duomenų bazę pasitelkus į pagalbą visuomenės narius (angl. crowdsourcing). Tokios bazės sukūrimu suinteresuota tiek verslo visuomenė, tiek policija.

Sistema buvo sukurta dar 2010 metų pradžioje. Jos iniciatorius buvo vienos Londono vyninės savininkas, kuriam tekdavo nuolat nukentėti nuo smulkių vagišių. Šiuo metu kompanija „Facewatch“ turi 8 tūkst. partnerių iš mažojo ir vidutinio verslo ir ne vieną policijos padalinį. Kompanija bendradarbiauja ir su didelėmis organizacijomis – bankų padaliniais ir muziejais.

Paslauga besinaudojantys klientai vaizdo medžiagą ir nuotraukas su policijos leidimu iš „Facewatch“ gauna nuolat. Programa taip pat suteikia galimybę keistis pranešimais su policijos padaliniais ir taip paskatinti juos aktyviau dalyvauti atskleidžiant nusikaltimus.

Debesų technologija paremta sistema pateikia visą informaciją apie nusikaltėlius ir galimus nusikaltimus interaktyviame žemėlapyje, kuriame nurodytos incidentų datos ir laikai. Naudotojams taip pat suteikiama galimybė ieškoti įtariamųjų, veikiančių jiems aktualioje vietovėje. Be to, leidžiama pamatyti įtariamųjų nuotraukas, kad lengviau būtų galima juos atpažinti.

 

Šaltinis: secnews.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Rastas būdas iššifruoti vienu pavojingiausių „Trojos“ virusų užkrėstus failus

„Kaspersky Lab“ išleido atnaujintą nemokamą paslaugą „RannohDecryptor“ kovoti su naujausio šifruotojo „CryptXXX“ – vieno plačiausiai paplitusių ir pavojingiausių šio tipo virusų – versijomis. skaityti »

„Danske Bank“ ragina gyventojus saugoti savo duomenis

Suaktyvėjus piktavalių asmenų bandymams išvilioti iš bankų klientų konfidencialią informaciją, susijusią su sąskaitomis, prisijungimo kodais, mokėjimo kortelėmis ir slaptažodžiais, „Danske Bank“ ragina gyventojus išlikti budrius ir šių duomenų niekam neatskleisti. skaityti »

Apsaugos sistemų rinka augs 4,6 proc. kasmet

Tyrimų bendrovės „IHS Markit“ duomenimis, 2015 m. duomenų apsaugos sistemų rinkos apimtis sudarė 60,3 mlrd. JAV dolerio. skaityti »

Saugumo prognozės 2017-iesiems

„Kaspersky Lab“ ekspertų nuomone, 2017 m. svarbiausi bus duomenų ir naudotojų asmeninio gyvenimo konfidencialumo išsaugojimo klausimai, taip pat saugumo lygio užtikrinimas naudojant virtualias valiutas. skaityti »

„Cisco Systems Inc.“ kuria savisaugos nuo kibernetinių atakų sistemą

„Cisco Systems Inc.“ kuria išmaniąją savisaugos sistemą, veikiančią dirbtinio intelekto pagrindu, kuri padėtų aptikti kenksmingą programinę įrangą. skaityti »

2016 m. grėsmių apžvalga: serveriai parduoti, globalūs kompiuterių zombių tinklai ir dėmesys mobiliesiems įrenginiams

2016 m. didžiausios pasaulio kibernetinės grėsmės buvo susijusios su pinigais, informacija ir noru žlugdyti. skaityti »

Kova su išpirkos reikalaujančiais virusais įgauna pagreitį

Pasaulinė kova su išpirkos reikalaujančiais virusais įgauna pagreitį, ir dabar prie projekto „No More Ransom“ („Jokių išpirkų“) prisijungė jau daugiau nei 30 naujų partnerių iš viešojo ir privataus sektorių. skaityti »

Kaip saugiai pirkti dovanas internete

Nors prekybos atstovai tikina, kad kalėdinė el. prekyba neprilygsta parduotuvių šturmui Juodąjį penktadienį, ieškantys dovanų internete turi būti itin atidūs ir šiuo periodu. skaityti »

Tobulėja „Android“ išpirkos reikalaujantys kenkėjai

„Android“ naudotojai atakuojami įvairių tipų naudos ieškančių kenksmingų programų, dažniausiai tarp jų pasitaiko vadinamieji „policijos kenkėjai“, bandantys įbauginti aukas sumokėti baudas, esą jų įrenginiuose buvo aptiktas nelegalus turinys. skaityti »

Išpuoliai prieš verslą vykdomi kas 40 sekundžių

2016 m. išpirkos reikalaujančių virusų išpuolių prieš verslą padaugėjo tris kartus – nuo išpuolių kas 2 minutes sausį iki kas 40 sekundžių spalį. skaityti »