Debesų technologija pagrįstas sprendimas „atpažįsta“ nusikaltėlius

Publikuota: 2014 m. liepos 4 d. penktadienis

Kompanija „Facewatch“ pristatė debesų technologija pagrįstą virtualią paslaugą, leidžiančią keistis su policija vaizdo medžiaga ir nuotraukomis.

Paslaugą kuriančios komandos tikslas – sukurti įtartinų asmenų duomenų bazę pasitelkus į pagalbą visuomenės narius (angl. crowdsourcing). Tokios bazės sukūrimu suinteresuota tiek verslo visuomenė, tiek policija.

Sistema buvo sukurta dar 2010 metų pradžioje. Jos iniciatorius buvo vienos Londono vyninės savininkas, kuriam tekdavo nuolat nukentėti nuo smulkių vagišių. Šiuo metu kompanija „Facewatch“ turi 8 tūkst. partnerių iš mažojo ir vidutinio verslo ir ne vieną policijos padalinį. Kompanija bendradarbiauja ir su didelėmis organizacijomis – bankų padaliniais ir muziejais.

Paslauga besinaudojantys klientai vaizdo medžiagą ir nuotraukas su policijos leidimu iš „Facewatch“ gauna nuolat. Programa taip pat suteikia galimybę keistis pranešimais su policijos padaliniais ir taip paskatinti juos aktyviau dalyvauti atskleidžiant nusikaltimus.

Debesų technologija paremta sistema pateikia visą informaciją apie nusikaltėlius ir galimus nusikaltimus interaktyviame žemėlapyje, kuriame nurodytos incidentų datos ir laikai. Naudotojams taip pat suteikiama galimybė ieškoti įtariamųjų, veikiančių jiems aktualioje vietovėje. Be to, leidžiama pamatyti įtariamųjų nuotraukas, kad lengviau būtų galima juos atpažinti.

 

Šaltinis: secnews.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Tarptautinėse kibernetinio saugumo pratybose susirėmė kibernetinio saugumo ir informacinių technologijų specialistai

Balandžio 18–22 d. vienose didžiausių NATO kibernetinio saugumo pratybų „Locked Shields 2016“ (liet. „Suremti skydai“) dalyvauja ir Lietuvos krašto apsaugos sistemos informacinių technologijų ir kibernetinio saugumo specialistų komanda. skaityti »

JAV kibernetiniu saugumu rūpinsis „MasterCard“, „Microsoft“ ir „Uber“

JAV Baltieji rūmai paskelbė Kibernetinio saugumo sustiprinimo komisijos, įsteigtos dar vasario mėnesio pabaigoje, narius. skaityti »

Sukčiai ieško naujų būdų, kaip gauti prieigą prie „Facebook“ naudotojų duomenų

Sukčiai yra gerai perpratę žmonių silpnybes ir aktyviai išnaudoja smalsumą savo tikslais. skaityti »

Dalintis asmenine informacija rizikinga

Remiantis „Kaspersky Lab“ atlikto tyrimo duomenimis, žmonės vis dar rizikingai dalijasi asmenine informacija internete. skaityti »

Per 2016 m. I ketv. CERT-LT ištyrė 12 035 incidentus kibernetinėje erdvėje

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos nacionalinis elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinys (CERT-LT) per 2016 m. I ketv. ištyrė 12 035 incidentus. skaityti »

IVPK priėmė sprendimą dėl Valstybės kontrolės ataskaitos „Kibernetinio saugumo aplinka Lietuvoje“

Informacinės visuomenės plėtros komitetas (IVPK) priėmė sprendimą dėl Valstybės kontrolės ataskaitos Nr. VA-P-90-4-16 „Kibernetinio saugumo aplinka Lietuvoje“. skaityti »

Kinijoje įkurta Kibernetinio saugumo asociacija

Kinijoje įkurta pirmoji visuomeninė Kibernetinio saugumo asociacija sieks įdiegti saugumo standartus, atliks interneto saugumo tyrimus. skaityti »

Verslas nusisuka nuo bankų, kurie nesiima tinkamo IT saugumo

Remiantis „Kaspersky Lab“ apklausos rezultatais, daugiau nei du trečdaliai bendrovių mieliau renkasi banką, turintį nepriekaištingą saugumo reputaciją. skaityti »

Į kibernetinių sukčių pinkles moterys patenka dažniau nei vyrai

Didžiojoje Britanijoje atliktas tyrimas parodė, kad moterų šansai susidurti su kibernetiniais sukčiais šešis kartus didesni nei vyrų. skaityti »

Naudotojai bijo sekimo internete, bet nesistengia apsaugoti savo privatumo

Remiantis „Kaspersky Lab“ viktorinos „Ar jūs turite pakankamai kibernetinių žinių?“ rezultatais, 41 proc. naudotojų jaučiasi nesaugiai, kai tinklalapiai seka jų buvimo vietą ir veiklą internete, tačiau nieko dėl to nedaro. skaityti »