ES priimtas pirmasis istorijoje kibernetinio saugumo įstatymas

Publikuota: 2015 m. gruodžio 8 d. antradienis

Europos Sąjungos (ES) šalys narės ir Europos Parlamento deputatai patvirtino pirmą istorijoje kibernetinio saugumo įstatymą. Jame numatyta, kad visos interneto bendrovės apie kibernetines atakas privalės pranešti atitinkamoms ES institucijoms.

Agentūros „Reuters“ duomenimis, šio įstatymo svarstymas truko 5 valandas. Vis dėlto kaip atsakas augančiam kibernetiniam pavojui ir siekiant apsaugoti ES gyventojų konfidencialius duomenis, įstatymas buvo priimtas.

Anot Europos Komisijos viceprezidento skaitmeninės rinkos klausimais Andruso Ansipo, priimtas įstatymas stiprins pasitikėjimą elektroninėmis paslaugomis, tarp jų ir tarptautinėmis. „Internetas neturi sienų, todėl problemos gali migruoti iš vienos šalies į kitą. Būtent dėl to mums reikalingas sprendimas, apimantis visas ES šalis. Manau, šis įstatymas yra svarbus žingsnis tokio sprendimo link“, – pabrėžė A. Ansipas.

Naujasis įstatymas, arba tinklų ir informacinio saugumo direktyva (angl. Network and Information Security Directive), numato didesnes saugumo priemones itin svarbiuose sektoriuose, tokiuose kaip transportas, energetika, finansai ir medicina. Kompanijos, dirbančios šiose srityse, kartu su IT bendrovėmis turės pranešti apie kibernetines atakas ir kitus incidentus, susijusius su kibernetiniu saugumu. Beje, socialiniai tinklai į direktyvos veikimo lauką nepatenka. Laiku apie nusikaltimus nepranešusioms įmonėms gresia baudos.

 

Šaltinis: banks.eu
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Modernios technologijos padės policijai kovoti su terorizmu ir sunkiais nusikaltimais

Įsibėgėja sausio mėnesį startavusio Europos Komisijos finansuojamo projekto „Keleivių duomenų įrašų sistemos sukūrimas Lietuvoje” (angl. Passenger Name Record, toliau – PNR) įgyvendinimas. skaityti »

Kompanijos „Google“ suburta komanda kovoja su išpuoliais internete

Pranešama, kad naujausias ir geriausias „Google“ saugumo projektas yra technologijų inžinierių komanda pavadinimu „Project Zero“. skaityti »

„Kaspersky Lab“ patarimai, kaip saugiai organizuoti atostogas

Atsižvelgiant į paprastus „Kaspersky Lab“ ekspertų patarimus galima apsisaugoti nuo „atostogų“ apgavikų. skaityti »

Sekama toliau: „Kaspersky Lab“ atvėrė naują kibernetinio šnipinėjimo kampanijos vingį

Išaiškintos naujojo kibernetinio šnipinėjimo kampanijos etapo detalės, susijusios su dar pernai „Kaspersky Lab“ ir „CrySyS Lab“ specialistų aptiktu „Trojos“ virusu „MiniDuke“. skaityti »

Gyventojai įgyja imunitetą telefoninių sukčių pinklėms

Per pirmą šių metų pusmetį į SEB banką kreipėsi 20 nuo telefoninių sukčių nukentėjusių gyventojų – tai yra šešis kartus mažiau negu tuo pačiu metu pernai, kai nuo sukčių nukentėjo 124 gyventojai. skaityti »

„Microsoft“ stiprina „Outlook.com“ ir „OneDrive“ saugumą

Bendrovė „Microsoft“ paskelbė stiprinanti „Outlook.com“ ir „OneDrive“ paslaugų saugumą. skaityti »

Debesų technologija pagrįstas sprendimas „atpažįsta“ nusikaltėlius

Kompanija „Facewatch“ pristatė debesų technologija pagrįstą virtualią paslaugą, leidžiančią keistis su policija vaizdo medžiaga ir nuotraukomis. skaityti »

„Cisco“ pateikia vis daugiau sprendimų kovai su „Zero-Day“ grėsmėmis

Kovai su kibernetinėmis grėsmėmis, nuo kurių dar nėra sukurta apsauga, t. y. Zero-Day grėsmėmis, ir kitomis nuolat gresiančiomis kibernetinėmis atakomis pasaulinė internetinių technologijų srities lyderė „Cisco“ siūlo vis daugiau naujų sprendimų. skaityti »

„Kaspersky Lab“ mini pirmojo mobiliųjų platformų kirmino aptikimo 10-metį

Lygiai prieš 10 metų „Kaspersky Lab“ aptiko „Cabir“ – pirmąjį kirminą, naudojamą mobiliuosiuose įrenginiuose. skaityti »

„Kaspersky Lab“ skelbia apie „GameOver Zeus“ ir „Cryptolocker“ pavojų

Naujiena apie tai, kad kenkėjiška programa „GameOver Zeus“ veikia kartu su programa plėšiku „Cryptolocker“ vienoje kibernetinio nusikaltimo kampanijoje, privertė sunerimti. skaityti »