ES priimtas pirmasis istorijoje kibernetinio saugumo įstatymas

Publikuota: 2015 m. gruodžio 8 d. antradienis

Europos Sąjungos (ES) šalys narės ir Europos Parlamento deputatai patvirtino pirmą istorijoje kibernetinio saugumo įstatymą. Jame numatyta, kad visos interneto bendrovės apie kibernetines atakas privalės pranešti atitinkamoms ES institucijoms.

Agentūros „Reuters“ duomenimis, šio įstatymo svarstymas truko 5 valandas. Vis dėlto kaip atsakas augančiam kibernetiniam pavojui ir siekiant apsaugoti ES gyventojų konfidencialius duomenis, įstatymas buvo priimtas.

Anot Europos Komisijos viceprezidento skaitmeninės rinkos klausimais Andruso Ansipo, priimtas įstatymas stiprins pasitikėjimą elektroninėmis paslaugomis, tarp jų ir tarptautinėmis. „Internetas neturi sienų, todėl problemos gali migruoti iš vienos šalies į kitą. Būtent dėl to mums reikalingas sprendimas, apimantis visas ES šalis. Manau, šis įstatymas yra svarbus žingsnis tokio sprendimo link“, – pabrėžė A. Ansipas.

Naujasis įstatymas, arba tinklų ir informacinio saugumo direktyva (angl. Network and Information Security Directive), numato didesnes saugumo priemones itin svarbiuose sektoriuose, tokiuose kaip transportas, energetika, finansai ir medicina. Kompanijos, dirbančios šiose srityse, kartu su IT bendrovėmis turės pranešti apie kibernetines atakas ir kitus incidentus, susijusius su kibernetiniu saugumu. Beje, socialiniai tinklai į direktyvos veikimo lauką nepatenka. Laiku apie nusikaltimus nepranešusioms įmonėms gresia baudos.

 

Šaltinis: banks.eu
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

„No More Ransom“ iniciatyva: daugiau nei 28 000 iššifruotų įrenginių

Prieš metus, 2016 m. liepos 25 d., Nyderlandų nacionalinė policija, Europolas, „McAfee“ ir „Kaspersky Lab“ pradėjo iniciatyvą „No More Ransom initiative“. skaityti »

Naujas pavojingas bankinis „Trojos“ virusas pasirengęs pulti

„Kaspersky Lab“ ekspertai aptiko „NukeBot“ – naują kenkėjišką programą, kuri skirta vogti internetinės bankininkystės klientų duomenis. skaityti »

Dėmesio: plinta apgaulingos SMS žinutės

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba informuoja, kad šiuo metu Lietuvoje plinta SMS pranešimai, kuriais piktavaliai siekia išgauti prisijungimo prie el. bankininkystės duomenis. skaityti »

Darbuotojų identifikacijai po oda įsiuvami lustai

Dvi įmonės jau eksperimentuoja savo darbuotojams po oda įsiūdamos mikroschemas. skaityti »

Ar pildosi 2017 m. saugumo prognozės?

Panašu, kad ekspertai nesuklydo prognozuodami išpirkos reikalaujančių kenkėjų gausą ir kitas saugumo grėsmes šiems metams. skaityti »

„Kaspersky Lab“ švenčia 20 metų jubiliejų

1989 m. jaunas programinės įrangos inžinierius nustatė, kad jo kompiuterį užpuolė nežinomas „Cascade“ virusas. Tas inžinierius – tai Eugenijus Kaspersky. skaityti »

„Mastercard“ investuoja į dirbtinio intelekto technologijas

„Mastercard“ įsigijo dirbtinio intelekto technologijas kuriančią įmonę „Brighterion“. skaityti »

Kibernetinio saugumo taryboje aptartas Nacionalinės kibernetinio saugumo strategijos rengimas

Liepos 12 d. įvyko jau penktasis nuo 2015 m. egzistuojančios Kibernetinio saugumo tarybos, vadovaujamos Tarybos pirmininko – Krašto apsaugos viceministro Edvino Kerzos – posėdis. skaityti »

Socialiniai tinklai darbe – kaip užtikrinti įmonės saugumą?

Remiantis „Cisco“ ataskaita, masinę auditoriją sutraukiantys internetiniai puslapiai, taip pat ir socialiniai tinklai, kelia ženklią grėsmę verslo duomenų saugumui. skaityti »

Interneto bankininkystės saugumo incidentai bankams kainuoja 1,8 mln. JAV dolerių

61 proc. kibernetinio saugumo incidentų, susijusių su internetine bankininkyste, puolamoms institucijoms pridaro papildomų išlaidų, įskaitant duomenų, prekių ženklo ar įmonės reputacijos praradimą, konfidencialios informacijos nutekėjimą ir t. t. skaityti »