ES priimtas pirmasis istorijoje kibernetinio saugumo įstatymas

Publikuota: 2015 m. gruodžio 8 d. antradienis

Europos Sąjungos (ES) šalys narės ir Europos Parlamento deputatai patvirtino pirmą istorijoje kibernetinio saugumo įstatymą. Jame numatyta, kad visos interneto bendrovės apie kibernetines atakas privalės pranešti atitinkamoms ES institucijoms.

Agentūros „Reuters“ duomenimis, šio įstatymo svarstymas truko 5 valandas. Vis dėlto kaip atsakas augančiam kibernetiniam pavojui ir siekiant apsaugoti ES gyventojų konfidencialius duomenis, įstatymas buvo priimtas.

Anot Europos Komisijos viceprezidento skaitmeninės rinkos klausimais Andruso Ansipo, priimtas įstatymas stiprins pasitikėjimą elektroninėmis paslaugomis, tarp jų ir tarptautinėmis. „Internetas neturi sienų, todėl problemos gali migruoti iš vienos šalies į kitą. Būtent dėl to mums reikalingas sprendimas, apimantis visas ES šalis. Manau, šis įstatymas yra svarbus žingsnis tokio sprendimo link“, – pabrėžė A. Ansipas.

Naujasis įstatymas, arba tinklų ir informacinio saugumo direktyva (angl. Network and Information Security Directive), numato didesnes saugumo priemones itin svarbiuose sektoriuose, tokiuose kaip transportas, energetika, finansai ir medicina. Kompanijos, dirbančios šiose srityse, kartu su IT bendrovėmis turės pranešti apie kibernetines atakas ir kitus incidentus, susijusius su kibernetiniu saugumu. Beje, socialiniai tinklai į direktyvos veikimo lauką nepatenka. Laiku apie nusikaltimus nepranešusioms įmonėms gresia baudos.

 

Šaltinis: banks.eu
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Nustatyti du nauji išpirkos reikalaujantys kenkėjai

Panašu, kad saugumo ekspertų prognozės 2017-iesiems metams pradeda pildytis – išpirkos reikalaujančių kenkėjų armiją papildė dar dvi naujos kenksmingos programos „Spora“ ir „Marlboro“. skaityti »

2016 m. ketvirtąjį ketvirtį finansinių kenkėjiškų programų aukų skaičius padidėjo 22,49 proc.

2016 m. ketvirtąjį ketvirtį naudotojų, kurie susidūrė su pinigus ar vertingą finansinę informaciją vagiančiomis kenkėjiškomis programomis, skaičius pasiekė 319 tūkst., tai 22,49 proc. daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu 2015 m. skaityti »

Per 2016 metus RRT gavo 842 pranešimus apie neteisėtą ar žalingą turinį internete

Per 2016 m. Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) interneto karštąja linija gavo 842 pranešimus apie neteisėtą ar žalingą turinį internete. skaityti »

Populiariausi 2016-ųjų slaptažodžiai

Retas žmogus sugeba įsiminti 10 unikalių slaptažodžių, todėl dažniausiai renkasi lengvai prisimenamų ženklų rinkinį. skaityti »

Prastas slaptažodis – kaip paliktos atviros durys

Viso pasaulio interneto naudotojai dar turi išmokti naudotis slaptažodžiais skaityti »

Nauja apgaulė „WhatsApp“ – siūlo nemokamą internetą be „Wi-Fi“

Saugumo ekspertai perspėja, kad pastaruoju metu daugėja sukčiavimo atvejų populiarioje susirašinėjimo programėlėje „WhatsApp“. skaityti »

Daiktų interneto keliamų pavojų leis išvengti tam tikros taisyklės

Vienu iš didžiausių kibernetinių grėsmių sulauksiančių taikinių šiais metais saugumo ekspertai nurodė sparčiai populiarėjančius daiktų interneto įrenginius. skaityti »

Nustatytas naujas kenkėjo „KillDisk“ variantas, šifruojantis „Linux“ įrenginius

Nustatytas naujas kenkėjo „KillDisk“ variantas, siejamas su pagarsėjusia programišių grupuote „BlackEnergy“, kuri 2015 m. pabaigoje rengė išpuolius prieš Ukrainos žiniasklaidos organizacijas ir elektros energiją tiekiančias įmones. skaityti »

Keturios įmonės iš dešimties nežino, kaip apsisaugoti nuo „DDoS“

„Kaspersky Lab“ atliktas tyrimas nustatė, kad verslo įmonės nėra pasirengusios apsisaugoti nuo „DDoS“ išpuolių. skaityti »

CERT-LT įspėja apie suklastotus elektroninius pranešimus

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos nacionalinis elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinys (CERT-LT) įspėja, kad pastaruoju metu itin padaugėjo suklastotų elektroninių pranešimų (angl. phishing). skaityti »