Europarlamentas balsavo prieš antipiratinį susitarimą ACTA

Publikuota: 2012 m. liepos 4 d. trečiadienis

Europarlamentas balsavo prieš antipiratinį susitarimą ACTA (The Anti-Counterfeiting Trade Agreement).

Prieš susitarimo pasirašymą balsavo 478 deputatai, už jo priėmimą – 39, 146 susilaikė.

ACTA leistų muitinės pareigūnams tikrinti kertančiųjų sieną kompiuterius, taip pat įpareigotų interneto paslaugų teikėjus pranešti apie vartotojų pažeidžiamas autorių teises. ACTA kritikai mano, kad susitarimas varžo piliečių žodžio laisvės ir asmeninių duomenų konfidencialumo teises.

Prieš priimdami sprendimą Europos Parlamento nariai išklausė penkių Parlamento komitetų nuomonę įvairiais siūlomo sudaryti susitarimo aspektais – teisės požiūriu, piliečių laisvių, pramonės, vystymosi bei tarptautinės prekybos. Visi minėti komitetai rekomendavo atmesti siūlymą Europos Sąjungai prisijungti prie ACTA.

Pagrindinis EP pranešėjas šiuo klausimu Socialistų ir demokratų frakcijos narys Deivydas Martinas įsitikinęs, kad teisės aktai, dėl kurių deramasi ir kurių įsigaliojimo siekiama slaptai, yra blogi teisės aktai. Be to, pranešėjo manymu, atėjus laikui balsuoti, ką pasirinkti – komercinius interesus ar pilietines laisves – Parlamentas visada stos pilietinių laisvių pusėn.

Pranešėjas D. Martinas taip pat pabrėžė, kad Parlamentas pritaria tam, kad Europos Sąjungoje intelektinės nuosavybės teisės turi būti ginamos. Tačiau ACTA nėra tam tinkama priemonė. Be to, anot pranešėjo, jei Komisija būtų tinkamai įtraukusi Parlamentą į derybų procesą nuo pat pradžios ir atsižvelgusi į Parlamento raginimą turėti dvi atskiras sutartis – vieną dėl fizinių prekių, kitą dėl virtualių, pirmajai šiandien būtų buvę galima pritarti.

Visuomenė šiuo klausimu buvo itin aktyvi visą ACTA svarstymo Parlamente pusmetį – vien per pastarąją savaitę sulaukta per tūkstantį laiškų, prašančių nepritarti susitarimo sudarymui. Turbūt galima drąsiai sakyti, kad tokios visuomenės reakcijos dar nebuvo sulaukęs nė vienas Parlamente nagrinėjamas klausimas.

Susitarimą pasirašė daugelis šalių, tarp jų – Australija, Kanada, JAV ir Japonija.

Šaltinis: lenta.ru, pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kriptovaliutą kasantis kenkėjas naudojasi „Microsoft“ saugumo spraga

Nustatytas naujas kenkėjas, kuris pasinaudodamas užkrėstais „Windows“ interneto serveriais kasa virtualią valiutą „Monero“. skaityti »

Pavojingas bankininkystės trojanas vėl siaučia „Google Play“

Šių metų pradžioje aptiktas pavojingas „Android“ bankininkystės trojanas „BankBot“ sugrįžo į „Google Play“ su naujomis kenksmingomis funkcijomis. skaityti »

Interneto paslaugų tiekėjai galėjo dalyvauti šnipinėjimo kampanijose

Paaiškėjo, kad vartotojų šnipinėjimo kampanijose buvo naudojama naujausia gerai žinomos šnipinėjimo programos „FinFisher“, dar vadinamos „FinSpy“, versija. skaityti »

Programišiai „kasė“ virtualią valiutą rusiškose svetainėse

Virtualios valiutos kelia susidomėjimą ne tik siekiantiems užsidirbti vartotojams, bet ir kibernetiniams nusikaltėliams. skaityti »

Lietuva ES valstybėms siūlo kurti karinį Šengeną ir glaudžiau bendradarbiauti kibernetinės gynybos srityje

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis rugsėjo 6-7 dienomis dalyvavo Taline vykusiame Europos Sąjungos gynybos ministrų susitikime, kuriame aptarė naująsias ES gynybos iniciatyvas ir praktinius bendradarbiavimo projektus. skaityti »

Piktavaliai pasinaudojo „Facebook“ reklamai platinti

Užpuolikai pasinaudojo „Facebook“ keitimosi žinutėmis programa ir socialine inžinerija kenkėjiškai „JavaScript“ programai platinti skaityti »

Kas skatina kibernetinių nusikaltimų augimą?

Europolo duomenimis, globalus kibernetinių nusikaltimų poveikis šiuo metu yra vertinamas 3 trilijonais JAV dolerių ir viršija pasaulinę narkotikų rinką. skaityti »

Sukčiai pasipelnė iš „WannaCry“ epidemijos

2017 m. antrąjį ketvirtį kibernetiniai nusikaltėliai įsitraukė į šlamštalaiškių platinimą, bandydami pasinaudoti visuomenės baime dėl „WannaCry“ išpirkos reikalaujančių virusų epidemijos gegužę. skaityti »

Darbuotojai – pagrindinis kibernetinių nusikaltėlių taikinys

„Kibernetinio saugumo problema Lietuvoje yra lygiai tokia pat aktuali kaip ir didžiausiose pasaulio šalyse, kadangi šalių, biurų ar namų sienos kibernetinėje erdvėje neegzistuoja“, sako Monika Žemgulytė, Kazimiero Simonavičiaus ir „Cyber Security Academy“ Kibernetinio saugumo mokymų projekto vadovė. skaityti »

Torentų keliami pavojai nuo piratavimo dar neatgrasė

Nepaisant didelio populiarumo tarp vartotojų, torentai išlieka vienu rizikingiausių veiklų internete. skaityti »