Europarlamentas balsavo prieš antipiratinį susitarimą ACTA

Publikuota: 2012 m. liepos 4 d. trečiadienis

Europarlamentas balsavo prieš antipiratinį susitarimą ACTA (The Anti-Counterfeiting Trade Agreement).

Prieš susitarimo pasirašymą balsavo 478 deputatai, už jo priėmimą – 39, 146 susilaikė.

ACTA leistų muitinės pareigūnams tikrinti kertančiųjų sieną kompiuterius, taip pat įpareigotų interneto paslaugų teikėjus pranešti apie vartotojų pažeidžiamas autorių teises. ACTA kritikai mano, kad susitarimas varžo piliečių žodžio laisvės ir asmeninių duomenų konfidencialumo teises.

Prieš priimdami sprendimą Europos Parlamento nariai išklausė penkių Parlamento komitetų nuomonę įvairiais siūlomo sudaryti susitarimo aspektais – teisės požiūriu, piliečių laisvių, pramonės, vystymosi bei tarptautinės prekybos. Visi minėti komitetai rekomendavo atmesti siūlymą Europos Sąjungai prisijungti prie ACTA.

Pagrindinis EP pranešėjas šiuo klausimu Socialistų ir demokratų frakcijos narys Deivydas Martinas įsitikinęs, kad teisės aktai, dėl kurių deramasi ir kurių įsigaliojimo siekiama slaptai, yra blogi teisės aktai. Be to, pranešėjo manymu, atėjus laikui balsuoti, ką pasirinkti – komercinius interesus ar pilietines laisves – Parlamentas visada stos pilietinių laisvių pusėn.

Pranešėjas D. Martinas taip pat pabrėžė, kad Parlamentas pritaria tam, kad Europos Sąjungoje intelektinės nuosavybės teisės turi būti ginamos. Tačiau ACTA nėra tam tinkama priemonė. Be to, anot pranešėjo, jei Komisija būtų tinkamai įtraukusi Parlamentą į derybų procesą nuo pat pradžios ir atsižvelgusi į Parlamento raginimą turėti dvi atskiras sutartis – vieną dėl fizinių prekių, kitą dėl virtualių, pirmajai šiandien būtų buvę galima pritarti.

Visuomenė šiuo klausimu buvo itin aktyvi visą ACTA svarstymo Parlamente pusmetį – vien per pastarąją savaitę sulaukta per tūkstantį laiškų, prašančių nepritarti susitarimo sudarymui. Turbūt galima drąsiai sakyti, kad tokios visuomenės reakcijos dar nebuvo sulaukęs nė vienas Parlamente nagrinėjamas klausimas.

Susitarimą pasirašė daugelis šalių, tarp jų – Australija, Kanada, JAV ir Japonija.

Šaltinis: lenta.ru, pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Baltijos šalių ir partnerių atstovai stiprino bendradarbiavimą sprendžiant pavojingus kibernetinius incidentus

Praėjusią savaitę Krašto apsaugos ministerijos ir Nacionalinio kibernetinio saugumo centro atstovai dalyvavo JAV pajėgų Europoje vadavietės organizuotuose kibernetinio saugumo pratybose „Baltic Ghost 2017“ Štutgarte. skaityti »

50 slaptažodžių per valandą: kaip galima sukompromituoti verslo tinklą su 20 JAV dolerių kainuojančiu įrenginiu

„Kaspersky Lab“ ekspertai nustatė, kad galingą įsilaužimo įrankį per kelias valandas galima sukurti už maždaug 20 JAV dolerių. skaityti »

„Petya“ – ne virusas, o galingas naikinimo ginklas

Pradeda aiškėti, kad Ukrainą atakavęs virusas „Petya“ buvo sukurtas atrodyti kaip išpirkos reikalaujantis kenkėjas, bet pagrindinis jo tikslas buvo naikinti tam tikrų sistemų duomenis, į kurias programišiai nusitaikė tikslingai. skaityti »

Išpirkos reikalaujantys virusai pavojų kelia išsivysčiusioms rinkoms

Išpirkos reikalaujančių virusų platintojai daugiausia dėmesio skiria turtingoms šalims. Išsivysčiusiose rinkose ne tik aukštesnis pajamų lygis, bet ir pažangesnė mobiliojo ir elektroninio mokėjimo infrastruktūra. Pagal skaityti »

Paaiškėjo kompiuterinio viruso „Petya“ plitimo būdas Ukrainoje

Programišiai atakai panaudojo buhalterinės apskaitos programą „M.E.Doc“, kuri yra gana populiari Ukrainoje, naudojama skirtingose industrijose, įskaitant finansines institucijas. skaityti »

Pasaulį atakuoja virusas „Petya“

Birželio 27 d. pasaulį vėl atakavo „WannaCry“ tipo virusas – „Petya“. skaityti »

Gimtadienių priminimo programa veikė kaip reklaminis virusas

Iš pažiūros nekenksminga „Windows“ operacinėje sistemoje veikianti programa „Birthday Reminder” buvo naudojama „pakabinti“ DNS ir rodyti vartotojams reklamas. skaityti »

Kibernetiniams įsilaužėliams rūpi ne tik pinigai

Internete kasdien pasirodo tūkstančiai naujų virusų atmainų, o didžioji jų dalis išnaudoja jau žinomus, tačiau vartotojų taip ir nepašalintus pažeidžiamumus. skaityti »

Gali pasikartoti „WannaCry“ atakų scenarijus: šįkart taikinyje – „Linux“

Saugumo ekspertai įspėja, kad po globalios „WannaCry“ atakos galime sulaukti dar vienos kenkėjų bangos. skaityti »

Programišiai pasitelkė „Instagram“ savo aukų šnipinėjimui

Kenksminga programa „Turla“ socialiniame tinkle „Instagram“ šnipinėja savo potencialias aukas. skaityti »