Europarlamentas balsavo prieš antipiratinį susitarimą ACTA

Publikuota: 2012 m. liepos 4 d. trečiadienis

Europarlamentas balsavo prieš antipiratinį susitarimą ACTA (The Anti-Counterfeiting Trade Agreement).

Prieš susitarimo pasirašymą balsavo 478 deputatai, už jo priėmimą – 39, 146 susilaikė.

ACTA leistų muitinės pareigūnams tikrinti kertančiųjų sieną kompiuterius, taip pat įpareigotų interneto paslaugų teikėjus pranešti apie vartotojų pažeidžiamas autorių teises. ACTA kritikai mano, kad susitarimas varžo piliečių žodžio laisvės ir asmeninių duomenų konfidencialumo teises.

Prieš priimdami sprendimą Europos Parlamento nariai išklausė penkių Parlamento komitetų nuomonę įvairiais siūlomo sudaryti susitarimo aspektais – teisės požiūriu, piliečių laisvių, pramonės, vystymosi bei tarptautinės prekybos. Visi minėti komitetai rekomendavo atmesti siūlymą Europos Sąjungai prisijungti prie ACTA.

Pagrindinis EP pranešėjas šiuo klausimu Socialistų ir demokratų frakcijos narys Deivydas Martinas įsitikinęs, kad teisės aktai, dėl kurių deramasi ir kurių įsigaliojimo siekiama slaptai, yra blogi teisės aktai. Be to, pranešėjo manymu, atėjus laikui balsuoti, ką pasirinkti – komercinius interesus ar pilietines laisves – Parlamentas visada stos pilietinių laisvių pusėn.

Pranešėjas D. Martinas taip pat pabrėžė, kad Parlamentas pritaria tam, kad Europos Sąjungoje intelektinės nuosavybės teisės turi būti ginamos. Tačiau ACTA nėra tam tinkama priemonė. Be to, anot pranešėjo, jei Komisija būtų tinkamai įtraukusi Parlamentą į derybų procesą nuo pat pradžios ir atsižvelgusi į Parlamento raginimą turėti dvi atskiras sutartis – vieną dėl fizinių prekių, kitą dėl virtualių, pirmajai šiandien būtų buvę galima pritarti.

Visuomenė šiuo klausimu buvo itin aktyvi visą ACTA svarstymo Parlamente pusmetį – vien per pastarąją savaitę sulaukta per tūkstantį laiškų, prašančių nepritarti susitarimo sudarymui. Turbūt galima drąsiai sakyti, kad tokios visuomenės reakcijos dar nebuvo sulaukęs nė vienas Parlamente nagrinėjamas klausimas.

Susitarimą pasirašė daugelis šalių, tarp jų – Australija, Kanada, JAV ir Japonija.

Šaltinis: lenta.ru, pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„Kaspersky Lab“ pristatė apsaugos priemonę „Windows“ ir „Mac“ kompiuteriams

„Kaspersky Lab“ pristatė saugaus ryšio sprendimą, skirtą „Windows“ ir „Mac“ kompiuteriams šifruoti duomenų srautus. skaityti »

Ką daryti, kad jūsų kompiuteris nereikalautų išpirkos?

Kaip jaustumėtės, jei vieną rytą netektumėte svarbių dokumentų, skaitmeninių nuotraukų, kuriose išsaugotos brangios akimirkos, vaizdo įrašų ? skaityti »

2017 m. pirmąjį ketvirtį išpirkos reikalaujančių virusų skaičius išaugo trigubai

Aptiktų mobiliųjų išpirkos reikalaujančių virusų skaičius pasiekė 218 625 per ketvirtį, palyginti su 61 832 ankstesnį ketvirtį. skaityti »

Daugiausiai nuo „WannaCry“ viruso nukentėjo kompiuteriai su „Windows 7“ operacine sistema

Dviejuose iš trijų kompiuterių, nukentėjusių nuo viruso „WannaCry“ atakos, buvo įdiegta operacinė sistema „Windows 7“ be saugumo sistemos atnaujinimų. skaityti »

„Swift“ atidarė kibernetinių grėsmių informacijos tarnybą

Tarptautinė tarpbankinė mokėjimų informacijos perdavimo ir įgyvendinimo sistema „Swift“ atidarė Informacijos mainų ir analizės centrą, skirtą informuoti „Swift“ tinklo bankus apie paskutines kibernetinio saugumo tendencijas. skaityti »

Būkite budrūs: sukurta nauja viruso „WannaCry“ versija

Pranešama, kad viruso „WannaCry“ kūrėjai išleido naują jo versiją, galinčią apeiti jo plitimą stabdantį domeną. skaityti »

Kibernetiniai nusikaltėliai sukūrė tikrą „darbo biržą“ – išpirkos reikalauti gali bet kas

Nuo viruso „WannaCry“ preliminariai nukentėjo daugiau nei 200 tūkst. kompiuterių, esančių 150 šalyse. skaityti »

Po visą pasaulį paplitęs virusas „WannaCry“ laikinai sustabdytas

Virusą „WannaCry“ laikinai sustabdė Didžiosios Britanijos programuotojas. skaityti »

Duomenys telefone: kokios technologijos apsaugos geriausiai?

Išmanusis telefonas mūsų dienomis yra ne tik susisiekimo, fotografavimo, vaizdo įrašų peržiūroms ar pramogoms skirta priemonė. skaityti »

Kas ketvirtam bankui sunku patikrinti interneto bankininkystės klientų tapatybę

Remiantis naujausios Finansų institucijų saugumo rizikos apklausos rezultatais, 24 proc. viso pasaulio bankų, teikdami skaitmeninės ir internetinės bankininkystės paslaugas, patiria sunkumų identifikuojant savo klientus. skaityti »