Europarlamentas balsavo prieš antipiratinį susitarimą ACTA

Publikuota: 2012 m. liepos 4 d. trečiadienis

Europarlamentas balsavo prieš antipiratinį susitarimą ACTA (The Anti-Counterfeiting Trade Agreement).

Prieš susitarimo pasirašymą balsavo 478 deputatai, už jo priėmimą – 39, 146 susilaikė.

ACTA leistų muitinės pareigūnams tikrinti kertančiųjų sieną kompiuterius, taip pat įpareigotų interneto paslaugų teikėjus pranešti apie vartotojų pažeidžiamas autorių teises. ACTA kritikai mano, kad susitarimas varžo piliečių žodžio laisvės ir asmeninių duomenų konfidencialumo teises.

Prieš priimdami sprendimą Europos Parlamento nariai išklausė penkių Parlamento komitetų nuomonę įvairiais siūlomo sudaryti susitarimo aspektais – teisės požiūriu, piliečių laisvių, pramonės, vystymosi bei tarptautinės prekybos. Visi minėti komitetai rekomendavo atmesti siūlymą Europos Sąjungai prisijungti prie ACTA.

Pagrindinis EP pranešėjas šiuo klausimu Socialistų ir demokratų frakcijos narys Deivydas Martinas įsitikinęs, kad teisės aktai, dėl kurių deramasi ir kurių įsigaliojimo siekiama slaptai, yra blogi teisės aktai. Be to, pranešėjo manymu, atėjus laikui balsuoti, ką pasirinkti – komercinius interesus ar pilietines laisves – Parlamentas visada stos pilietinių laisvių pusėn.

Pranešėjas D. Martinas taip pat pabrėžė, kad Parlamentas pritaria tam, kad Europos Sąjungoje intelektinės nuosavybės teisės turi būti ginamos. Tačiau ACTA nėra tam tinkama priemonė. Be to, anot pranešėjo, jei Komisija būtų tinkamai įtraukusi Parlamentą į derybų procesą nuo pat pradžios ir atsižvelgusi į Parlamento raginimą turėti dvi atskiras sutartis – vieną dėl fizinių prekių, kitą dėl virtualių, pirmajai šiandien būtų buvę galima pritarti.

Visuomenė šiuo klausimu buvo itin aktyvi visą ACTA svarstymo Parlamente pusmetį – vien per pastarąją savaitę sulaukta per tūkstantį laiškų, prašančių nepritarti susitarimo sudarymui. Turbūt galima drąsiai sakyti, kad tokios visuomenės reakcijos dar nebuvo sulaukęs nė vienas Parlamente nagrinėjamas klausimas.

Susitarimą pasirašė daugelis šalių, tarp jų – Australija, Kanada, JAV ir Japonija.

Šaltinis: lenta.ru, pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„Kaspersky Lab“ aptiko naujas pagarsėjusio botneto galimybes

„Kaspersky Lab“ aptiko programą, kuri leidžia perkelti botą „Mirai“ iš užkrėsto „Windows“ mazgo į bet kurį pažeidžiamą išmanųjį „Linux“ įrenginį. skaityti »

„Kaspersky Lab“ pataria, kaip saugotis nuo vagysčių

2016 m. naudojant „Kaspersky Lab“ išpuolių blokavimo technologijas buvo aptikta ir atremta 13 proc. daugiau atvejų nei 2015 m. skaityti »

„Kaspersky Lab“ išleido saugią specializuotą operacinę sistemą

Pagrindinės į operacinę sistemą įdiegtos funkcijos pritaikytos telekomunikacijų ir automobilių pramonei, taip pat ypatingos svarbos infrastruktūros objektams. skaityti »

Buvo „nulaužti“ tūkstančiai spausdintuvų

Sausio pabaigoje Bochumo Rūro universiteto (Vokietija) paskelbti spausdintuvų tyrimo rezultatai sudomino ir kibernetinius nusikaltėlius. skaityti »

„Cisco Systems Inc.“ siekia užtikrinti debesų tarnybų saugumą

„Cisco Systems Inc.“ neseniai pristatė naują technologiją „Umbrella“, skirtą užtikrinti debesų tarnybų saugumą jungiantis iš įvairių įrenginių. skaityti »

Indija nori apdrausti pinigus mobiliosiose piniginėse

Indijos Vyriausybė siekia įdiegti lėšų draudimą į mobiliąsias pinigines. skaityti »

CERT-LT įspėja apie apgaulingus elektroninius laiškus

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos nacionalinis elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinys (CERT-LT) įspėja apie plintančius apgaulingus laiškus. skaityti »

Svarbių dokumentų spausdinimas įmonėms gali sukelti nemalonumų

Remiantis statistika, prieš trejus metus vidutinis JAV biuro darbuotojas per metus spausdinimui sunaudodavo 10 tūkstančių popieriaus lapų. skaityti »

2016 metais CERT-LT apdorojo 49 463 incidentus kibernetinėje erdvėje

2017-01-24, Vilnius. Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) nacionalinis elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinys (CERT-LT) apibendrina 2016 metų veiklos rezultatus. skaityti »

Europos Sąjunga susirūpino bankų apsaugos sistemomis

Europos Sąjunga svarsto galimybę ištestuoti bankų apsaugos nuo kibernetinių atakų mechanizmus. skaityti »