Kaip sužinoti, kas naudojasi jūsų interneto kamera?

Publikuota: 2016 m. rugpjūčio 8 d. pirmadienis

Kenkėjiškos programos, perimančios interneto kameros valdymą ir be vartotojo žinios renkančios filmuotą medžiagą, seniai nėra naujiena, tačiau kompiuterių naudotojai ne visada įvertina jų keliamą grėsmę. ESET saugumo ekspertai pataria, kaip pasitikrinti, ar jūsų kompiuterio interneto kamera nėra naudojama programišių.

Pasak saugumo ekspertų, reikėtų sunerimti pastebėjus, kad interneto kamera pradėjo veikti, nors jos nejungėte. Pavyzdžiui, dirbant su nešiojamuoju kompiuteriu trumpam užsidega interneto kameros veikimą rodanti lemputė ir netrukus užgęsta. Tokiu atveju patariama patikrinti, kokios programos naudoja kamerą.

Naudojantys „Windows“ gali išbandyti „Windows Sysinternals“ paketo įrankį „Process Explorer“ – įrankį galima naudoti tiesiog internete, arba atsisiųsti į kompiuterį. Programėlei reikės nurodyti kameros pavadinimą – jį galima rasti atidarius „Device manager“ („Control Panel“). Paspaudus žiūronų ikonėlę ar Ctrl+F ir suvedus interneto kameros pavadinimą pamatysite, kokie aktyvūs kompiuterio procesai naudoja kamerą.

Tokius pat veiksmus galima atlikti įtariant, kad kenkėjiškos programos naudojasi kitais kompiuterio įrenginiais, pavyzdžiui, mikrofonais.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Sustabdytas didžiausią grėsmę keliantis „botnet“ tinklas „Gamarue“ (1)

Saugumo sprendimų kompanija ESET drauge su „Microsoft“ tyrėjais, bendradarbiaujant su teisėsaugos agentūromis FTB, „Interpol“, „Europol“ ir kitais kibernetinės apsaugos ekspertais visame pasaulyje, sėkmingai sustabdė daugelį metų internete plitusį kenkėjiškų programų židinį „Gamarue“. skaityti »

Programišiai pergudravo „Google Play“ apsaugos mechanizmus (2)

Aptikta kenkėjiška programa, galinti apeiti programėlių parduotuvės „Google Play“ apsaugos mechanizmus. skaityti »

Sukčiai savo kėslams pasitelkė SEO optimizavimą

Sukčiai pasinaudodami SEO internete platina modifikuotą „Windows Movie Maker“ versiją. skaityti »

Helsinkyje aptarta Lietuvos iniciatyva stiprinti kibernetinės gynybos sritį Europos Sąjungoje

LR Krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza susitikime su Suomijos gynybos ministerijos nuolatiniu sekretoriumi Jukka Juusti aptarė Lietuvos ir Suomijos bendradarbiavimą kibernetinės gynybos srityje, skaityti »

Paskelbta apie grėsmę „Wi-Fi“ tinklams: ką reikia žinoti ir kaip apsisaugoti

Spalio 16 dieną belgų mokslininkas Maty Vanhoefas viešai paskelbė apie belaidžio ryšio (angl. Wi-Fi) saugumo spragą, pavadinimu KRACK (angl. Key Reinstallation AttaCK). Ši WPA2 duomenų šifravimo protokolo apsaugos spraga yra visuose apsaugotuose „Wi-Fi“ tinkluose bei juos naudojančiuose įrenginiuose. skaityti »

Mokslininkai pasiūlė Žemę uždengti milžinišku skydu

Mūsų Visatoje yra daugybė pavojų, nuo kurių žmonija turi išmokti apsisaugoti. Nuolat kalbama apie būtinybę išmokti nukreipti asteroidus, tačiau ir be jų galime sulaukti didžiulės grėsmės iš kosmoso. skaityti »

Saugumo ekspertai iš viso pasaulio kviečiami įsilaužti į naftos perdirbimo įmonę

„Kaspersky Lab“ paskelbė tarptautinį saugumo konkursą „Capture the Flag“, kurio dalyviams suteikiama galimybė įsilaužti į naftos perdirbimo įmonę. skaityti »

15 komandų treniruojasi suvaldyti kibernetinius incidentus pratybose „Kibernetinis skydas 2017“

Šių metų spalio 2–4 d. Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir kituose Lietuvos miestuose įsikūrusios 15 kibernetinio saugumo specialistų komandų treniruojasi atremti ir suvaldyti kibernetinius incidentus. skaityti »

Lietuvos bankas įspėja apie neteisėtus ir rizikingus investavimo pasiūlymus

Pastaruoju metu vis daugiau žmonių skundžiasi nukentėję nuo neteisėtai ir nelegaliai veikiančių investavimo bendrovių. skaityti »

Pirštų atspaudų nuskaitymas – tik gavus sutikimą

Technologijoms sparčiai žengiant į priekį ir populiarėjant tapatybės nustatymui pagal pirštų atspaudus, teisininkai pataria atkreipti ypatingą dėmesį į asmens duomenų apsaugą. skaityti »