Kalėdinis apsipirkimas realiuoju laiku: paprasta ir saugu

Publikuota: 2012 m. gruodžio 12 d. trečiadienis

Prieš Kalėdas gerokai pagyvėja internetinių parduotuvių pardavimai. Ir tai savo ruožtu sukelia didžiulį kibernetinių nusikaltėlių susidomėjimą. „Kaspersky Lab“ vartotojams parengė kelis patarimus, kurie padės maloniai ir saugiai apsipirkti realiuoju laiku.

1. Venkite neaiškių sandorių

Internetinės parduotuvės dažnai siūlo sutaupyti. Tačiau būkite budrūs, jei pasiūlymas atrodo neįtikėtinai pelningas. Pirkite tik patikrintose parduotuvėse. Prieš pervesdami pinigus vienai ar kitai parduotuvei skaitykite klientų atsiliepimus.

2. Išmokite atskirti netikrus tinklalapius

Neretai kenkėjai sukuria netikras internetines parduotuves, kurių tinklalapiai labai panašūs į tikruosius. Visada tikrinkite kontaktinę pardavėjo informaciją. Patikimos parduotuvės apie save teikia išsamią informaciją, taip pat detaliai aprašo visas pirkimo taisykles ir sąlygas. Be to, jos rūpinasi savo klientų duomenų apsauga. Venkite tinklalapių, kurių ekrane atsirandančiuose languose nuolat prašoma Jūsų kreditinės kortelės duomenų.

3. Saugokite asmeninę informaciją

Atminkite, kad iki apmokėjimo momento ir pirkinio pristatymo apiforminimo iš Jūsų neturi reikalauti išsamios asmeninės informacijos.

4. Rinkitės apsaugotus puslapius

Visada stebėkite, kad tinklalapis, kuriame apsiperkate, suteiktų saugų prisijungimą, žymimą trumpiniu „https“ internetinio adreso pradžioje. Taip pat stenkitės apsipirkti iš savo apsaugoto namų kompiuterio, o ne iš bendro naudojimo kompiuterio.

5. Apsaugokite kompiuterį

Išėjimas į internetą per specialiomis programomis neapsaugotą kompiuterį – rizikingas sumanymas, o apsipirkimas – beveik beprotystė, nes rizikuojate prarasti pinigus. Saugiausia pasitelkti „Internet Security“ sprendimus. Kaspersky Internet Security 2013 realizuojama funkcija „Saugūs mokėjimai“, suteikianti ypatingą apsaugą taikant internetinės bankininkystės ir įvairias mokėjimo sistemas.

6. Naudokite specialias mokėjimo korteles

Įsigykite specialią mokėjimo kortelę apsipirkti internete ir joje laikykite tik tiek pinigų, kiek artimiausiu metu planuojate išleisti. Jei kenkėjai vis dėlto gaus prieigą prie Jūsų duomenų, praradimas nebus labai didelis.

7. Rinkitės patikimus slaptažodžius

Didelė vartotojų dalis skirtingiems resursams realiuoju laiku naudoja vienodus prieigos slaptažodžius ir taip palengvina kenkėjų užduotį. Pirma, nenaudokite vieno slaptažodžio daugiau nei vienam resursui. Antra, tokie slaptažodžiai kaip 123456, qwerty arba abc123 yra visiškai beprasmiški, nes lengvai atspėjami. Taigi rinkitės sudėtingesnius slaptažodžius.

8. Saugokite sąskaitas

Saugokite visas sąskaitas ir dokumentus, patvirtinančius Jūsų pirkinių gavimą. Jei pardavėjas jų nesiunčia atskirai, darykite ekrano nuotraukas.

9. Naudokitės galimybe grąžinti pirkinį

Apsipirkdami internete Jūs pasikliaujate pardavėjo sąžiningumu ir tikitės, kad produkto kokybė atitiks žadėtąją. Internetinės parduotuvės suteikia galimybę grąžinti prekę. Naudokitės ja, jei esate nepatenkinti preke.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

IT saugumas – daugelio įmonių prioritetas

Analitikų kompanijos „IDC“ duomenimis, 2015 m. kompanija „Dell“ tapo didžiausia pasaulyje nulinių arba kitaip vadinamų plonų klientų (angl. zero / thin clients) ir kompiuterių su operacine sistema „ThinOS“ gamintoja. skaityti »

3 patarimai, padėsiantys apsaugoti kompiuterį nuo virusų

Maždaug 30 proc. naudotojų kompiuterių yra užkrėsti įvairiomis kenkėjiškomis programomis, kuriose yra virusų. skaityti »

„Facebook“ ir „Twitter“ bendradarbiauja su policija

Socialinių tinklų „Facebook“ ir „Twitter“ atstovai suteikė Brazilijos policijai informaciją apie įtartinus asmenis ir galimus teroro aktus vasaros olimpinių žaidynių Rio de Žaneire metu. skaityti »

Tyrimas atskleidė tėvų taikomus būdus vaikams internete apsaugoti

„Kaspersky Lab“ tyrimas atskleidė, kaip šiuolaikiniai tėčiai prižiūri savo vaikus tiek realiame pasaulyje, tiek virtualiame. skaityti »

Atidarytas Nacionalinis kibernetinio saugumo centras Vilniuje

Liepos 12 d. Vilniuje oficialiai atidarytas Nacionalinio kibernetinio saugumo centras, kuris siekia užtikrinti centralizuotą kibernetinės erdvės apsaugą nacionaliniu mastu. skaityti »

Viskas, ką reikia žinoti apie pinigų saugumą bankomatuose

Nors bankomatai Lietuvoje veikia jau daugiau nei du dešimtmečius, dalis gyventojų vis dar gana nepatikliai žiūri į šiuos grynuosius pinigus išmokančius aparatus. Specialistai užtikrina: bankomatų saugumui skiriamas didelis dėmesys, tad jų patikimumu abejoti nėra pagrindo. skaityti »

Namų stebėjimas rūpi vis daugiau žmonių

Agentūros „Essence Group and Strategy Analytics“ tyrimai rodo, kad JAV ir Europoje žmonės išmaniųjų namų sąvoką suvokia saugių namų prasme. skaityti »

19 proc. Lietuvos naudotojų slepia savo kompiuterius, kad išsaugotų svarbius duomenis

Norėdami virtualiame pasaulyje nuo smalsių akių apsaugoti savo privatumą ir asmens duomenis, paranojiški naudotojai griebiasi įvairių metodų, netgi slepia savo kompiuterius. skaityti »

Kaip užtikrinti nuotolinių darbo vietų ir darbuotojų naudojamų duomenų saugumą?

Kompanija „Dell“ atnaujino operacinę sistemą „SonicWALL SMA“, kuri leidžia nuotoliniu būdu dirbantiems žmonėms, naudojantiems išmaniuosius telefonus, planšetes ar nešiojamus kompiuterius, saugiai prisijungti prie kritiškai svarbių darbo programų, duomenų ar išteklių. skaityti »

Mobilieji atsiskaitymai bus saugesni naudojant biometriją

Bendrovės „Lux Research“ ataskaitoje skelbiama, kad į mobiliųjų atsiskaitymų sistemas turi būti diegiamos biometrinės identifikacijos technologijos, kad vartotojams mokėjimus būtų atlikti paprasčiau ir saugiau. skaityti »