Kalėdinis apsipirkimas realiuoju laiku: paprasta ir saugu

Publikuota: 2012 m. gruodžio 12 d. trečiadienis

Prieš Kalėdas gerokai pagyvėja internetinių parduotuvių pardavimai. Ir tai savo ruožtu sukelia didžiulį kibernetinių nusikaltėlių susidomėjimą. „Kaspersky Lab“ vartotojams parengė kelis patarimus, kurie padės maloniai ir saugiai apsipirkti realiuoju laiku.

1. Venkite neaiškių sandorių

Internetinės parduotuvės dažnai siūlo sutaupyti. Tačiau būkite budrūs, jei pasiūlymas atrodo neįtikėtinai pelningas. Pirkite tik patikrintose parduotuvėse. Prieš pervesdami pinigus vienai ar kitai parduotuvei skaitykite klientų atsiliepimus.

2. Išmokite atskirti netikrus tinklalapius

Neretai kenkėjai sukuria netikras internetines parduotuves, kurių tinklalapiai labai panašūs į tikruosius. Visada tikrinkite kontaktinę pardavėjo informaciją. Patikimos parduotuvės apie save teikia išsamią informaciją, taip pat detaliai aprašo visas pirkimo taisykles ir sąlygas. Be to, jos rūpinasi savo klientų duomenų apsauga. Venkite tinklalapių, kurių ekrane atsirandančiuose languose nuolat prašoma Jūsų kreditinės kortelės duomenų.

3. Saugokite asmeninę informaciją

Atminkite, kad iki apmokėjimo momento ir pirkinio pristatymo apiforminimo iš Jūsų neturi reikalauti išsamios asmeninės informacijos.

4. Rinkitės apsaugotus puslapius

Visada stebėkite, kad tinklalapis, kuriame apsiperkate, suteiktų saugų prisijungimą, žymimą trumpiniu „https“ internetinio adreso pradžioje. Taip pat stenkitės apsipirkti iš savo apsaugoto namų kompiuterio, o ne iš bendro naudojimo kompiuterio.

5. Apsaugokite kompiuterį

Išėjimas į internetą per specialiomis programomis neapsaugotą kompiuterį – rizikingas sumanymas, o apsipirkimas – beveik beprotystė, nes rizikuojate prarasti pinigus. Saugiausia pasitelkti „Internet Security“ sprendimus. Kaspersky Internet Security 2013 realizuojama funkcija „Saugūs mokėjimai“, suteikianti ypatingą apsaugą taikant internetinės bankininkystės ir įvairias mokėjimo sistemas.

6. Naudokite specialias mokėjimo korteles

Įsigykite specialią mokėjimo kortelę apsipirkti internete ir joje laikykite tik tiek pinigų, kiek artimiausiu metu planuojate išleisti. Jei kenkėjai vis dėlto gaus prieigą prie Jūsų duomenų, praradimas nebus labai didelis.

7. Rinkitės patikimus slaptažodžius

Didelė vartotojų dalis skirtingiems resursams realiuoju laiku naudoja vienodus prieigos slaptažodžius ir taip palengvina kenkėjų užduotį. Pirma, nenaudokite vieno slaptažodžio daugiau nei vienam resursui. Antra, tokie slaptažodžiai kaip 123456, qwerty arba abc123 yra visiškai beprasmiški, nes lengvai atspėjami. Taigi rinkitės sudėtingesnius slaptažodžius.

8. Saugokite sąskaitas

Saugokite visas sąskaitas ir dokumentus, patvirtinančius Jūsų pirkinių gavimą. Jei pardavėjas jų nesiunčia atskirai, darykite ekrano nuotraukas.

9. Naudokitės galimybe grąžinti pirkinį

Apsipirkdami internete Jūs pasikliaujate pardavėjo sąžiningumu ir tikitės, kad produkto kokybė atitiks žadėtąją. Internetinės parduotuvės suteikia galimybę grąžinti prekę. Naudokitės ja, jei esate nepatenkinti preke.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Nustatyti du nauji išpirkos reikalaujantys kenkėjai

Panašu, kad saugumo ekspertų prognozės 2017-iesiems metams pradeda pildytis – išpirkos reikalaujančių kenkėjų armiją papildė dar dvi naujos kenksmingos programos „Spora“ ir „Marlboro“. skaityti »

2016 m. ketvirtąjį ketvirtį finansinių kenkėjiškų programų aukų skaičius padidėjo 22,49 proc.

2016 m. ketvirtąjį ketvirtį naudotojų, kurie susidūrė su pinigus ar vertingą finansinę informaciją vagiančiomis kenkėjiškomis programomis, skaičius pasiekė 319 tūkst., tai 22,49 proc. daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu 2015 m. skaityti »

Per 2016 metus RRT gavo 842 pranešimus apie neteisėtą ar žalingą turinį internete

Per 2016 m. Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) interneto karštąja linija gavo 842 pranešimus apie neteisėtą ar žalingą turinį internete. skaityti »

Populiariausi 2016-ųjų slaptažodžiai

Retas žmogus sugeba įsiminti 10 unikalių slaptažodžių, todėl dažniausiai renkasi lengvai prisimenamų ženklų rinkinį. skaityti »

Prastas slaptažodis – kaip paliktos atviros durys

Viso pasaulio interneto naudotojai dar turi išmokti naudotis slaptažodžiais skaityti »

Nauja apgaulė „WhatsApp“ – siūlo nemokamą internetą be „Wi-Fi“

Saugumo ekspertai perspėja, kad pastaruoju metu daugėja sukčiavimo atvejų populiarioje susirašinėjimo programėlėje „WhatsApp“. skaityti »

Daiktų interneto keliamų pavojų leis išvengti tam tikros taisyklės

Vienu iš didžiausių kibernetinių grėsmių sulauksiančių taikinių šiais metais saugumo ekspertai nurodė sparčiai populiarėjančius daiktų interneto įrenginius. skaityti »

Nustatytas naujas kenkėjo „KillDisk“ variantas, šifruojantis „Linux“ įrenginius

Nustatytas naujas kenkėjo „KillDisk“ variantas, siejamas su pagarsėjusia programišių grupuote „BlackEnergy“, kuri 2015 m. pabaigoje rengė išpuolius prieš Ukrainos žiniasklaidos organizacijas ir elektros energiją tiekiančias įmones. skaityti »

Keturios įmonės iš dešimties nežino, kaip apsisaugoti nuo „DDoS“

„Kaspersky Lab“ atliktas tyrimas nustatė, kad verslo įmonės nėra pasirengusios apsisaugoti nuo „DDoS“ išpuolių. skaityti »

CERT-LT įspėja apie suklastotus elektroninius pranešimus

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos nacionalinis elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinys (CERT-LT) įspėja, kad pastaruoju metu itin padaugėjo suklastotų elektroninių pranešimų (angl. phishing). skaityti »