„Kaspersky Lab“ dalysis patirtimi su Londono policija

Publikuota: 2014 m. rugsėjo 8 d. pirmadienis

„Kaspersky Lab“ ir Londono policija (City of London Police) nutarė sujungti pajėgas kovojant su kibernetiniais ir finansiniais nusikaltimais internete. Siekdamos padidinti darbuotojų kompetenciją kibernetinių nusikaltimų atpažinimo ir tyrimo srityje Britanijos sostinės teisėsaugos institucijos rengia specialius mokymus, o juose savo patirtimi dalysis „Kaspersky Lab“ specialistai. Kursus baigę Londono policininkai galės atpažinti ir pavienes atakas, nukreiptas vogti finansinius privačių vartotojų duomenis, ir apgalvotas schemas, sukurtas siekiant pasisavinti didelių bendrovių pinigus.

Per Londono policijos darbuotojų mokymus „Kaspersky Lab“ ekspertai pasakos apie savo kompiuterinių incidentų tyrimo metodologiją, sujungiančią tinklo srauto ir kietojo disko vaizdo analizę, taip pat kenkėjiškų programų kompiliaciją. Be to, mokymų tikslas – atkreipti dėmesį į neatidėliotinus nukentėjusių vartotojų ir organizacijų pranešimus apie kibernetines atakas, tai padėtų policijai susidaryti aiškesnį kibernetinių nusikaltimų situacijos vaizdą.

Bus pateikiama ir situacijų, su kuriomis susiduria finansinės organizacijos ir valstybinės struktūros, analizė. Svarbu pabrėžti, kad gautos žinios ir įgūdžiai policininkams padės efektyviai priešintis kompiuterinėms atakoms bet kokioje srityje.

„Kibernetiniai nusikaltimai tampa vis sudėtingesni, tad teisėsaugos institucijoms reikia stiprinti savo patirtį panašių grėsmių srityje. Mes negalime atsilikti nuo apgavikų, – aiškina Deividas Klarkas (David Clark), vyriausiasis detektyvas ir Londono policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo departamento vadovas. – Šių metų pirmąjį ketvirtį kompiuterinių nusikaltimų skaičius Didžiojoje Britanijoje perkopė 21 tūkst. Taigi žmonėms ir bendrovėms reikia apsaugos. Policija privalo kompetentingai tirti ir kovoti su kibernetiniais nusikaltimais. Bendradarbiaudami su „Kaspersky Lab“ gausime reikalingos patirties ir galėsime pasipriešinti apgavystėms visos šalies mastu.“

„Su Londono policija dalytis patirtimi tiriant kibernetinius incidentus – mums, žinoma, didelė garbė. Per 17 darbo metų mes sukaupėme patirties ir sukūrėme daugybę pažangiausių technologijų, padedančių laiku atpažinti kibernetines grėsmes ir efektyviai su jomis kovoti. Tikimės, kad bendradarbiaudami su Britanijos teisėsaugos institucijomis greičiau laimėsime kovą su apgavikais“, – pabrėžė Veniaminas Levcovas, „Kaspersky Lab“ korporatyvinių pardavimų ir verslo plėtro vykdomasis prezidentas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Baltijos šalių ir partnerių atstovai stiprino bendradarbiavimą sprendžiant pavojingus kibernetinius incidentus

Praėjusią savaitę Krašto apsaugos ministerijos ir Nacionalinio kibernetinio saugumo centro atstovai dalyvavo JAV pajėgų Europoje vadavietės organizuotuose kibernetinio saugumo pratybose „Baltic Ghost 2017“ Štutgarte. skaityti »

50 slaptažodžių per valandą: kaip galima sukompromituoti verslo tinklą su 20 JAV dolerių kainuojančiu įrenginiu

„Kaspersky Lab“ ekspertai nustatė, kad galingą įsilaužimo įrankį per kelias valandas galima sukurti už maždaug 20 JAV dolerių. skaityti »

„Petya“ – ne virusas, o galingas naikinimo ginklas

Pradeda aiškėti, kad Ukrainą atakavęs virusas „Petya“ buvo sukurtas atrodyti kaip išpirkos reikalaujantis kenkėjas, bet pagrindinis jo tikslas buvo naikinti tam tikrų sistemų duomenis, į kurias programišiai nusitaikė tikslingai. skaityti »

Išpirkos reikalaujantys virusai pavojų kelia išsivysčiusioms rinkoms

Išpirkos reikalaujančių virusų platintojai daugiausia dėmesio skiria turtingoms šalims. Išsivysčiusiose rinkose ne tik aukštesnis pajamų lygis, bet ir pažangesnė mobiliojo ir elektroninio mokėjimo infrastruktūra. Pagal skaityti »

Paaiškėjo kompiuterinio viruso „Petya“ plitimo būdas Ukrainoje

Programišiai atakai panaudojo buhalterinės apskaitos programą „M.E.Doc“, kuri yra gana populiari Ukrainoje, naudojama skirtingose industrijose, įskaitant finansines institucijas. skaityti »

Pasaulį atakuoja virusas „Petya“

Birželio 27 d. pasaulį vėl atakavo „WannaCry“ tipo virusas – „Petya“. skaityti »

Gimtadienių priminimo programa veikė kaip reklaminis virusas

Iš pažiūros nekenksminga „Windows“ operacinėje sistemoje veikianti programa „Birthday Reminder” buvo naudojama „pakabinti“ DNS ir rodyti vartotojams reklamas. skaityti »

Kibernetiniams įsilaužėliams rūpi ne tik pinigai

Internete kasdien pasirodo tūkstančiai naujų virusų atmainų, o didžioji jų dalis išnaudoja jau žinomus, tačiau vartotojų taip ir nepašalintus pažeidžiamumus. skaityti »

Gali pasikartoti „WannaCry“ atakų scenarijus: šįkart taikinyje – „Linux“

Saugumo ekspertai įspėja, kad po globalios „WannaCry“ atakos galime sulaukti dar vienos kenkėjų bangos. skaityti »

Programišiai pasitelkė „Instagram“ savo aukų šnipinėjimui

Kenksminga programa „Turla“ socialiniame tinkle „Instagram“ šnipinėja savo potencialias aukas. skaityti »