„Kaspersky Lab“ perspėja apie suklastotas „Facebook“ paskyras

Publikuota: 2012 m. balandžio 24 d. antradienis

„Kaspersky Lab“ įspėja, kad pastaruoju metu kibernetiniai nusikaltėliai vis dažniau įsilaužia į „Facebook“ paskyras ir vilioja į savo pinkles šių paskyrų vartotojų draugus.

Sukčiai juos apgaudinėja ir skatina aplankyti kenkėjiškus tinklalapius arba net pervesti pinigų į sąskaitas.

Reikia paminėti, kad toks apgaulės būdas nėra naujas, tačiau šiuo metu pavogtų ar suklastotų „Facebook“ paskyrų naudojimas apgavystėms paplito plačiai. Ir taip plačiai, kad net atsirado kompanijų, kurios kuria fiktyvias paskyras, o paskui parduoda jas nusikaltėliams. Nesunku suprasti, kad daugiau „draugų“ turinčią paskyrą galima parduoti brangiau, o tuo pačiu aprėpti ir didesnį potencialių aukų ratą.

„Kaspersky Lab“ įspėja apie vis labiau plintantį „Facebook’e“ naują sukčiavimo būdą. Sukčiai iš suklastotos ar užgrobtos paskyros vartotojų draugams siunčia asmeninius pranešimus apie neva iškilusią problemą. Pavyzdžiui, jie apsimeta, kad įstrigo kažkokiame oro uoste ir jiems reikia pinigų bilietui į namus. Arba rašo, kad sugedo banko slaptažodžių generatorius ir prašo jį pasiskolinti. Visa tai atrodo banalu, tačiau daugelis vartotojų nežino, kad slaptažodžių generatoriai yra unikalūs ir jų negalima panaudoti prieigai prie svetimų sąskaitų.

„Kaspersky Lab“ pataria, kaip apsisaugoti nuo sukčių socialiniuose tinkluose:

    • Įsitikinkite, kad žmogus, su kuriuo bendraujate, tikrai yra tas, kuo dedasi. Galima jam paskambinti mobiliuoju telefonu arba susisiekti su jo draugais ar giminėmis, kad įsitikintumėte, ar jis tikrai išvykęs.
    • Niekada neskelbkite savo banko duomenų internete.
    • Nepriimkite kvietimų draugauti iš nepažįstamų asmenų.
    • Būtinai įsidiegite savo kompiuteryje antivirusinę programą.
    • Nepamirškite dažniau keisti slaptažodžius. Rinkitės tik sudėtingus slaptažodžius, kuriuos sunku atspėti. Jie turėtų būti sudaryti iš įvairių raidžių, skaičių ir simbolių kombinacijų.
    • Nenaudokite tų pačių slaptažodžių skirtinguose tinklalapiuose: jeigu nusikaltėliai parinkę slaptažodį įsilauš į vieną tinklalapį, tai galės įsibrauti ir į kito socialinio tinklo paskyrą.
Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„No More Ransom“ iniciatyva: daugiau nei 28 000 iššifruotų įrenginių

Prieš metus, 2016 m. liepos 25 d., Nyderlandų nacionalinė policija, Europolas, „McAfee“ ir „Kaspersky Lab“ pradėjo iniciatyvą „No More Ransom initiative“. skaityti »

Naujas pavojingas bankinis „Trojos“ virusas pasirengęs pulti

„Kaspersky Lab“ ekspertai aptiko „NukeBot“ – naują kenkėjišką programą, kuri skirta vogti internetinės bankininkystės klientų duomenis. skaityti »

Dėmesio: plinta apgaulingos SMS žinutės

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba informuoja, kad šiuo metu Lietuvoje plinta SMS pranešimai, kuriais piktavaliai siekia išgauti prisijungimo prie el. bankininkystės duomenis. skaityti »

Darbuotojų identifikacijai po oda įsiuvami lustai

Dvi įmonės jau eksperimentuoja savo darbuotojams po oda įsiūdamos mikroschemas. skaityti »

Ar pildosi 2017 m. saugumo prognozės?

Panašu, kad ekspertai nesuklydo prognozuodami išpirkos reikalaujančių kenkėjų gausą ir kitas saugumo grėsmes šiems metams. skaityti »

„Kaspersky Lab“ švenčia 20 metų jubiliejų

1989 m. jaunas programinės įrangos inžinierius nustatė, kad jo kompiuterį užpuolė nežinomas „Cascade“ virusas. Tas inžinierius – tai Eugenijus Kaspersky. skaityti »

„Mastercard“ investuoja į dirbtinio intelekto technologijas

„Mastercard“ įsigijo dirbtinio intelekto technologijas kuriančią įmonę „Brighterion“. skaityti »

Kibernetinio saugumo taryboje aptartas Nacionalinės kibernetinio saugumo strategijos rengimas

Liepos 12 d. įvyko jau penktasis nuo 2015 m. egzistuojančios Kibernetinio saugumo tarybos, vadovaujamos Tarybos pirmininko – Krašto apsaugos viceministro Edvino Kerzos – posėdis. skaityti »

Socialiniai tinklai darbe – kaip užtikrinti įmonės saugumą?

Remiantis „Cisco“ ataskaita, masinę auditoriją sutraukiantys internetiniai puslapiai, taip pat ir socialiniai tinklai, kelia ženklią grėsmę verslo duomenų saugumui. skaityti »

Interneto bankininkystės saugumo incidentai bankams kainuoja 1,8 mln. JAV dolerių

61 proc. kibernetinio saugumo incidentų, susijusių su internetine bankininkyste, puolamoms institucijoms pridaro papildomų išlaidų, įskaitant duomenų, prekių ženklo ar įmonės reputacijos praradimą, konfidencialios informacijos nutekėjimą ir t. t. skaityti »