„Kaspersky Lab“ perspėja apie suklastotas „Facebook“ paskyras

Publikuota: 2012 m. balandžio 24 d. antradienis

„Kaspersky Lab“ įspėja, kad pastaruoju metu kibernetiniai nusikaltėliai vis dažniau įsilaužia į „Facebook“ paskyras ir vilioja į savo pinkles šių paskyrų vartotojų draugus.

Sukčiai juos apgaudinėja ir skatina aplankyti kenkėjiškus tinklalapius arba net pervesti pinigų į sąskaitas.

Reikia paminėti, kad toks apgaulės būdas nėra naujas, tačiau šiuo metu pavogtų ar suklastotų „Facebook“ paskyrų naudojimas apgavystėms paplito plačiai. Ir taip plačiai, kad net atsirado kompanijų, kurios kuria fiktyvias paskyras, o paskui parduoda jas nusikaltėliams. Nesunku suprasti, kad daugiau „draugų“ turinčią paskyrą galima parduoti brangiau, o tuo pačiu aprėpti ir didesnį potencialių aukų ratą.

„Kaspersky Lab“ įspėja apie vis labiau plintantį „Facebook’e“ naują sukčiavimo būdą. Sukčiai iš suklastotos ar užgrobtos paskyros vartotojų draugams siunčia asmeninius pranešimus apie neva iškilusią problemą. Pavyzdžiui, jie apsimeta, kad įstrigo kažkokiame oro uoste ir jiems reikia pinigų bilietui į namus. Arba rašo, kad sugedo banko slaptažodžių generatorius ir prašo jį pasiskolinti. Visa tai atrodo banalu, tačiau daugelis vartotojų nežino, kad slaptažodžių generatoriai yra unikalūs ir jų negalima panaudoti prieigai prie svetimų sąskaitų.

„Kaspersky Lab“ pataria, kaip apsisaugoti nuo sukčių socialiniuose tinkluose:

    • Įsitikinkite, kad žmogus, su kuriuo bendraujate, tikrai yra tas, kuo dedasi. Galima jam paskambinti mobiliuoju telefonu arba susisiekti su jo draugais ar giminėmis, kad įsitikintumėte, ar jis tikrai išvykęs.
    • Niekada neskelbkite savo banko duomenų internete.
    • Nepriimkite kvietimų draugauti iš nepažįstamų asmenų.
    • Būtinai įsidiegite savo kompiuteryje antivirusinę programą.
    • Nepamirškite dažniau keisti slaptažodžius. Rinkitės tik sudėtingus slaptažodžius, kuriuos sunku atspėti. Jie turėtų būti sudaryti iš įvairių raidžių, skaičių ir simbolių kombinacijų.
    • Nenaudokite tų pačių slaptažodžių skirtinguose tinklalapiuose: jeigu nusikaltėliai parinkę slaptažodį įsilauš į vieną tinklalapį, tai galės įsibrauti ir į kito socialinio tinklo paskyrą.
Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„Kaspersky Lab“ pristatė apsaugos priemonę „Windows“ ir „Mac“ kompiuteriams

„Kaspersky Lab“ pristatė saugaus ryšio sprendimą, skirtą „Windows“ ir „Mac“ kompiuteriams šifruoti duomenų srautus. skaityti »

Ką daryti, kad jūsų kompiuteris nereikalautų išpirkos?

Kaip jaustumėtės, jei vieną rytą netektumėte svarbių dokumentų, skaitmeninių nuotraukų, kuriose išsaugotos brangios akimirkos, vaizdo įrašų ? skaityti »

2017 m. pirmąjį ketvirtį išpirkos reikalaujančių virusų skaičius išaugo trigubai

Aptiktų mobiliųjų išpirkos reikalaujančių virusų skaičius pasiekė 218 625 per ketvirtį, palyginti su 61 832 ankstesnį ketvirtį. skaityti »

Daugiausiai nuo „WannaCry“ viruso nukentėjo kompiuteriai su „Windows 7“ operacine sistema

Dviejuose iš trijų kompiuterių, nukentėjusių nuo viruso „WannaCry“ atakos, buvo įdiegta operacinė sistema „Windows 7“ be saugumo sistemos atnaujinimų. skaityti »

„Swift“ atidarė kibernetinių grėsmių informacijos tarnybą

Tarptautinė tarpbankinė mokėjimų informacijos perdavimo ir įgyvendinimo sistema „Swift“ atidarė Informacijos mainų ir analizės centrą, skirtą informuoti „Swift“ tinklo bankus apie paskutines kibernetinio saugumo tendencijas. skaityti »

Būkite budrūs: sukurta nauja viruso „WannaCry“ versija

Pranešama, kad viruso „WannaCry“ kūrėjai išleido naują jo versiją, galinčią apeiti jo plitimą stabdantį domeną. skaityti »

Kibernetiniai nusikaltėliai sukūrė tikrą „darbo biržą“ – išpirkos reikalauti gali bet kas

Nuo viruso „WannaCry“ preliminariai nukentėjo daugiau nei 200 tūkst. kompiuterių, esančių 150 šalyse. skaityti »

Po visą pasaulį paplitęs virusas „WannaCry“ laikinai sustabdytas

Virusą „WannaCry“ laikinai sustabdė Didžiosios Britanijos programuotojas. skaityti »

Duomenys telefone: kokios technologijos apsaugos geriausiai?

Išmanusis telefonas mūsų dienomis yra ne tik susisiekimo, fotografavimo, vaizdo įrašų peržiūroms ar pramogoms skirta priemonė. skaityti »

Kas ketvirtam bankui sunku patikrinti interneto bankininkystės klientų tapatybę

Remiantis naujausios Finansų institucijų saugumo rizikos apklausos rezultatais, 24 proc. viso pasaulio bankų, teikdami skaitmeninės ir internetinės bankininkystės paslaugas, patiria sunkumų identifikuojant savo klientus. skaityti »