„Kaspersky Lab.“: su Velykomis ateina ir brukalų bei kitų pavojų banga

Publikuota: 2011 m. balandžio 20 d. trečiadienis

Pasaulinė antivirusinės programinės įrangos kompiuteriams ir mobiliesiems telefonams gamintoja „Kaspersky Lab.“ perspėja, kad pavasario ir kitų didžiųjų metų švenčių periodu interneto vartotojai turėtų būti atidesni ir įtariau vertinti el. paštu, per socialinius tinklus ar mobiliuoju telefonu gaunamus pasiūlymus. Mat šventiniu šurmuliu siekia pasinaudoti ir vartotojų sąskaita pasipelnyti interneto nusikaltėliai.

Skaičiuojama, kad per Velykas nepageidaujamų laiškų kiekis išauga apie 10–15 procentų. Interneto sukčių aktyvumo laikotarpis prasideda likus savaitei iki Velykų ir tęsiasi dar 2 savaites po jų. Prisidengdami neva specialiais pasiūlymais, gražiomis sveikinimo atvirutėmis, įdomiais vaizdo įrašais, sukčiai vilioja vartotojus ir nori, kad šie prarastų budrumą bei paspaustų nesaugią nuorodą ar atskleistų konfidencialius duomenis. Patiklesnis vartotojas neatsargiu poelgiu gali pakenkti kompiuteriui, prarasti asmeninę informaciją ar patirti finansinių nuostolių.

„Kaspersky Lab.“ pateikia 7 patarimus vartotojams, kaip išlikti saugesniems nuo įvairių interneto erdvėje sklindančių pavojų, kurie suaktyvėja didžiųjų metų švenčių periodu:

1. Netikėkite brukalių siunčiamais Velykiniais pasiūlymais. Gavote laišką, kad Velykinėje loterijoje laimėjote 50 tūkst. JAV dolerių, arba kad per šias Velykas galite padėti Nigerijos vaikams išpildyti jų svajones? Tokie stebuklai vyksta tik filmuose, tad greičiausiai Jus bando suvilioti  interneto sukčiai. Nedvejodami ištrinkite tokį laišką.

2. Neatidarykite nepažįstamų atsiųstų nuorodų. Labai dažnai interneto nusikaltėliai siekia privilioti vartotoją į nesaugų tinklalapį ir užkrėsti vartotojo kompiuterį kenkėju. Tai gali būti nuoroda, pavyzdžiui, į neva tai Velykinį sveikinimą. Kartais tokių nesaugių kvietimų/nuorodų galite gauti ir iš draugų, kurie užsikrečia kenkėju – už juos tokius kvietimus išsiunčia patys interneto sukčiai.

3. Neatskleiskite savo duomenų mažai žinomose svetainėse. Menkai girdėtose svetainėse geriau nepateikinėkite savo kreditinės kortelės duomenų, kad ir koks viliojantis šventini pasiūlymas bebūtų. Informacijos apie įtartinas svetaines galite paieškoti internete – nukentėję vartotojai greitai pasidalina savo patirtimi.

4. Nedalyvaukite įtartinose interneto loterijose. Interneto nusikaltėliai dažnai vilioja vartotojus žadėdami kalnus pinigų – kaip taisyklė, Velykų ir Kalėdų „aukso puodai“ būna didžiausi. Tiesa – tuo pačiu metu jie ir nerealūs, tad kad ir kaip norėtųsi greitai tapti milijonieriumi, būkite budrūs, nes galite ne tik nepralobti, bet dar ir prarasti turimus pinigus.

5. Naudokite legalią antivirusinę programinę įrangą. Ji apsaugos nuo 99 proc. visų internete siaučiančių pavojų, brukalų, virusų ir kitų kenkėjų. Įsitikinkite, kad antivirusinė programa būtų nuolat atnaujinama. Taip pat patartina reguliariai atnaujinti ir naudojamą interneto naršyklę bei priimti kompiuterio programinės įrangos atnaujinimus – naujausios versijos paprastai pasižymi didesniu saugumu.

6. Gavę pranešimą iš socialinio tinklo – patikrinkite, ar tai ne automatinis laiškas iš apkrėsto kompiuterio. Interneto nusikaltėliai mėgsta apsimesti tais, kuriais iš tiesų nėra. Daugybė vartotojų šiandien gauna apkrėstus laiškus iš neva tai „Facebook“, „YouTube“ ar kitų socialinių tinklų. Tokiuose laiškuose būna nesaugių nuorodų. Labai dažnai nesaugios nuorodos yra susiejamos su konkrečiomis šventėmis arba svarbiais visuomenei įvykiais – daug tokių laiškų sklido po legendinio pop dainininko Michaelo Jacksono mirties, po neseniai įvykusios Japonijos tragedijos.

7. Nuolat keiskite naudojamus slaptažodžius. Kuomet kompiuteris užkrečiamas virusu, jis surenka informaciją ir gali pasinaudoti Jūsų slaptažodžiu tam, kad toliau platintų kenkėją. Todėl būsite saugesni, jeigu skirtingose svetainėse naudosite skirtingus slaptažodžius ir juos nuolat keisite.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

IT saugumas – daugelio įmonių prioritetas

Analitikų kompanijos „IDC“ duomenimis, 2015 m. kompanija „Dell“ tapo didžiausia pasaulyje nulinių arba kitaip vadinamų plonų klientų (angl. zero / thin clients) ir kompiuterių su operacine sistema „ThinOS“ gamintoja. skaityti »

3 patarimai, padėsiantys apsaugoti kompiuterį nuo virusų

Maždaug 30 proc. naudotojų kompiuterių yra užkrėsti įvairiomis kenkėjiškomis programomis, kuriose yra virusų. skaityti »

„Facebook“ ir „Twitter“ bendradarbiauja su policija

Socialinių tinklų „Facebook“ ir „Twitter“ atstovai suteikė Brazilijos policijai informaciją apie įtartinus asmenis ir galimus teroro aktus vasaros olimpinių žaidynių Rio de Žaneire metu. skaityti »

Tyrimas atskleidė tėvų taikomus būdus vaikams internete apsaugoti

„Kaspersky Lab“ tyrimas atskleidė, kaip šiuolaikiniai tėčiai prižiūri savo vaikus tiek realiame pasaulyje, tiek virtualiame. skaityti »

Atidarytas Nacionalinis kibernetinio saugumo centras Vilniuje

Liepos 12 d. Vilniuje oficialiai atidarytas Nacionalinio kibernetinio saugumo centras, kuris siekia užtikrinti centralizuotą kibernetinės erdvės apsaugą nacionaliniu mastu. skaityti »

Viskas, ką reikia žinoti apie pinigų saugumą bankomatuose

Nors bankomatai Lietuvoje veikia jau daugiau nei du dešimtmečius, dalis gyventojų vis dar gana nepatikliai žiūri į šiuos grynuosius pinigus išmokančius aparatus. Specialistai užtikrina: bankomatų saugumui skiriamas didelis dėmesys, tad jų patikimumu abejoti nėra pagrindo. skaityti »

Namų stebėjimas rūpi vis daugiau žmonių

Agentūros „Essence Group and Strategy Analytics“ tyrimai rodo, kad JAV ir Europoje žmonės išmaniųjų namų sąvoką suvokia saugių namų prasme. skaityti »

19 proc. Lietuvos naudotojų slepia savo kompiuterius, kad išsaugotų svarbius duomenis

Norėdami virtualiame pasaulyje nuo smalsių akių apsaugoti savo privatumą ir asmens duomenis, paranojiški naudotojai griebiasi įvairių metodų, netgi slepia savo kompiuterius. skaityti »

Kaip užtikrinti nuotolinių darbo vietų ir darbuotojų naudojamų duomenų saugumą?

Kompanija „Dell“ atnaujino operacinę sistemą „SonicWALL SMA“, kuri leidžia nuotoliniu būdu dirbantiems žmonėms, naudojantiems išmaniuosius telefonus, planšetes ar nešiojamus kompiuterius, saugiai prisijungti prie kritiškai svarbių darbo programų, duomenų ar išteklių. skaityti »

Mobilieji atsiskaitymai bus saugesni naudojant biometriją

Bendrovės „Lux Research“ ataskaitoje skelbiama, kad į mobiliųjų atsiskaitymų sistemas turi būti diegiamos biometrinės identifikacijos technologijos, kad vartotojams mokėjimus būtų atlikti paprasčiau ir saugiau. skaityti »