„Kaspersky Lab.“: su Velykomis ateina ir brukalų bei kitų pavojų banga

Publikuota: 2011 m. balandžio 20 d. trečiadienis

Pasaulinė antivirusinės programinės įrangos kompiuteriams ir mobiliesiems telefonams gamintoja „Kaspersky Lab.“ perspėja, kad pavasario ir kitų didžiųjų metų švenčių periodu interneto vartotojai turėtų būti atidesni ir įtariau vertinti el. paštu, per socialinius tinklus ar mobiliuoju telefonu gaunamus pasiūlymus. Mat šventiniu šurmuliu siekia pasinaudoti ir vartotojų sąskaita pasipelnyti interneto nusikaltėliai.

Skaičiuojama, kad per Velykas nepageidaujamų laiškų kiekis išauga apie 10–15 procentų. Interneto sukčių aktyvumo laikotarpis prasideda likus savaitei iki Velykų ir tęsiasi dar 2 savaites po jų. Prisidengdami neva specialiais pasiūlymais, gražiomis sveikinimo atvirutėmis, įdomiais vaizdo įrašais, sukčiai vilioja vartotojus ir nori, kad šie prarastų budrumą bei paspaustų nesaugią nuorodą ar atskleistų konfidencialius duomenis. Patiklesnis vartotojas neatsargiu poelgiu gali pakenkti kompiuteriui, prarasti asmeninę informaciją ar patirti finansinių nuostolių.

„Kaspersky Lab.“ pateikia 7 patarimus vartotojams, kaip išlikti saugesniems nuo įvairių interneto erdvėje sklindančių pavojų, kurie suaktyvėja didžiųjų metų švenčių periodu:

1. Netikėkite brukalių siunčiamais Velykiniais pasiūlymais. Gavote laišką, kad Velykinėje loterijoje laimėjote 50 tūkst. JAV dolerių, arba kad per šias Velykas galite padėti Nigerijos vaikams išpildyti jų svajones? Tokie stebuklai vyksta tik filmuose, tad greičiausiai Jus bando suvilioti  interneto sukčiai. Nedvejodami ištrinkite tokį laišką.

2. Neatidarykite nepažįstamų atsiųstų nuorodų. Labai dažnai interneto nusikaltėliai siekia privilioti vartotoją į nesaugų tinklalapį ir užkrėsti vartotojo kompiuterį kenkėju. Tai gali būti nuoroda, pavyzdžiui, į neva tai Velykinį sveikinimą. Kartais tokių nesaugių kvietimų/nuorodų galite gauti ir iš draugų, kurie užsikrečia kenkėju – už juos tokius kvietimus išsiunčia patys interneto sukčiai.

3. Neatskleiskite savo duomenų mažai žinomose svetainėse. Menkai girdėtose svetainėse geriau nepateikinėkite savo kreditinės kortelės duomenų, kad ir koks viliojantis šventini pasiūlymas bebūtų. Informacijos apie įtartinas svetaines galite paieškoti internete – nukentėję vartotojai greitai pasidalina savo patirtimi.

4. Nedalyvaukite įtartinose interneto loterijose. Interneto nusikaltėliai dažnai vilioja vartotojus žadėdami kalnus pinigų – kaip taisyklė, Velykų ir Kalėdų „aukso puodai“ būna didžiausi. Tiesa – tuo pačiu metu jie ir nerealūs, tad kad ir kaip norėtųsi greitai tapti milijonieriumi, būkite budrūs, nes galite ne tik nepralobti, bet dar ir prarasti turimus pinigus.

5. Naudokite legalią antivirusinę programinę įrangą. Ji apsaugos nuo 99 proc. visų internete siaučiančių pavojų, brukalų, virusų ir kitų kenkėjų. Įsitikinkite, kad antivirusinė programa būtų nuolat atnaujinama. Taip pat patartina reguliariai atnaujinti ir naudojamą interneto naršyklę bei priimti kompiuterio programinės įrangos atnaujinimus – naujausios versijos paprastai pasižymi didesniu saugumu.

6. Gavę pranešimą iš socialinio tinklo – patikrinkite, ar tai ne automatinis laiškas iš apkrėsto kompiuterio. Interneto nusikaltėliai mėgsta apsimesti tais, kuriais iš tiesų nėra. Daugybė vartotojų šiandien gauna apkrėstus laiškus iš neva tai „Facebook“, „YouTube“ ar kitų socialinių tinklų. Tokiuose laiškuose būna nesaugių nuorodų. Labai dažnai nesaugios nuorodos yra susiejamos su konkrečiomis šventėmis arba svarbiais visuomenei įvykiais – daug tokių laiškų sklido po legendinio pop dainininko Michaelo Jacksono mirties, po neseniai įvykusios Japonijos tragedijos.

7. Nuolat keiskite naudojamus slaptažodžius. Kuomet kompiuteris užkrečiamas virusu, jis surenka informaciją ir gali pasinaudoti Jūsų slaptažodžiu tam, kad toliau platintų kenkėją. Todėl būsite saugesni, jeigu skirtingose svetainėse naudosite skirtingus slaptažodžius ir juos nuolat keisite.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kibernetinio saugumo centro klausimas juda į priekį be Baudžiamojo kodekso pataisų

Vyriausybė pasitarime sutarė dėl Nacionalinio kibernetinio centro steigimo, tačiau atidėtos kartu teiktos Baudžiamojo kodekso pataisos, kurios turėjo apibrėžti baudžiamąją atsakomybę už kibernetinius nusikaltimus. skaityti »

Pasaulio futbolo čempionatui artėjant „Kaspersky Lab“ įspėja apie profesionalią apgavystę

„Kaspersky Lab“ įspėja, kad Pasaulio futbolo čempionatui ruošiasi ir apgavikai, demonstruojantys tikrą meistriškumą bandydami užkrėsti interneto vartotojų kompiuterius kenkėjiška programine įranga ir pasisavinti svetimus pinigus. skaityti »

Kompanija „Cisco“ stiprina informacinio saugumo užtikrinimo sprendimus

Kompanija „Cisco“ perka bendrovę „ThreatGRID“, kuri siūlo lokalių ir debesų technologijų, skirtų dinaminei kenkėjiško kodo bei kitų grėsmių analizei. skaityti »

Kibernetinis pasaulis toks, koks yra pagal skaičius ir faktus

„Kaspersky Lab“ siūlo unikalius statistinius duomenis, atspindinčius realų šiandienį kibernetinį pasaulį ir jo gyventojus. skaityti »

Kibernetinis saugumas svarbus ir kiekvienam vartotojui

Kibernetinis saugumas svarbus ne tik nacionalinio saugumo prasme, bet ir kiekvienam vartotojui, sako Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos strategijos padalinio vadovas Tomas Lamanauskas. skaityti »

„Kaspersky Lab“ aptiko SMS „Trojos“ virusą 66 pasaulio šalių

Pastaruoju metu mes stebime, kaip SMS „Trojos“ virusai plečia savo geografiją. Šiuo metu tarp „Kaspersky Lab“ dažniausiai aptinkamų mobiliųjų kenkėjiškų programų pirmąją vietą užima „Trojos“ virusas, gebantis siųsti SMS premium numeriais į 14 skirtingų pasaulio šalių. skaityti »

„Cert-LT“ tirtų incidentų elektroninėje erdvėje šiemet padaugėjo 28 proc.

Elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinys „Cert-LT“ per pirmąjį šių metų ketvirtį ištyrė 7,4 tūkst. incidentų elektroninėje erdvėje skaityti »

Kartu su nelegalia programine įranga atkeliavę kenkėjai verslui kainuos beveik 1,24 trln. litų

Skaičiuojama, kad šiemet visame pasaulyje verslo atstovai išleis beveik 500 mlrd. JAV dolerių (apie 1,24 trln. litų) spręsti problemoms, iškilusioms kartu su nelegalia programine įranga įdiegus joje paslėptą įvairią kenksmingą įrangą. Namų vartotojai šioms problemoms spręsti skirs 25 mlrd. JAV dolerių (apie 62,17 mlrd. litų) ir išvaistys 1,2 mlrd. valandų. Tokius duomenis atskleidė bendra tyrimų bendrovės IDC ir Singapūro nacionalinio universiteto studija. skaityti »

„Cisco“ savo interneto saugos paslaugas pagerino pažangia apsauga nuo kenkėjiškų programų

„Cisco“ savo produktų turinio saugos portfelį, kuriame yra ir interneto, elektroninio pašto apsaugos įrankiai bei debesijos interneto saugos paslauga, papildė pažangia apsauga nuo kenkėjiškų programų, kurios kūrimą perėmė iš bendrovė „Sourcefire“, dabar esančios „Cisco“ dalimi. skaityti »

Vaikų pažeidžiamumo internete priežastis – ir tėvų požiūris

Saugumo ekspertai pastebi, kad augant grėsmių kiekiui vaikams elektroninėje erdvėje, tėvų požiūris į saugumą vis dar pasyvus. skaityti »