Kibernetiniam saugumui bus skiriamas papildomas dėmesys

Publikuota: 2013 m. birželio 26 d. trečiadienis

Pasitarime Vyriausybė pritarė Vidaus reikalų ministerijos pateiktiems siūlymams dėl papildomų kibernetinio saugumo užtikrinimo veiksmų, kurių ketinama imtis Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai metu  ir ilgalaikėje perspektyvoje.

Pirmininkavimo laikotarpiui nutarta įsteigti laikiną galimų kibernetinio saugumo incidentų pasekmių valdymo grupę, kuri organizuotų ir koordinuotų pasirengimą, informuotų visuomenę ir spaudos atstovus galimų kibernetinių incidentų metu. Esant finansinėms galimybėms, taip pat bus atliktas valstybės institucijų interneto svetainių atsparumo įsilaužimams testavimas.

Pasitarimo protokoliniu sprendimu Vyriausybė pavaldžioms institucijoms pavedė sugriežtinti informacinių išteklių administravimo kontrolę bei užtikrinti veiklas, prisidedančias prie kibernetinių grėsmių suvaldymo. Viešojo administravimo institucijoms informacines sistemas turės saugoti naudodamos Saugaus valstybinio duomenų perdavimo tinklo kibernetinio saugumo priemones.

Siekiant užtikrinti kibernetinį saugumą ilgalaikėje perspektyvoje Vidaus reikalų ministerijai pavesta identifikuoti kritinės svarbos informacinės infrastruktūros objektus, Krašto apsaugos  ministerijai – parengti jų gynybos planus.

Viena iš saugumo priemonių – viešojo ir privataus sektorių bendradarbiavimo stiprinimas. Bus  organizuojamos viešojo ir privataus sektorių atstovų diskusijos dėl apsaugos nuo kibernetinių atakų sprendimų diegimo ir iki 2013 m. rugsėjo 1 d. pateikti siūlymai Vyriausybei.

Dar birželį numatoma įsteigti ir kibernetinio saugumo konsultacinę tarybą, sudarytą iš viešojo, privataus ir švietimo sektorių atstovų, kuri analizuotų kibernetinio saugumo užtikrinimo būklę ir teiktų siūlymus dėl jos gerinimo. Vidaus reikalų ministerijai iki spalio 1 d. taip pat pavesta parengti Kibernetinio saugumo įstatymo projektą.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Kriptovaliutą kasantis kenkėjas naudojasi „Microsoft“ saugumo spraga

Nustatytas naujas kenkėjas, kuris pasinaudodamas užkrėstais „Windows“ interneto serveriais kasa virtualią valiutą „Monero“. skaityti »

Pavojingas bankininkystės trojanas vėl siaučia „Google Play“

Šių metų pradžioje aptiktas pavojingas „Android“ bankininkystės trojanas „BankBot“ sugrįžo į „Google Play“ su naujomis kenksmingomis funkcijomis. skaityti »

Interneto paslaugų tiekėjai galėjo dalyvauti šnipinėjimo kampanijose

Paaiškėjo, kad vartotojų šnipinėjimo kampanijose buvo naudojama naujausia gerai žinomos šnipinėjimo programos „FinFisher“, dar vadinamos „FinSpy“, versija. skaityti »

Programišiai „kasė“ virtualią valiutą rusiškose svetainėse

Virtualios valiutos kelia susidomėjimą ne tik siekiantiems užsidirbti vartotojams, bet ir kibernetiniams nusikaltėliams. skaityti »

Lietuva ES valstybėms siūlo kurti karinį Šengeną ir glaudžiau bendradarbiauti kibernetinės gynybos srityje

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis rugsėjo 6-7 dienomis dalyvavo Taline vykusiame Europos Sąjungos gynybos ministrų susitikime, kuriame aptarė naująsias ES gynybos iniciatyvas ir praktinius bendradarbiavimo projektus. skaityti »

Piktavaliai pasinaudojo „Facebook“ reklamai platinti

Užpuolikai pasinaudojo „Facebook“ keitimosi žinutėmis programa ir socialine inžinerija kenkėjiškai „JavaScript“ programai platinti skaityti »

Kas skatina kibernetinių nusikaltimų augimą?

Europolo duomenimis, globalus kibernetinių nusikaltimų poveikis šiuo metu yra vertinamas 3 trilijonais JAV dolerių ir viršija pasaulinę narkotikų rinką. skaityti »

Sukčiai pasipelnė iš „WannaCry“ epidemijos

2017 m. antrąjį ketvirtį kibernetiniai nusikaltėliai įsitraukė į šlamštalaiškių platinimą, bandydami pasinaudoti visuomenės baime dėl „WannaCry“ išpirkos reikalaujančių virusų epidemijos gegužę. skaityti »

Darbuotojai – pagrindinis kibernetinių nusikaltėlių taikinys

„Kibernetinio saugumo problema Lietuvoje yra lygiai tokia pat aktuali kaip ir didžiausiose pasaulio šalyse, kadangi šalių, biurų ar namų sienos kibernetinėje erdvėje neegzistuoja“, sako Monika Žemgulytė, Kazimiero Simonavičiaus ir „Cyber Security Academy“ Kibernetinio saugumo mokymų projekto vadovė. skaityti »

Torentų keliami pavojai nuo piratavimo dar neatgrasė

Nepaisant didelio populiarumo tarp vartotojų, torentai išlieka vienu rizikingiausių veiklų internete. skaityti »