Kibernetinio saugumo centro klausimas juda į priekį be Baudžiamojo kodekso pataisų

Publikuota: 2014 m. birželio 16 d. pirmadienis

Vyriausybė pasitarime pirmadienį iš principo sutarė dėl Nacionalinio kibernetinio centro steigimo, tačiau atidėtos kartu teiktos Baudžiamojo kodekso pataisos, kurios turėjo apibrėžti baudžiamąją atsakomybę už kibernetinius nusikaltimus.

Vyriausybės kanceliacijos pažymoje nurodoma, kad „nutarta ginčytiną Baudžiamojo kodekso papildymą atidėti“ ir jį dar kartą apsvarstyti įgyvendinant Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą dėl atakų prie informacines sistemas.

Būtent dėl baudžiamosios atsakomybės centro steigimui Vyriausybės pasitarime nepritarta praėjusią savaitę. Vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas tuomet teigė, dabar baudžiamoji atsakomybė už kibernetines atakas išvis nenumatyta.

Baudžiamajame kodekse buvo siūloma nustatyti, kad atsakomybė už nusikaltimą kibernetinėje erdvėje grėstų, jeigu nusikalstamos veikos subjektas yra Lietuvos pilietis, jeigu tas subjektas yra arba pažeidimo metu fiziškai buvo Lietuvos teritorijoje, jeigu nusikalstama veika padaryta naudojantis Lietuvoje esančia elektroninių ryšių infrastruktūra, jeigu tiesiogiai kėsintasi į Lietuvos turtines ar neturtines vertybes, jeigu Lietuvos Respublikai teko bet kokios neigiamos nusikalstamos veikos pasekmės.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Šaltinis: BNS
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

IT saugumas – daugelio įmonių prioritetas

Analitikų kompanijos „IDC“ duomenimis, 2015 m. kompanija „Dell“ tapo didžiausia pasaulyje nulinių arba kitaip vadinamų plonų klientų (angl. zero / thin clients) ir kompiuterių su operacine sistema „ThinOS“ gamintoja. skaityti »

3 patarimai, padėsiantys apsaugoti kompiuterį nuo virusų

Maždaug 30 proc. naudotojų kompiuterių yra užkrėsti įvairiomis kenkėjiškomis programomis, kuriose yra virusų. skaityti »

„Facebook“ ir „Twitter“ bendradarbiauja su policija

Socialinių tinklų „Facebook“ ir „Twitter“ atstovai suteikė Brazilijos policijai informaciją apie įtartinus asmenis ir galimus teroro aktus vasaros olimpinių žaidynių Rio de Žaneire metu. skaityti »

Tyrimas atskleidė tėvų taikomus būdus vaikams internete apsaugoti

„Kaspersky Lab“ tyrimas atskleidė, kaip šiuolaikiniai tėčiai prižiūri savo vaikus tiek realiame pasaulyje, tiek virtualiame. skaityti »

Atidarytas Nacionalinis kibernetinio saugumo centras Vilniuje

Liepos 12 d. Vilniuje oficialiai atidarytas Nacionalinio kibernetinio saugumo centras, kuris siekia užtikrinti centralizuotą kibernetinės erdvės apsaugą nacionaliniu mastu. skaityti »

Viskas, ką reikia žinoti apie pinigų saugumą bankomatuose

Nors bankomatai Lietuvoje veikia jau daugiau nei du dešimtmečius, dalis gyventojų vis dar gana nepatikliai žiūri į šiuos grynuosius pinigus išmokančius aparatus. Specialistai užtikrina: bankomatų saugumui skiriamas didelis dėmesys, tad jų patikimumu abejoti nėra pagrindo. skaityti »

Namų stebėjimas rūpi vis daugiau žmonių

Agentūros „Essence Group and Strategy Analytics“ tyrimai rodo, kad JAV ir Europoje žmonės išmaniųjų namų sąvoką suvokia saugių namų prasme. skaityti »

19 proc. Lietuvos naudotojų slepia savo kompiuterius, kad išsaugotų svarbius duomenis

Norėdami virtualiame pasaulyje nuo smalsių akių apsaugoti savo privatumą ir asmens duomenis, paranojiški naudotojai griebiasi įvairių metodų, netgi slepia savo kompiuterius. skaityti »

Kaip užtikrinti nuotolinių darbo vietų ir darbuotojų naudojamų duomenų saugumą?

Kompanija „Dell“ atnaujino operacinę sistemą „SonicWALL SMA“, kuri leidžia nuotoliniu būdu dirbantiems žmonėms, naudojantiems išmaniuosius telefonus, planšetes ar nešiojamus kompiuterius, saugiai prisijungti prie kritiškai svarbių darbo programų, duomenų ar išteklių. skaityti »

Mobilieji atsiskaitymai bus saugesni naudojant biometriją

Bendrovės „Lux Research“ ataskaitoje skelbiama, kad į mobiliųjų atsiskaitymų sistemas turi būti diegiamos biometrinės identifikacijos technologijos, kad vartotojams mokėjimus būtų atlikti paprasčiau ir saugiau. skaityti »